Pakistan. Nocna masakra w policyjnej szkole z internatem. Napastnicy zaatakowali śpiących uczniów

• Nawet 59 zabitych i 100 rannych w ataku na szkołę policji w Pakistanie
• Uzbrojeni mężczyźni zaatakowali w nocy, gdy uczniowie spali
• Do przeprowadzenia zamachu przyznało się Państwo Islamskie

Do ataku na szkołę policyjną z internatem doszło w mieście Quetta w południowo-zachodniej części Pakistanu (Beludżystan). Władze podały, że sprawców było 5-6. Zaatakowali w nocy, gdy uczniowie poszli spać. Bilans ofiar nie został jeszcze ostatecznie ustalony, media informują o co najmniej 44 lub nawet 59 zabitych. Rannych jest od 80 do 100. Zamachowcy zostali wyparci przez wojsko po 5 godz. walk. Ośrodek znajduje się obecnie pod kontrolą armii. 

Dowiedz się więcej:

Kto jest odpowiedzialny za atak na szkołę policyjną?

Atak został przeprowadzony przez "bojowników Państwa Islamskiego" - podała propagandowa agencja prasowa dżihadystów - Amak. Pakistańskie terytoria plemienne od dawna są jednak areną walk między dżihadystami, talibami i bojownikami Al-Kaidy. Władzom nie udaje się skutecznie kontrolować całego terytorium państwa. Tamtejsze ukształtowanie terenu powoduje bowiem, że często są to obszary trudno dostępne.

Chcesz wiedzieć więcej o ISIS? Sprawdź te książki >>


    

Więcej o:
Komentarze (28)
Pakistan. Nocna masakra w policyjnej szkole z internatem. Napastnicy zaatakowali śpiących uczniów
Zaloguj się
 • prawdaprawdaprawda

  Oceniono 15 razy 1

  A u nas nic!
  Ależ my jesteśmy zacofani!
  Ale jeszcze wszystko przed nami.

 • c2u

  Oceniono 13 razy 1

  Może nauczcie się wreszcie stosować spójną transkrypcję. Jeżeli piszecie Beludżystan, to piszcie Kweta, a jeśli Quetta, to Balochistan. Mieszanie polskiej i angielskiej transkrypcji w jednym zdaniu świadczy o słabej redakcji. A zamachu dokonało Lashkar-e-Jhangvi.

 • supertlumacz

  0

  Indie i Pakistan zamieniły się rolami pod względem sytuacji wewnętrznej i polityki międzynarodowej przed 40 laty.

  W Pakistanie panował wewnętrzny spokój , studenci z Pakistanu po studiach podyplomowych w Kanadzie z reguły wracali. Pakistan nie bez szans zabiegał u USA o zakup f16.

  Indie były wstrząsane wewnętrznymi konfliktami religijnymi i etnicznymi , których liczba ofiar śmiertelnych wyrażała się w setkach, a rekordowych w tysiącach. Studenci podyplomowi z Indii nie wracali do kraju ( z jednym znanym mi wyjątkiem - magistrant geologii, syn radży, nosił kolię z kłem tygrysa). Masowe okrucieństwa i zezwierzęcenia w Indiach były nagłośnione przez media Kanady i USA.

  Jak jest obecnie w Pakistanie to wiecie ze światowych doniesień. Natomiast zapewne nie wiecie że Indie są bliskie zerwania stosunków dyplomatycznych z USA i wycofania swego ambasadora do ONZ w Nowym Jorku. Przyczyną jest upokarzające aresztowanie hinduskiej konsul do ONZ w Nowym Jorku za naruszenie AMERYKAŃSKIEGO PRAWA PRACY wobec ...hinduskiej służby w konsulacie. . Stado amerykańskich kongresmenów i senatorów które przybyło do USA z mediacją nie zostało wypuszczone poza obręb lotniska przylotu. Natomiast zostali oficjalnie w MON w Delhi przyjęci amerykańscy generałowie, najstarszy stopniem chyba trzygwiazdkowy, uroczyście , publicznie, w świetle kamer, tyle że PRZEZ PODOFICERÓW. Wizyta została skrócona z inicjatywy amerykańskich generałów.

  Radek nie pisał z Nowego Jorku?

 • latrynawyborcza

  Oceniono 8 razy 0

  Co się czepiacie i dziwicie tradycyjnym obrzędom muzułmańskim.
  Oni też z Nas mogą się śmiać: znicze, szopka, jajeczko i kiełbaska pokropiona wodą do tego zabijanie z kałacha niewiernych i wiernych ale z innej parafii. A przepraszam my jesteśmy już tylko wg GW śmieszni z tym jajeczkiem, ale nie zabijamy bo jesteśmy ciemnogrodem.
  Tylko nowoczesna religia pokoju zabija w imię Alladyna.

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 1 raz -1

  IS ma więcej honoru niż US Army, ci się nie przyznają do bombardowań szkół.

 • nietyp

  Oceniono 7 razy -1

  No cóż... Allach tak chciał.

 • pull_up

  Oceniono 5 razy -1

  U nas się zacznie średniowieczna wojna o aborcję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX