Piękne zakończenie wieloletniej współpracy. Obama w niezwykły sposób pożegnał się z Bidenem

Barack Obama zaprosił w czwartek swojego zastępcę Joego Bidena na kameralne spotkanie pożegnalne. Na miejscu okazało się jednak, że oprócz ciepłych słów prezydent USA chce go wyróżnić najwyższym odznaczeniem w kraju - Medalem Wolności.

Kadencja obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy dobiega końca. Nadszedł więc czas pożegnań. Kiedy Joe Biden, zastępca i bliski przyjaciel Obamy, przyjął w czwartek zaproszenie do Białego Domu, spodziewał się kameralnego spotkania podsumowującego wiele lat współpracy polityków. Obama zaplanował dla niego jednak coś zupełnie innego. Na zakończenie prezydentury postanowił odznaczyć Bidena Prezydenckim Medalem Wolności z wyróżnieniem. Zaskoczony wyraźnie wiceprezydent, długo nie mógł się otrząsnąć i nie potrafił ukryć łez wzruszenia.  

Obama w podniosłych słowach mówił o tym, jak wspaniałą osobą jest wiceprezydent. - Joe Biden uosabia prawdziwą miłość, służbę pozbawioną samolubności i życie w pełni - powiedział Obama w czasie uroczystości transmitowanej w telewizji. Jego zastępca nie krył wzruszenia.

- Mam tylko nadzieję, że kiedy moje nazwisko pojawi się w podręcznikach historii, przy okazji opisywania prezydentury Baracka Obamy, będzie w nich napisane, że byłem częścią podróży niezwykłego człowieka, który zrobił niezwykłe rzeczy dla tego kraju - mówił Biden.

Biden jak Jan Paweł II

Prezydencki Medal Wolności to najwyższe odznaczenie cywilne Stanów Zjednoczonych. Prezydent USA odznacza nim tych, którzy szczególnie przysłużyli się bezpieczeństwu lub narodowym interesom kraju, pokojowi na świecie czy kulturze. Medal Wolności z wyróżnieniem otrzymały do tej pory takie osoby jak papież Jan Paweł II czy sekretarz stanu Colin L. Powell.

 

 

Więcej o:
Komentarze (43)
Piękne zakończenie wieloletniej współpracy. Obama w niezwykły sposób pożegnał się z Bidenem
Zaloguj się
 • ewafud1

  Oceniono 12 razy 8

  Prezydent powinien byc ponad podziałami i zdroworozsądkowo na zimno , w miarę obiektywnie oceniac potrzeby kraju którym kieruje oraz potrzeby zwykle poróżnionego społeczeństwa ;
  Prezydent Duda tego nie potrafi .
  Zanadto ,,wrósł" w PiS .
  Brak Mu ,,charyzmy" wyróżniającej Go z rządu;

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 24 razy 8

  My o takim prezydencie możemy tylko pomarzyć . duda to wystraszony długopis ,marionetka w rękach zwykłego szarego posła z zaburzeniami osobowymi. Nasz niby prezydent nie jest w stanie podjąć samodzielnie ani jednej decyzji. To samo marszałek a raczej koszałek tylko, że koszałek budził sympatię a kuchciński antypatię. Nasz rząd to raczej nierząd. Biedna jest Polska w łapach takiej bandy nieudaczników misiewiczów ,piotrowiczów, salowych witek, gospodyń wiejskich

 • marych

  Oceniono 6 razy 6

  teraz czas na Kaczora, przecież nie ma bardziej zasłużonej osoby na świecie

 • bobaa

  Oceniono 4 razy 4

  Eeee, myślałem, że zza kotary wyskoczy Misiewicz jako ten, który w rzeczywistości jest odpowiedzialny za pokój na świecie...

 • wszyscyklamiecie

  Oceniono 1 raz 1

  ......ojejej - z tego przejecia....chyba okresu dostalem.....

 • iforget911

  Oceniono 19 razy 1

  Ooooh, aaaah, jaki ten Obama wspaniały. Szkoda tylko, że "nie udało mu się zaprowadzić pokoju na BW" i zamiast tego wywołał wojny w Syrii i Iraku przez co zginęło już chyba 300 tysięcy ludzi. Tak wygląda zaprowadzenie pokoju przez lewaka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX