Komentarze (238)
"Francuzi są wściekli, gotowi głosować na każdego, kto obieca zmianę". Ekspert o wyborach
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • newpatric

  Oceniono 32 razy 2

  Brytyjczycy twierdzą, że Polska pod rzadami PIS staje sie zagrożeniem dla NATO i Europy:

  Efekty rządów PIS i Macierewicza: POLSKA STAJE SIĘ ZAGROŻENIEM DLA NATO.

  Sensacyjna opinia brytyjskiego wywiadu. Mocny cytat: "Polska przestaje byc sojusznikiem i staje się zagrożeniem"

  Polityka" opublikowała tekst zatytułowany "Mali agenci", w którym opisuje "jak ludzie Macierewicza rozbili polski kontrwywiad". Tygodnik zarzuca władzy PiS wyrzucanie oficerów, degradacje i mobbing, a w konsekwencji doprowadzenie do samobójstwa jednego z oficerów.

  Jednak tragiczny koniec życia Waldemara K. to nie koniec złych wiadomości na temat polskiego kontrwywiadu, jakie ma do przekazania "Polityka". Gazeta cytuje także opinię brytyjskiego wywiadu MI-6 na temat Polski. Delikatnie rzecz ujmując nie jest to opinia pochlebna, lecz alarmująca. Według cytowanego przez "Politykę" fragmentu raportu, Polska, która zgodnie ze słowami ministra Waszczykowskiego jeszcze na krótko przed Brexitem upatrywała w Wielkiej Brytanii najważniejszego sojusznika w Unii Europejskiej, jest przez nią postrzegana jako kraj, przed którym trzeba się mieć na baczności.

  Powód? Brytyjczykom nie podoba się wyrzucanie przez PiS ludzi z pracy w administracji, co ma osłabiać pozycję Polski i jej bezpieczeństwo, a pośrednio bezpieczeństwo europejskie. Na miejsce wyrzuconych przez PiS mają masowo próbować przeniknąć rosyjscy agencji. Opinia MI-6 jest jednoznaczna - Polska wpada w ręce Rosji i zaczyna być zagrożeniem dla Europy.

  "Efektem obecnych czystek, przeprowadzanych przez polskie władze, są masowe próby infiltracji ze strony rosyjskich służb, które chcą umieścić jak najwięcej swych ludzi w polskiej administracji. Polska przestaje być sojusznikiem w obliczu wyzwań ze strony Rosji i staje się zagrożeniem dla całej naszej wspólnoty" - taki cytat MI-6 przytacza "Polityka".

  Całość: natemat.pl/205323,polityka-cytuje-sensacyjna-opinie-brytyjskiego-wywiadu-polska-przestaje-byc-sojusznikiem-staje-sie-zagrozeniem

 • hier.et.demain

  Oceniono 1 raz 1

  65.5%:):):):):)

 • czesarna

  Oceniono 3 razy 1

  Przeciętnym, prostym wyborcom wydaje się, że przez swój udział w procesie wyborów spełniają obowiązek obywatelski. Niektórzy nie są w stanie zdać sobie sprawy, że mogą być i z reguły są podmiotem podstępnej manipulacji. Nie dopuszczają do swojej świadomości tego, biedacy, że najskuteczniej manipulują właśnie ci, co zaskarbili sobie ich zaufanie, a oni sami za to zaufanie jeszcze szczodrze się im odwdzięczają. Oddają swe głosy bez wymaganej, rozważnej refleksji. Robią tak, jak pleban zalecił. Nie! On nie zaleca, on im nakazuje!
  Po takich wyborach z reguły jest już za późno na konstruktywną refleksję. Pozostaje prosta konstatacja: "Nie uważałeś co robisz? Rób, co uważasz!"
  W tym powiedzeniu jednak jest niby cyniczna złośliwość, jeżeli nie szyderstwo, ale faktycznie warto w tym dostrzec także zemstę losu na przeciętnym - pozostawionym beztrosko przez państwo - obywatelu.
  Takiemu potem nic innego nie pozostaje, jak uczestniczenie w "Marszu Wolności". Uczestniczyłem w takim wczoraj, choć do złodziejskiego zwycięstwa PiS nie przyłożyłem się w żaden sposób.Nie pozwalam sobie na beztroskę!
  Kto wie, ilu Francuzów po ogłoszeniu wyników dzisiejszych wyborów będzie tak zawiedzionych, jak ja po wynikach odpustowych popisów kaczystów?
  Wstępnie dowiemy się o tym już dziś wieczorem.

 • edals

  Oceniono 11 razy 1

  A Newsweek donosi o możliwych przewałkach finansowych PiS-u przy wyborach do europarlamentu. Kasa liczona w setkach tysięcy złotych. Informacja jest publiczna, ale trudno sie spodziewać, że prokuratura z własnej inicjatywy wszcznie śledztwo, czy jakiś polityk opozycyjny złoży zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa ?

 • sir_fred

  Oceniono 15 razy 1

  Zadziwia liczba pisowsko-nazistowskich trolli w komentarzach na bądź co bądź liberalnym portalu...

 • ltte

  Oceniono 13 razy 1

  Przede wszystkim ludzie mają dość Hollanda, który poparł Macrona.
  I może być siurpryza ;-)

 • central2

  Oceniono 14 razy 0

  Tak czy inaczej, dla Francji jest już za późno. Wybór Macrona oznacza jednak, że Francja roztrzaska się o ścianę z bardzo duża prędkością. Wybór Le Pen może oznaczać roztrzaskanie się z trochę mniejsza prędkością.

  A jak będzie wyglądać "roztrzaskanie się Francji o ścianę"? Mniej więcej tak jak wyglądała noc. św Bartłomieja. Francuzi już przerabiali takie rzeczy. Nie raz.

 • cucurucu

  Oceniono 10 razy 0

  Gazeto, przestan cytowac 'ekspertow', ich ekspertyzy sa tyle warte co przepowiednie Gozdzikowej.

 • cassian64

  Oceniono 18 razy 0

  Makaron -dzielo banksterow,wydmuszka.
  A demokracja wg MUCHY -wspaniala teoria pani ministro.

 • totmes72

  Oceniono 14 razy 0

  A czemu geje mają głosować za Macromem? On ściągnie więcej muzułmanów, a dla nich gej zasługuje na ucięcie głowy. Dla Le Pen gej jest Francuzem i jest ważniejszy on i jego prawa niż afrykański dzikus z maczetą

 • wunderwaffen

  Oceniono 8 razy 0

  @mz50
  Myślę że wygra / niestety / Le Pen.
  Obym się mylił.
  --------------------------------

  Dokładnie tak samo ocenialiście Trumpa pół roku temu a prosiłem Was, abyście dali mu kilka miesięcy aby okrzepł i ogarnął prezydenturę...

 • 7ogamihcra

  Oceniono 14 razy 0

  Chcą "dobrej zmiany" ? Będą mieli wojnę domową.
  Pamiętajmy, że większość muzułmanów we Francji to nie żadni "uchodźcy", tylko obywatele francuscy przybyli ongiś z likwidowanych kolonii francuskich i ich potomkowie.
  Jest oczywiste, że Francja nie rozwiązała przez około pół wieku sprawy sensownej asymilacji tych własnych obywateli i ma przez to określone kłopoty.
  Pewne jest też, że wybór nacjonalistki na prezydenta nic tu nie pomoże, a wprost przeciwnie, doprowadzi do wojny domowej.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 16 razy 0

  no nie za bardzo wiem jak można porównywać system wyborów w USA do tego w Europie (jadnak w wiekszości krajów o ile nie wszędzie)

  u nas jednak liczą się wszystkie głosy, a nie jakieś dziwnie obliczane głosy elektorskie

  jak dla mnie to NIE MA DYSKUSJI co do zwyciestwa Macrona

  jedyne co, to ile dostanie Le Pen

 • PJan Pokorny

  Oceniono 16 razy 0

  Lewak Mikron ( minister w lewackim rzadzie przeciez ) polapal sie ze zanika popyt na lewactwo i szybciutko zmutowal sie na pozal sie Panie Boze "centryste".
  Ale spora czesc jego Rodakow polapala sie w czym rzecz, stad zniesmaczenie ze otrzymuja do konsumpcji odgrzewany kotlet, ze zmieniona nazwa dania.

 • feurig59

  Oceniono 18 razy 0

  Będzie gorąco

 • newpatric

  Oceniono 40 razy 0

  Ludzie Putina pracują by rozbić Unię.

  W Polsce powinien ich powstrzymać kontrwywiad ale nie istnieje.

 • Artur Bednarski

  Oceniono 3 razy -1

  O tym kto wygra wybory we Francji jak zwykle zadecyduje Kreml.A car nadal waha się.

 • cucurucu

  Oceniono 9 razy -1

  Francuzi powinni zadac sobie pytanie kto bedzie w stanie zreformowac skorumpowana do kosci elite brukselska a kto bedzie dazyl do jej utrzymania.

 • wunderwaffen

  Oceniono 17 razy -1

  POLSKA POTRZEBUJE OCZYSZCZENIA MORALNEGO, TEN KRAJ JEST PRZEGNIŁY

  To przegniłe moralnie państwo trzeba zburzyć do zdrowych, aryjskich fundamentów a potem na nich wybudować od nowa, ultranowoczesny dom. Remontowanie tej rudery zwanej eufemistycznie RP nie ma sensu. Zdemoralizowany kler, amoralne rodziny "spolonizowanych" żydów i ogłupione poprawnością polityczna lewactwo, to trzeba usunąć, lub reedukować.

  W EUROPIE NADSZEDŁ CZAS ZMIAN, NIE ZOSTAWAJCIE JAK ZWYKLE W ZAŚCIANKU!

 • krynolinka

  Oceniono 15 razy -1

  Laska co się wyparła własnego ojca nadzieją Francji ? Jakieś podwójne standardy.

 • juzek kapciovh

  Oceniono 4 razy -2

  Dziwi mnie podejscie francuzow , zamiast Polakow wola emigrantow z Syrii ...

 • swietyszczur

  Oceniono 14 razy -2

  Amerykanow nie lubie dlatego zyczylem im Trumpa , Francuzow lubie dlatego nie zycze im Le Pen

 • wadim.murski

  Oceniono 12 razy -2

  Ameryka po wyborze Trumpa to najlepszy dowód, że gdyby wybory mogły cokolwiek zmienić, byłyby przez kapitał surowo zabronione

 • pawelekok

  Oceniono 10 razy -2

  Sprawa jest prosta. W sumie to samo co było u nas, wszystko zależy od frekwencji. Jeśli na wybory pójdą głównie gó...arze i dewotki, to wygra Le Pen. Jeśli pójdzie więcej wyborców, to wygra Macron. U nas było, jak było. Pocieszające jest, że w pierwszej turze wyborów we Francji frekwencja była wyjątkowo duża, dwa razy większa niż u nas. Jest nadzieja, że do drugiej tury też pójdzie dużo Francuzów i francuski kaczor nie wygra. I najemnym komentatorom tutaj nie pomoże przypominanie zakonnicy na pasach.

 • wu-du

  Oceniono 18 razy -2

  Je Suis kalifat

 • 1group

  Oceniono 3 razy -3

  Znowu jakiś "ekspert' straszy Trumpem.Tylko,jeśli on taki straszny i nieodpowiedzialny,to dlaczego polskie władze od prawa do lewa,zabiegają o amerykańskie wojska w Polsce?

 • gesipipek65

  Oceniono 15 razy -3

  Żabojady maja do wyboru albo faszystkę albo gerontofila. Nic tylko współczuć bo ten kiedyś wielki naród od lat schodzi na psy. Dzisiaj głosują na dżumę lub cholerę.

 • mz50

  Oceniono 9 razy -3

  Myślę że wygra / niestety / Le Pen.
  Obym się mylił.

 • saves

  Oceniono 13 razy -3

  Pokazywali wczoraj przerażonego muslima z Paryża, który twierdził, iż stanowczo będzie głosował na Macrona. I słusznie. On pozwoli im w spokoju konstruować bomby w domowym zaciszu.

 • antybiurokrata

  Oceniono 9 razy -3

  Teraz zabawne pytanie jest takie czy polskie eurodupki są za czy przeciw Macron. Zabawne bo kto by nie wygrał to dostaną po dupie. Le Pen chce zlikwidować EUrokołchoz a Macron go "zreformować" w sposób który natychmiast wywoła masowe problemy społeczne w całej Europie Wschodniej.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 13 razy -3

  wunderwaffen - no to masz problem jak chcesz budować Poskę na fundamentach aryjskich

  NIE ZAŁAPIESZ SIĘ

 • wunderwaffen

  Oceniono 13 razy -3

  KATO-LAND RZĄDZONY PRZEZ SPOLONIZOWANYCH ŻYDÓW ZMIENI TYLKO ULTRAPRAWICA!

 • newpatric

  Oceniono 21 razy -3

  Fajnie, wygra Makaron i znów nadepnie PIS.

  A potem znów i znów i znów.

  PIS będzie cienko piszczeć i klęcząc przed Watykanem krzyczec jak pięknie jest wstawać z kolan :)

 • onlyobserver

  Oceniono 25 razy -3

  Wygrywa Macron w 100% z dwoch prostych powodow.

  1. Donald Trump swoja postawa skompromitowal eksperyment tzw. ruchow populistycznych na tyle, ze na stan obecny kandydaci typu Le Pen maja mala szanse na wygrana.
  2. Przewaga Clinton nad Trumpem na dzien przed wyborami byla w granicach 2-3%. Przewaga Macron'a jest kilka razy wyzsza. Dodatkowo sondaze nie specjalnie sie pomylily w kwesti Clinton bo ona jednak wygrala wiekszoscia glosow. Trump natomiast wygral w kilku kluczowych stanach i dostal wiecej glosow elektoralnych a to sie w USA liczy przy ostatecznym wyborze prezydenta.

 • stefffon

  Oceniono 23 razy -3

  a gdzie informacje o wyciegu maili macrona, o handlu narkotykami i przekretach podatkowych?

 • krynolinka

  Oceniono 25 razy -3

  Francuzi są wściekli, a jak się Kreml wścieknie.Że Le Penka przerźnie prezydenturę.

 • ziggybum

  Oceniono 29 razy -3

  "Mam też wrażenie, że ludzi wciąga wspomniana już przeze mnie "próżnia""
  To się nie nazywa próżnia, tylko próżność - a jest jeszcze oczywiście kasa Putina i innych sił podważających wartości europejskie, która rękami lokalnych dyktatorków płynie do kieszeni wyborczych próżniaków.

 • 31.februarius

  Oceniono 10 razy -4

  Ocho, jeśli ja dobrze czytam, to jednak zaczynamy obawiać się o życie zakonnicy "przy nadziei" ...

 • polak26

  Oceniono 10 razy -4

  Przewaga gospodarcza Zachodu nad resztą świata polegała na tym, że innowacje technologiczne skutkujące wysoką społeczną wydajnością pracy pozwalały żyć na poziomie dla reszty świata nieosiągalnym.

  To se ne vrati. Żaden protekcjonizm nie zniweluje dziś niższych kosztów w azjatyckich "tygrysach". Na razie kraje takie jak Francja usiłują poziom życia nie mający już dziś uzasadnienia w przewadze gospodarczej utrzymać zwiększajac dług (we Francji wzrósł on w ciagu ostatnich 15 lat z niecałych 60 do blisko 100% PKB), ale na koniec i tak przyjdzie zmierzyć się z realiami - póki co to sam kapitał francuski ucieka z produkcją butów do Wloch, rzeźniami do Niemiec, i wytwarzaniem pralek do Polski, bo nawet na jednolitym rynku UE nie da się konkurować mając 35-godzinny tydzień pracy, dożywotnie gwarancje etatu, i administrację rozdętą do granic absurdu. I jeszcze do tego "gości" z cieplejszych krajów, których oficjalnie we Francji przebywa 6 milionów, ale pracuje jedynie 800 tysięcy, a pozostałych trzeba utrzymać.

  Czy w Unii, czy poza Unią, ten model funkcjonowania państwa i gospodarki się wywróci. Jeśli Le Pen nie wygra tych wyborów, to ona albo jej następca wygra następne.

 • psychiatra_po

  Oceniono 13 razy -5

  No jakby nie patrzeć, to jednak ruchy migracyjne mają największy wpływ na rozwój sytuacji w Europie.

 • polak26

  Oceniono 11 razy -5

  Macron to idiota przeciwny UE i wspólnemu rynkowi. Za to nic nie ma przeciwko islamskim nachodźcom. Niech się osiedli w jakimś brudnym muzułmańskim kraju skoro mu pracujący Polacy przeszkadzają. Śmieć nazywa to dumpingiem socjalnym.

 • saves

  Oceniono 13 razy -5

  Z LePen we Francji jest jak PiS w Polsce czy Trumpem w USA. Nikt na nich nie będzie głosował, bo faszyści, obciach i w ogóle dziadostwo, a gdy przyjdzie co do czego, to nad urną da na nią głos.

 • javall

  Oceniono 15 razy -5

  Chce miec nadzieje, ze ten zadufany i bezczelny ciul dostanie dzis od rodakow okazje aby milczec w sprawach miedzynarodowych, a Unii Europejskiej zwlaszcza. Bedzie mogl pouczac nauczycielke.
  Nie nas, wara!

 • vistooo

  Oceniono 17 razy -5

  To nie wina Islamu. To wina marsjan i nazistów :-)

 • hegemon123

  Oceniono 27 razy -5

  Oczywiście wszystko to wina Putina, jak niezmiennie piszą trole. Ha ha ha!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX