Szydło po wygranej Trumpa: "Niektórzy nazywają to dobrą zmianą". I porównuje z kampanią Andrzeja Dudy

• Beata Szydło pozytywnie ocenia wynik wyborów w USA na łamach "Do Rzeczy"
• Przekonuje, że to "część szerszego zjawiska na scenie politycznej świata"
• "To kalka tego, co mieliśmy w 2015 roku w Polsce" - mówi premier

- Zwyciężyła demokracja i to wbrew propagandzie i przekonywaniu, że Amerykanie powinni dokonać wyboru, jakiego chciały niektóre media - mówiła w "Do Rzeczy" premier Beata Szydło. Po zwycięstwie Donalda Trumpa liczy na "dobre, a nawet lepsze relacje" z USA. Szydło oceniła, że prezydentury celebryty obawiają się "przede wszystkim elity", a protestują "środowiska mające poczucie utraty wpływów".- Ten wybór jest częścią szerszego zjawiska na scenie politycznej świata. Niektórzy nazywają to dobrą zmianą - powiedziała premier. Premier porównała też kampanię Trumpa do tej Andrzeja Dudy - To kalka tego, co mieliśmy w 2015 roku - powiedziała. 

Dowiedz się więcej:

Jakie były wyniki wyborów w USA?

W wyborach prezydenckich, które odbyły się 8 listopada, wygrał kandydat Republikanów Donald Trump, zdobywając 306 głosów elektorskich. Kandydatka Demokratów Hillary Clinton zdobyła 232 głosów elektorskich (do zwycięstwa potrzebnych było 270). Na Clinton głosowało 60 981 118 obywateli USA, zaś na Trumpa 60 350 241.

Więcej o:
Komentarze (179)
Szydło po wygranej Trumpa: "Niektórzy nazywają to dobrą zmianą". I porównuje z kampanią Andrzeja Dudy
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 37 razy 7

  "Premier porównała też kampanię Trumpa do tej Andrzeja Dudy - To kalka tego, co mieliśmy w 2015 roku - powiedziała."
  ============================================================
  A kampanię Clinton do kampanii Komorowskiego? Też w sondażach "miażdżyła" Trampa...

 • Kiler das

  Oceniono 20 razy 6

  A co zrobił OBAMA dla Polski tylko to że odwołał instalacje tarczy rakietowej ,,I nazwać ,,,,POLSKIE OBOZY W POLSCE ,,,,ZAMIAST HITLEROWSKIE ,,,Tyle zyskaliśmy zobaczymy jak postąpi ,,TRAMP,,,Wobec POLSKI...

 • men_53

  Oceniono 16 razy 6

  Niektórzy zafundowali sobie bajkowy świat. Sobie - znaczy politykom, bankierom, przemysłowcom, aktorom, piosenkarzom, celebrytom, sportowcom, klerowi. I paru innym grupom społecznym. Tak bajkowy, że uprzywilejowani stracili kontakt z rzeczywistością.
  A rzeczywistość to biedne i wciąż biedniejące masy społeczne. Już nie tylko rolnicy i robotnicy, ale tzw kasa średnia (różnie definiowana, w zależności od kondycji danego kraju).
  I Ci żyjący w bajkowym świecie nawet nie zauważyli, że do przeprowadzenia rewolucji dziś nie są potrzebne karabiny. Wystarczy karta do głosowania i dobry populista, który obieca masom poprawę ich bytu.
  Stąd Polska, Węgry, niedługo pewnie Francja i Niemcy. Stąd USA. Stąd W. Brytania i jej "Brexit".
  Dziś ci "królowie życia" mówią masom: przyjmijcie uchodźców. A masy wiedzą swoje: z-d w moim miasteczku przyjmie spawaczy, ale nie chce im uczciwie zapłacić. Więc ma dwie możliwości - podnieść płacę, do poziomu, za który damy radę żyć albo za ochłapy zatrudnić Ukraińców. Kiedyś nazwano by ich łamistrajkami i nie byłoby dla nich miejsca w społeczeństwie. Dziś też służą do łamania niepokornych.

 • 31.februarius

  Oceniono 22 razy 6

  "W wyborach prezydenckich, które odbyły się 8 listopada, wygrał kandydat Republikanów Donald Trump, zdobywając 306 głosów elektorskich."

  Znaczy Donaldowi przez noc przybyło 16 "elektorów", bo pod poprzednim artykułem miał ich jedynie 290.
  Dobra (nocna) zmiana!

 • mhjunior007

  Oceniono 5 razy 3

  Pelna zgoda z pania Szydlo. Trump i Duda sa do siebie bardzo podobni pod niemal kazdym wzgledem.

 • jim777

  Oceniono 13 razy 3

  Niestety trudno sie z nia, lub kimkolwiek kto jej powiedzial ze tak ma mowic, nie zgodzic. :(

 • jrb11

  Oceniono 2 razy 2

  Oczywiscie - wspolna cecha jest koncept niezalecnej nacji / panstwa w przeciwnosci do
  jednego globalnego systemu zniewolnienia przez globalistow, banksterow, industrialistow i militaryzmu czyli przeciwko niewolnictwu i wasalstwu.

 • blue911

  0

  Oczywiscie,ze pani premier zadowolona: coraz mniej wyksztalcone I zabiedzone matolstwo wybiera faszystow I nazioli o nacjonalistyczno-awanturniczym profilu I to sie chawli! Dzieki takiemu elektoratowi pani,ktora nie mialaby inaczej pracy wozona jest przez szofera I zarabia kilkanascie srednich pensji! A kraj? Niech tonie w blocie,hahaha. "Rzad sie wyzywi". I wyzyje. Na obywatelach.

 • stevanek

  Oceniono 2 razy 0

  A i jeszcze jedno.Dobry skutek zmiany???Kurdupel.kartofel nie będzie wchodził na drabinkę,zrobili dla niego podest.Brawo Szydło.Brawo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX