Hipopotam Gustavito zakatowany na śmierć. Policja szuka sprawców okrutnego ataku w zoo w Salwadorze

Na ciele zwierzęcia weterynarze znaleźli ślady uderzeń tępymi i ostrymi narzędziami. Pomimo starań nie udało się go uratować. Teraz policja szuka osób, które zabiły mieszkańca zoo w Salwadorze.

Ministerstwo Kultury środkowoamerykańskiego Salwadoru poinformowało, że ulubieniec zoo w stolicy kraju zginął po zadaniu mu "licznych ciosów" - podaje CNN. Nazywa atak na hipopotama "tchórzliwym i nieludzkim". 

Gustavito padł w niedzielę, pomimo wysiłków weterynarzy, którzy od czwartku prowadzili intensywną opiekę. Tego dnia pracownicy ogrodu zoologicznego zauważyli, że hipopotam zachowuje się nietypowo - przestał jeść i spędził większość dnia pod wodą. 

Podczas badania na ciele zwierzęcia zauważono sińce i rany. Stwierdzono, że cierpi na ból w okolicach jamy brzusznej. Hipopotam miał też rany na głowie i w pysku. W zagrodzie Gustavita znaleziono kamienie i metalowe przedmioty. 16-letni hipopotam z Gwatemali żył w zoo w Salwadorze od 12 lat. Te zwierzęta dożywają wieku 40-50 lat.

Sprawców ataku szuka policja, tymczasem zoo wzmocniło zabezpieczenia. 

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele głosów potępiających przemoc i okrucieństwo wobec zwierząt. Salwador jest jednym z najniebezpieczniejszych państw na świecie. W sześciomilionowym kraju rocznie dochodzi do 3-5 tys. morderstw - to kilkanaście razy więcej, niż w Polsce. 

Więcej o:
Komentarze (85)
Hipopotam Gustavito zakatowany na śmierć. Policja szuka sprawców okrutnego ataku w zoo w Salwadorze
Zaloguj się
 • to_ja_only

  Oceniono 34 razy 28

  To ten sam nieludzki kraj, w którym aborcja jest całkowicie zakazana, nawet dla ratowania życia kobiety, a kobiety trafiają do więzienia nawet wtedy, gdy poronią, bo przecież mogły się do tego poronienia przyczynić lub skłamać. Strach, przemoc, opresja, zwłaszcza wobec słabszych. Przy okazji kraj w większości katolicki.

 • frontkampfer1

  Oceniono 15 razy 13

  Ciekawe czy tamten badziew ludzki przeżył by spotkanie z wku...onym hipopotamem twarzą w twarz ? Nie mieli by NAJMNIEJSZYCH szans. To zwykli tchórze tak samo jak każdy rodzaj myśliwego ze strzelbą czy łukiem. Ludzie tego typu powinni być utylizowani dla dobra ogółu ponieważ nie wprowadzają swoim nędznym istnieniem niczego dobrego.

 • Adam Michalski

  Oceniono 14 razy 12

  zaje...ć to mało, jak ich dorwą. jak trzeba być zdziczonym by coś takiego zrobić?

 • zebrzec

  Oceniono 11 razy 11

  gowno nie ludzie...

 • bin69

  Oceniono 10 razy 10

  To samo powinni zrobić z tymi gnojami jak ich złapią.

 • the_rapist

  Oceniono 13 razy 7

  A właśnie, że ten atak było bardzo ludzki.

 • hejter-skejter

  Oceniono 9 razy 7

  Nazywa atak na hipopotama "tchórzliwym i nieludzkim".
  Niestety ludzki.

 • 1234pablo

  Oceniono 23 razy 7

  Najbardziej mnie wkur..ia to, że włączam taki smutny artykuł, a debilna GW wymusza na mnie słuchanie debilnej reklamy orange. Naprawdę ktoś sądzi, że dzięki temu reklamodawca cokolwiek zyska?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX