Litwini promowali swój kraj zdjęciami Finlandii i Słowacji. Szefowa turystyki odwołana

Litewski departament turystyki pod hasłem "prawdziwe jest piękne" promował swój kraj. Problem w tym, że użył również zdjęć innych krajów, w tym Finlandii i Słowacji. W internecie nie milknie śmiech z powodu gafy.

Litewska szefowa departamentu turystyki w piątek podała się do dymisji po tym, jak w kampanii promocyjnej kraju użyto zdjęć Finlandii i Słowacji. Kampania wystartowała w październiku pod hasłem "prawdziwe jest piękne" ("Real is beautiful"). Internet bezlitośnie wyśmiał całą sprawę.

Jak podaje BBC, departament turystyki podległy litewskiemu ministerstwu gospodarki przyznał, że wykorzystał zdjęcia innych krajów w kampanii, w tym Finlandii i Słowacji. Napisał też, że fotografie te wystarczyły, by "przekazać emocje", co również było powodem rozbawienia dla wielu Litwinów.

 - Zdecydowałam się ustąpić ze stanowiska szefa krajowego departamentu turystyki - powiedziała w piątek Jurgita Kazlauskiene. Internet nie odpuścił, pojawiły się m.in. tweety i posty na Facebooku z tagiem #RealIsBeautiful, pod którymi ludzie zamieszczali zdjęcia znanych zabytków z różnych stron świata, podpisując je nazwami lokalnych atrakcji.

Z humorem do sprawy podszedł premier Litwy Saulius Skvernelis, który napisał na Facebooku: Od jutra zaczynamy pracować w nowym budynku rządu na Karolince (dzielnica Wilna - przyp. red.). I zamieścił zdjęcie... siedziby Komisji Europejskiej w Brukseli. W innym poście bardziej serio stwierdził jednak, że rząd zajmie się tym tematem.

A TERAZ ZOBACZ: Pelikany są przerażające. Wyglądają niepozornie, ale to urodzeni mordercy

Więcej o:
Komentarze (81)
Litwini promowali swój kraj zdjęciami Finlandii i Słowacji. Szefowa turystyki odwołana
Zaloguj się
 • junk92508

  Oceniono 33 razy 17

  Do San Escobar się to nie umywa... Czy Warszawie od Narwi po Pilicę...

  O pękających parówkach i pancernej brzozie nie wspominając...

  Bracia Litwini jeszcze musicie się sporo postarać by mieć szansę dorównać naszym idiotom...

 • wildturkey

  Oceniono 17 razy 13

  Ale pani minister jednak podała się do dymisji a tow. Waszczu mimo międzynarodowej wpadki nie. Jest różnica?

 • nabbuko

  Oceniono 18 razy 10

  PIS inspiruje:)

 • ampolion

  Oceniono 8 razy 8

  Mimo wszystko chętnie bym pojechał podziwiać starą Litwę!

 • notremak

  Oceniono 16 razy 8

  Zatrudnili fachofcuf z piss?
  Może Misiu "Mopu" Misiewiczu, bo Zeszczykowski to by im dał foty z San Escobar?

 • loneman

  Oceniono 7 razy 5

  U nas mozna calkiem legalnie pokazywac zdjecia San Escobar skoro sam min MSZ obwiescil jego istnienie a nikt nie rosci sobie do niego praw :D

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 11 razy 5

  A mogło skorzystać z doświadczeń PiS i oznajmić, że wszytko to spisek lewaków i Putina oraz gorszego sortu. Litwini jeszce nie pojęli jak robi sie politykę w wydaniu azjatycko-europejskim to powinni przyjechać do Warszawy.

 • y0rg

  Oceniono 3 razy 3

  Kogoś tam za gafę odwołano, ale to Litwa, bo u nas za wymyślanie nowych państw zbiera sie gratulacje , za sukcesy dyplomatyczne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX