Korea Północna podniosła alarm: CIA wdarła się nasz teren, chcieli zabić Kima

"Od tego momentu" mają zacząć się działania odwetowe wobec USA i Korei Płd. Powód? Korea Północna oskarża CIA próbę zamordowania Kim Dzong Una. Reżim miał odkryć "grupę terrorystów" na swoim terytorium.

Korea Północna twierdzi, że grupa "terrorystów" dostała się na terytorium kraju w celu przeprowadzenia zamachu na Kim Dzong Una. Autorami planu mają być agencje wywiadowcze USA i Korei Południowej - podaje portal nknews.org. Rzekomy atak miał być zaplanowany na święto państwowe, obchodzone w Korei Płn 15 kwietnia,

Resort bezpieczeństwa państwowego oskarżył CIA i południowokoreański wywiad (NIS) o zrekrutowanie obywatela Korei Płn do przeprowadzenia zabójstwa. 

"Odkryto haniebną grupę terrorystyczną, która przeniknęła na terytorium Korei Północnej" - podaje reżim w komunikacie. Rzekomy zabójca jest w nim nazwany jedynie jako "Kim" (to najpopularniejsze nazwisko na półwyspie). Reżim twierdzi, że CIA "wyprało mu mózg". Kim miał rzekomo dokonać zamachu przy pomocy radioaktywnej trucizny. W komunikacie jest też mowa o bombie. 

Będzie odwet wobec USA i Korei Płd?

W komunikacie wymienione są nazwiska kilku agentów południowokoreańskiego wywiadu, którzy mieli wydawać polecenia "terroryście". Nie podano żadnych szczegółów tego, jak siłom bezpieczeństwa udało się odkryć rzekomy spisek - podkreśla nknews.org.

Reżim północnokoreański zaznaczył, że działania odwetowe wobec NIS i CIS "zaczną się od tej chwili".

"Wykorzenimy i zniszczymy bez litości każdego z fanatycznych terrorystów amerykańskiej, imperialistycznej CIA i ich marionetki NIS" - grozi reżim w komunikacie.

Południowokoreański wywiad, ani CIA na razie nie komentują sprawy.

Więcej o:
Komentarze (126)
Korea Północna podniosła alarm: CIA wdarła się nasz teren, chcieli zabić Kima
Zaloguj się
 • zsm-5

  Oceniono 19 razy 15

  Kaczorek może pozazdrościć i pomarzyć o takim uwielbieniu. Patrzta i uczta się pisiory. Tak to się robi, a nie jakieś referenda konstytucyjne, konsultacje społeczne.... Północnokoreański suweren kocha swego wodza i pokrajać się za niego da. Z tym, że nie na pewno...

 • y.woodoo

  Oceniono 21 razy 13

  Bratni narod. Podobny sposob myslenia, bomba termobaryczna - trucizna radioaktywna. Nie jestesmy sami we wszechswiecie. Panie dzieki.

 • 123waz

  Oceniono 17 razy 9

  a więc pucz , identycznie co u naszych kimów

 • jakub13579

  Oceniono 16 razy 8

  Bomba i zatruty proszek. To prawie jak w Smoleńsku. Czy to przypadek ? Nie sądzę! Natychmiast należy wysłać tam maciorawicza z misiaczkiem . Chcemy poznać prawdę. Całą prawdę i tylko prawdę. ! Może jeszcze gmyza. On się zna na proszkach.

 • pyosalpinx

  Oceniono 12 razy 8

  Wieprzek ma dann moczanowa jak jego ojciec, nadwage, wiec prawdopodobnie nadcisnienie tetnicze, podwyzszony cholesterol, kwestia czasu jest tez hyperglikämia....wiec szlag go i tak trafi

 • kapitan.kirk

  Oceniono 21 razy 7

  <<<Kim miał rzekomo dokonać zamachu przy pomocy radioaktywnej trucizny.>>>

  Pewnie planował niby to przypadkiem spotkać dyktatora w knajpie i ukradkiem wsypać mu polon do martini, w czasie gdy tamten poszedłby do toalety.

 • kot2ka

  Oceniono 21 razy 7

  Szkoda że to bydle jeszcze żyje !!!! Muszą być sposoby by pozbyć się tego śmiecia !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX