Zamordował 9 osób, bo chciał wywołać "wojnę rasową" w USA. Sąd skazał go na karę śmierci

11.01.2017 10:01
Dylann Roof

Dylann Roof (HANDOUT / REUTERS / REUTERS)

Pół roku temu 22-letni Amerykanin otworzył ogień do czarnoskórych parafian, którzy czytali Biblię w kościele w Charleston. W ten sposób chciał przywrócić segregację rasową. We wtorek sąd wydał wyrok.

Sąd skazał Dylanna Roofa, rasistę i mordercę. 22-letni mężczyzna w czerwcu 2015 roku wszedł do Kościoła Episkopalnego Metodystów w Charleston w Karolinie Południowej i zaczął strzelać do zgromadzonych tam wiernych. 

Ława przysięgłych obradowała przez 3 godziny i uznała mężczyznę winnym 33 zarzutów. Wśród nich znalazło się 9 morderstw na tle rasowym i nawoływanie do nienawiści.

"Musiałem to zrobić"

17 czerwca członkowie Kościoła Episkopalnego Metodystów w Charleston zebrali się w świątyni. Zajęli miejsca w ławach i zaczęli wspólne czytanie Biblii. Do kościoła przyszedł także Dylann Roof. Mężczyzna zajął miejsce wśród wiernych. Pod koniec spotkania wstał i otworzył ogień zabijając 9 czarnoskórych parafian.

Do policjantów, którzy zatrzymali go na miejscu zbrodni powiedział, że w ten sposób chciał doprowadzić do wybuchu "wojny rasowej" w USA

Podczas odczytywania wyroku mężczyzna nie okazywał żadnych emocji. Nie skorzystał też z szansy ubiegania się o łagodniejszy wyrok. - Każdy, kto czegoś nienawidzi ma dobry powód, aby to zrobić. Czułem, że muszę to zrobić i wciąż czuję, że musiałem to zrobić - powiedział Dylann Roof po ogłoszeniu wyroku. W ostatnim słowie zażądał jednak nowych adwokatów i zapowiedział odwołanie się od wyroku.

 

 

Zobacz także
Komentarze (182)
Zamordował 9 osób, bo chciał wywołać "wojnę rasową" w USA. Sąd skazał go na karę śmierci
Zaloguj się
 • olo-international

  Oceniono 43 razy 31

  W Polsce wstawiłby się za nim Minister Sprawiedliwosci i gość uniknął by kary. Więcej, stałby sie bohaterem ONR i podobnych organizacji.

 • kazek100

  Oceniono 38 razy 22

  Co innego tu jest tragiczne. To jest młody i głupi człowiek, którego mózg został zlasowany prawicową populistyczną propagandą. Przez co makabrycznie skrzywdził innych i poniekąd siebie. Prawicowi populiści wygrywają wybory dzięki głoszeniu prymitywnych, pełnych nienawiści hasełek, po czym taki dzieciak pod ich wpływam robi coś strasznego. Ciekawe czy Błaszczak albo Kukiz przemyślą sprawę.

 • maaac

  Oceniono 30 razy 16

  Kłamstwo! Przecież wszyscy wiemy, że "nie każdy muzułmanin to terrorysta ale każdy terrorysta to muzułmanin" wiec ten człowiek musiał być "beżowy" i być muzułmaninem. GW nas zapewne okłamuje pokazując jego wizerunek!

 • 1234qwerty

  Oceniono 19 razy 15

  Kolonia karna na Syberii i do wyrębu lasu.Niech czuje co zrobił sku...syn. To samo z tym Brevikiem.

 • leszek.30

  Oceniono 15 razy 11

  Oto wzór, bohater, dla ONR-u, "G.Polskiej" niektórych biskupów w Polsce, ale także dla Błaszczaka, Ziobry, Macierewicza, Pięty, Górskiego , Pawłowicz, Rydzyka... Alleluja i do przodu, chłopcy i dziewczęta !!!

 • kocurxtr

  Oceniono 6 razy 6

  za szybko, za lekko

  ciężkie roboty w kamieniołomach o chlebie i wodzie, garść słomy i stary pasiak...

 • loneman

  Oceniono 10 razy 6

  U nas tez bydlo prawicowe tego chce ale poza kosciolkiem i fanatykami z PiSS nie maja wiekszego poparcia, kara smierci dla takich - jestem zdecydowanie na TAK.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje