Rewelacje o masowym molestowaniu na Sylwestrze we Frankfurcie "kompletnie fałszywe". Dziennik przeprasza

Policja we Frankfurcie

Policja we Frankfurcie (KAI PFAFFENBACH / REUTERS / REUTERS)

"Ofiary przerywają milczenie o masowych molestowaniach w Sylwestra" - grzmiał na początku lutego niemiecki "Bild". Sprawą zajęła się policja. Okazało się, że do niczego takiego nie doszło, a "świadkowie" nawet nie byli tego dnia we Frankfurcie. Tabloid już przeprosił.

"Bild" w sensacyjnym artykule pisał o setkach pijanych uchodźców, którzy w noc sylwestrową mieli molestować kobiety na ulicach Frankfurtu. Rok temu w Kolonii doszło do przypadków molestowania przez obcokrajowców, doniesienia potraktowano więc poważnie.

Już po 10 dniach policja i prokuratura ustaliły, że artykuł dziennika jest fałszywy i bezpodstawny - podaje az-online.de. Policja nie doszukała się żadnych dowodów na takie przestępstwa, ani nie otrzymała żadnych takich zgłoszeń o ewentualnych ofiar.

Służby ustaliły, że jedna z kobiet, na której relację powoływał się "Bild", nawet nie była w Sylwestra w Frankfurcie.

Tabloid już przeprosił za fałszywy artykuł. "Z żalem musimy stwierdzić, że opisane przez nas relacje rzekomych ofiar nie zostały potwierdzone przez policję i są zupełnie bezpodstawne" - czytamy na stronie gazety.

"Zespół redakcyjny przeprasza za nieprawdziwą relację, która ma się nijak do dziennikarskich standardów 'Bilda;" - brzmi dalsza część komunikatu. Zapowiedziano wewnętrzne śledztwo w celu wyjaśnienia, jak doszło do powstania nieprawdziwego artykułu.

Kiedyś codzienność, a dzisiaj to już wspomnienia. Pamiętasz te absurdy PRL-u?
1/12Który dzień został ustanowiony dniem bezmięsnym?
Zobacz także
Komentarze (197)
Rewelacje o masowym molestowaniu na Sylwestrze we Frankfurcie "kompletnie fałszywe". Dziennik przeprasza
Zaloguj się
 • chasingcars

  Oceniono 74 razy 44

  Sytuacja ta kojarzy mi się z pewnym korespondentem TVPiS w Niemczech, który stwierdził obecność trotylu na pokładzie prezydenckiego Tupolewa. Z tą różnicą, że dziennikarz TVPiS nigdy za wyssane z palca bzdury nie przeprosił.

 • azotanpotasu

  Oceniono 31 razy 25

  "Zespół redakcyjny przeprasza za nieprawdziwą relację, która ma się nijak do dziennikarskich standardów 'Bilda;" hahaha dobre , przeciez to typowy szmatlawiec jak nasz Fakt czy brytyjski The Sun.

 • fakiba

  Oceniono 48 razy 22

  Ciekawe czy Błaszczak i inne pisiory którzy tak chętnie mówili o tych "seryjnych molestowaniach" i chwalili się , że dzięki ich działaniom u nas trgo nie ma też przeproszą

 • fakiba

  Oceniono 31 razy 15

  Pisiory jak zwykle powoływali się na bardzo "wiarygodne" źródła ze szczególnym uwzględnieniem Błaszczaka i prezia

 • monoekann

  Oceniono 30 razy 14

  "Z żalem musimy stwierdzić, że opisane przez nas relacje rzekomych ofiar nie zostały potwierdzone przez policję i są zupełnie bezpodstawne" - czytamy na stronie gazety.

  Bild to taka niemiecka 'niezależna' tudzież 'fronda'?

  Przykro nam stwierdzić, ale wbrew naszym modlitwom i doniesieniom, nikt na woodstocku nie został zamordowany, zgwałcony, ani zaćpany na śmierć.

 • jesiotr99

  Oceniono 34 razy 12

  przecież wszystkie super wiarygodne materiały otrzymaliśmy od agencji Sputnik...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje