Pokonała Obamę i papieża. Duńska wolontariuszka najbardziej inspirującym człowiekiem świata

Anja Ringgren Lovén, duńska wolontariuszka mieszkająca w Nigerii, została okrzyknięta najbardziej inspirującą kobietą na świecie. Tytuł przyznała jej redakcja austriackiego magazynu "Ooom".

Na liście najbardziej inspirujących ludzi na świecie magazynu "Ooom" znalazła się na pierwszym miejscu, pokonując tym samym m.in. ustępującego prezydenta USA Baracka Obamę, papieża Franciszka, Dalajlamę, Leonardo Di Caprio, Charlize Theron i Marka Zuckerberga. Mowa o Anji Ringgren Lovén, o której cały świat dowiedział się na początku roku.

Wolontariuszka z Danii mieszka w Nigerii od pięciu lat i prowadzi tam sierociniec. Kobieta umieściła w sieci zdjęcie, na którym widać, jak podaje butelkę wody skrajnie niedożywionemu i odwodnionemu dwuletniemu chłopcu. W niektórych afrykańskich społecznościach dzieci są porzucane przez rodziców, gdy uzna się je za "czarowników". 

Kobieta dała mu na imię Hope (ang. Nadzieja) i zaopiekowała się nim. 

Na swoim profilu na Facebooku z biegiem czasu umieszczała kolejne zdjęcia dwulatka, na każdym z nich wyglądał coraz zdrowiej i silniej.

"Gdy pierwszy raz wzięłam tego chłopca w ramiona, nie sądziłam, że uda mu się przeżyć" - napisała Dunka pod jedną z fotografii. "Każdy oddech był dla niego wyzwaniem i nie chciałam, żeby umarł, nie mając nawet imienia. Dlatego dałam mu na imię Hope" - wspominała. Chłopiec mieszka obecnie w sierocińcu prowadzonym przez wolontariuszkę. 

Jak przekonuje redakcja magazynu "Ooom", Dunka zasługuje na uznanie, bo dzięki swojej działalności charytatywnej w Nigerii jest przykładem dla milionów ludzi na świecie. "Gdyby odwaga miała imię i nazwisko, nazywałaby się Anja Ringgren Lovén" - pisze w uzasadnieniu "Ooom".

"To niesamowite. Brak mi słów, jestem zaszczycona. Nie jestem jednak sama. Otaczają mnie najpracowitsi i najbardziej oddani członkowie zespołu na świecie" - skomentowała Anja Ringgren Lovén na swoim fanapage'u.

Zobacz także: Ponad 5 milionów ludzi - dzieci, kobiet i mężczyzn. To musisz wiedzieć o kryzysie uchodźczym

Komentarze (129)
Pokonała Obamę i papieża. Duńska wolontariuszka najbardziej inspirującym człowiekiem świata
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 37 razy 17

  Nawet tak wzruszająca historia o biednym, małym dziecku powoduje u prawdziwych Polaków falę hejtu, jak tutaj... W naszym kraju to dziecko, jako dziki i groźny Murzyn, zostałoby pewnie pobite przez "patriotów - katolików"

 • polakadam

  Oceniono 38 razy 16

  No dawajcie katole, jedziemy po niej! Dunka to na pewno ateistka, najgorszy sort. Jedziemy z wyzwiskami bo gdzie tam jej do nas, polskich katoli, baba żyje w grzechu na pewno, te tatuaże to sam grzech, o reszcie nie wspomnę, czarne dzieci ratuje, pewnie dla pieniędzy wyłudzonych w Europie od katolików.... lepiej by na kościół boży poszły.

 • dobrylos

  Oceniono 14 razy 10

  ...a jak wychudzeni sa polscy biskupi i proboszcze kazdy widzi. Bóg zaprawde jest sprawiedliwy.

 • 99niebieskakropka

  Oceniono 11 razy 7

  Brawo Ta Pani, dzięki takim ludziom ten świat ma jeszcze szansę. Pisząc - takim - mam na myśli takich co robią, a nie tylko gadają.
  Trzeba sobie pomagać.

 • liczygrosz

  Oceniono 13 razy 7

  Świętą nie zostanie nigdy... nie jest ani zakonnicą ani księdzem. Za to dyrektor Rydzyk moim zdaniem ma spore szanse.

 • art_102

  Oceniono 8 razy 6

  Trzeci raz próbuję skomentować głupoty @cogitek124, ale dwa razy usunięto jego post. Nie było tam nic gorszego od innych wpisów i nagle mnie olśniło, że to raczej chodzi o mój komentarz. No cóż, jeśli faktycznie tak jest, to usuwanie nic nie da, bo fakty są nieubłagane. Nasz Papa jednym tekstem załatwił miliony ludzi:. @Cogitek pisał, że w Afryce nie powinni się tak rozmnażać, bo jest głów, i że powinni stosować prezerwatywy, więc pozwalam sobie ponownie -trzeci raz - wrzucić mój komentarz:

  @cogitek124
  "Nasz kochany papież Jan Paweł II, W 1990 roku w Tanzanii "oświadczył, że użycie prezerwatywy to grzech i jedynym lekarstwem na AIDS jest wierność lub wstrzemięźliwość seksualna". I mówił to w kraju, gdzie 17 lat temu gdzie wykluwała się epidemia AIDS.
  Wstrzemięźliwość? Księża mają z tym problem, nawet nie powstrzymują się od pedofilii, czego papież też wolał nie widzieć, a on wymaga od prostych plemion, nie bardzo rozumiejących co się dzieje, wstrzemięźliwości.
  Gdyby zaapelował do ludzi i przyklasnął edukacji i dostępności do prezerwatyw na tych rejonach, mógł w olbrzymim stopniu ograniczyć szerzącą się epidemię i uratować tysiące ludzkich istnień. Podobnie jak lepiej udawać, że ksiądz nie krzywdzi dzieci, niż zrobić coś, żeby tym dzieciom pomóc. A wszystko to w imię "bożego miłosierdzia" ...!
  ...a ty oczekujesz, że ktoś się zajmie ograniczeniem urodzin.
  Swoją drogą twoja uwaga, że uratowanie dziecka przyczynia się do przeludnienia, ma sugerować, że lepiej było je zostawić na pewną śmierć?

  Jak tak chcesz "regulować" przyrost naturalny, to zacznij od naszego podwórka, i zdecyduj, kto ma się prawo rozmnażać, a kto nie.

 • robas197

  Oceniono 8 razy 6

  brawo ONA!!!

 • mjg06

  Oceniono 12 razy 6

  Ależ tu się zbiegło pełno obrzydliwego prawactwa. Zbydlęcenie tych ludzi jest porażające - w niedzielę po kościółku przychodzi czas na głoszenie bożego słowa i umiłowania bliźniego. Jaka religia tacy wyznawcy

 • pyosalpinx

  Oceniono 10 razy 6

  jestescie tak ochydni ze swoimi komentarzami jak ochydna jest sfora kundli ktora rzadzi tym krajem....mieszaja wam w mozgach a potem wypisujecie takie bzdury

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX