Oscary 2017. Wzruszający polski akcent podczas gali

Oscary 2017 rozdane. Podczas gali pożegnano artystów, którzy zmarli w zeszłym roku. W tym Andrzeja Wajdę.

Przy dźwiękach "Both Sides Now" Jonni Mitchel pożegnano podczas oscarowej gali tych, którzy odeszli w ciągu ostatniego roku. W tym gronie znalazł się także Andrzej Wajda.

Jego ostatni film "Powidoki" walczył o nominację w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, jednak ostatecznie nie znalazł się na liście wyróżnionych produkcji.

Wajda odebrał Oscara 17 lat temu - była to statuetka za całokształt twórczości. Nagrodę reżyserowi wręczyła wtedy Jane Fonda. - Ladies and Gentlemen... Będę mówił po polsku, bo chcę powiedzieć to, co myślę, a myślę zawsze po polsku - powiedział chwilę po tym ze sceny.

 

Polski reżyser miał już wtedy w dorobku czterdzieści filmów, a na koncie 3 nominacje za najlepszy film nieanglojęzyczny. Nominowane były: "Ziemia Obiecana" (1974), "Panny z Wilka" (1979) oraz "Człowiek z żelaza" (1981). W 2007 roku kolejną nominację otrzymał "Katyń".

"Zaraz przyjdą aktorzy i wszystko nam zepsują!" Najciekawsze anegdoty z planów Andrzeja Wajdy >>

Oscary 2017 - lista zwycięzców >>

A teraz zobacz: Wielu laureatów wykorzystywało galę oscarową, by zająć stanowisko. Oto najmocniejsze wystąpienia

Więcej o:
Komentarze (96)
Oscary 2017. Wzruszający polski akcent podczas gali
Zaloguj się
 • mickas02

  Oceniono 26 razy 22

  Milo ze inni pamietaja szkoda ze swoi jakby mniej patriotyczni?! Na szczescie nie wszyscy 😄

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 47 razy 17

  Wielki szacunek dla pana Andrzeja Wajdy, za sto lat, kiedy już nikt nie będzie pamiętał o takich "tuzach" jak Kaczyński czy Rydzyk jego filmy będą ciągle stanowić kanon i klasykę polskiego kina i sztuki, na równi z utworami Chopina czy Mickiewicza

 • szcz9

  Oceniono 42 razy 16

  PiSowcy na tym forum po raz kolejny udowadniają, że nie potrafią uszanować żadnego Polaka, który ma inne poglądy od nich.

 • franek-janek

  Oceniono 13 razy 13

  Polacy moga byc dumni, swiat docenia geniusz I dokonania naszego Andrzeja Wajdy wbrew prostackiej, kretynskiej propagandzie Kaczynskiego dyskretujacego naszego wybitnego POLAKAQ wraz z swoja mafia tumanow.

 • dziodzioslaw

  Oceniono 31 razy 13

  Ciekawe, czy powiedzą o tym w tzw. "Wiadomościach". Osobiście sprawdzać nie będę bo mnie już na samą myśl mdli. Może ktoś poinformuje?

 • cwks5

  Oceniono 30 razy 12

  Jeden z tych współczesnych Polaków których zna swiat, dyskredytowanie jego twórczości jest "małodusznym" antypolskim działaniem.PiS-wcy będą GO kopać nawet w grobie z "chrześcijańsko-polską miłością".

 • kontra.punkt

  Oceniono 16 razy 10

  Mało kto pamięta, ze dwie nominacje w jednym roku otrzymał Daniel Olbrychski: za "Panny z Wilka" i "Blaszany bębenek"

 • chi-neng

  Oceniono 45 razy 9

  A co zrobili z Oscarem za Smolensk?!
  Nie przyznali?!
  SKANDAL!

  Moze w przyszlym roku jak Trump im 'pomoze' ZAKLASYFIKOWAC KATASTROFE SAMOLOTOWA JAKO ZAMACH, to znajdzie sie tez Oscar za Smolensk...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX