Muzułmański biznesmen postawił w Bagdadzie ogromną choinkę. "Gest solidarności z naszymi chrześcijańskimi braćmi"

Sztuczne drzewko ustawione w mieście staraniem Yassira Saada ma 26 metrów wysokości, 10 metrów średnicy i kosztowało 24 tys. dolarów. Jest to jego gest solidarności z chrześcijanami.

Saad, który sam jest muzułmaninem, w rozmowie z agencją AP mówi otwarcie, że celem inicjatywy jest okazanie “solidarności z naszymi chrześcijańskimi braćmi w dniach ich święta i chęć sprawienia, by Irakijczycy zapomnieli o swoich cierpieniach, szczególnie związanych z walkami o Mosul”, gdzie siły rządowe ścierają się z bojownikami tzw. Państwa Islamskiego.

Chrześcijanie w Iraku

Społeczność irackich chrześcijan maleje od czasów wojny w Iraku 2003 roku. W ostatnim czasie stali się oni celem islamskich ekstremistów z IS i tysiącami uciekali z rejonu miasta Mosul w północnym Iraku. Teraz, wraz z postępami ofensywy sił rządowych, części z nich udało się wrócić do własnych domów.

Więcej o:
Komentarze (106)
Muzułmański biznesmen postawił w Bagdadzie ogromną choinkę. "Gest solidarności z naszymi chrześcijańskimi braćmi"
Zaloguj się
 • wuk4

  Oceniono 20 razy 8

  No proszę. A Google w tym roku dało na Wigilię najbardziej nieświąteczny i beznadziejny obrazek. Oczywiście bez choinki i bez aluzji do Bożego Narodzenia, żeby muzułmanie przypadkiem się nie obrazili.

 • nogadopabrama

  Oceniono 24 razy 6

  Ładny gest, ale czarno widzę przyszłość tego człowieka.
  Lokalni "ubogacacze kulturowi" na pewno już główkują jak go ukarać.

 • repres1

  Oceniono 25 razy 5

  Bardzo piękny, mądry gest i wspaniały przykład dla innych.
  Trzeba zapomnieć, że jakakolwiek religia zwycięży inną religię czy ateizm. Trzeba uszanować religię innych i kształtować stosunki społeczne z poszanowaniem dla drugiego człowieka.
  "Islam to zło"? Czy średniowiecze może być "złem"? Średniowiecze to przeszłość. Dotyczy to średniowiecznego myślenia o każdej religii. Wprowadzanie do współczesności średniowiecznych stosunków społecznych jest skazane na porażkę. Owszem, można dokonać paru "spektakularnych wyczynów", ale nie zmieni to na dłużej kierunku rozwoju ludzkości i rozwoju humanitaryzmu.
  ISIS? To taki sam intelektualny trup jak polski PiS czy ideologia Putina. Zwolennikom siły przypomnę, że człowiek jest słabszy od bawoła, ale to właśnie człowiek musi się troszczyć, żeby bawoły przetrwały.

 • alinaw1

  Oceniono 13 razy 5

  Jest to ważny gest/symbol zważywszy na to, co działo się w ostatnich latach. Przecież chrześcijanie w Iraku to jedna z najstarszych na świecie wspólnot, straszliwie wytrzebiona w wojnie. Najpierw ONZ ogłosiła mordowanie chrześcijan na tym terenie jako zbrodnię przeciw ludzkości, pozniej pertraktacje, a teraz to drzewko. Może idzie ku lepszemu? Może skończy się to wojenne szaleństwo?

 • mi ca (Mini Kass)

  Oceniono 3 razy 3

  Wasze komentarze sa obrzydliwe, bo co? bo muzulmanin? Ja znam wielu i to bardzo wporzadku, az przykro czasem mnie sie robi jak wypowiadaja sie w samych superlatywach o Polsce, ze piekna i zawsze polakowi pomoga, szybciej niz bracia z chrzescijanskiej plebani. Za to znam mase chrzescijan co to nie jednemu noz w plecy by wbilo, podkopowynie dolkow jeden drugiemu i utopieniu w lyzce wody, jest tez wielu chrzescijan co to dzieci ze schodow spuszcza, rodzicow wymorduja, dzieci pozabijaja albo psa zwiazanego za samochodem ciagna...Wszyscy mieli oni KOMUNIE! Wiec spuscie z tonu bo wlasnie pokazujecie jak zalosnymi pseudo chrzescijanami jestescie, co to dzis grzecznie zjedza sniadanko, napija sie wodki a potem do domu za kierownica...Zycze blogoslawienstwa!

 • waldimekum

  Oceniono 7 razy 3

  Widać, że to podpucha, bo drzewko sztuczne. Na bank zasadzka. Przyjdą chrześcijanie wieszać bombki i boom!

 • komandor_mrw

  Oceniono 15 razy 3

  Okazuje się, że w Iraku jest większa "tolerancja" i wolność przekonań religijnych niż w dzielnicach Berlina, Paryża i innych europejskich miast.

 • rikol

  Oceniono 2 razy 0

  Niesamowite. Muzułmanin zachował się jak normalny człowiek, to od razu drukują artykuły w gazecie. A jak na codzień obcinają głowy, to już nawet nie ma co pisać, bo to norma u nich.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 8 razy 0

  coś słabo idzie faszystowskie trollowanie pod tym artykułem :)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX