Wczoraj Dylanowi przyznano Nobla. A Akademii Szwedzkiej... do teraz nie udało się z nim skontaktować

Akademii Szwedzkiej wciąż nie udało się skontaktować z Bobem Dylanem, któremu wczoraj przyznano literackiego Nobla. Amerykański muzyk i autor tekstów unika także mediów.

- To bardzo nietypowe - tak trudności z przekazaniem przez telefon werdyktu skomentował członek Akademii Szwedzkiej Per Waestberg.

Zgodnie z tradycją Bob Dylan musi zdecydować, czy przyjmie nagrodę Nobla oraz czy przyjedzie 10 grudnia do Sztokholmu na ceremonię jej wręczenia. W 1964 roku przyjęcia Nobla odmówił francuski pisarz Jean-Paul Sartre, ale nie zmieniło to werdyktu i jest on oficjalnie zaliczany do grona noblistów.

Jak wyjaśniła rzeczniczka Akademii Szwedzkiej Ulrika Kjellin, do tej pory udało się nawiązać kontakt jedynie z agentem Dylana.

Nobel za "tworzenie nowych form poetyckiej ekspresji"

Według szwedzkich mediów w czwartek wieczorem czasu polskiego muzyk koncertował w Las Vegas, nie wspominając o literackim Noblu.

Porozmawiać z Bobem Dylanem dotychczas nie udało się także mediom. O nagrodzie Nobla dla artysty wciąż nie można dowiedzieć się z jego oficjalnej stronie internetowej.

Bob Dylan otrzymał nagrodę Nobla za "tworzenie nowych form poetyckiej ekspresji w ramach wielkiej tradycji amerykańskiej pieśni".

Więcej o:
Komentarze (107)
Wczoraj Dylanowi przyznano Nobla. A Akademii Szwedzkiej... do teraz nie udało się z nim skontaktować
Zaloguj się
 • wuetend

  Oceniono 21 razy 9

  Prawdopodobnie niezmiernie się tą nagrodą przejął...

 • onduma

  Oceniono 31 razy 9

  Facet kupil sluchaczy "tajemniczoscia" i "nieogarnioa trescia". Jak spiewała o nim Joan Baez "You who are so good with words and at keeping things vague". Ta tajemniczosc podkreslał "tajemniczymi zniknieciami"i przedstawianiem siebie jako sieroty. Publika lubi tajemnice i zaglerke slowna w stylu "co autor chcial przez to powiedziec". Jak tekst w rodzaju "The bridge at midnight trembles, the country doctor rambles, bankers nieces seek perfection, accepting all the gifts that wise man bring". Ni i kazdy moze rozumiec jak chce. Dobre ale nie na Nobla. Simon & Garfunkel mieli nie gorsze teksty jak "Soud of silence". Zeby bylo jasne, lubie tworczosc Dylana

 • proteusz33

  Oceniono 22 razy 8

  Wielkie zaskoczenie z tego wyboru ale pozytywne.Jego utwór ''Blowin' in the Wind''jest wspaniały chociaż wolę go w wykonaniu Joan Baez.Przy okazji warto wspomnieć że z dziedziny ekologii nagrodę zdobył koncern Volkswagen za rozwiązanie problemu spalin

 • cometto-pl

  Oceniono 7 razy 5

  Może nie trzeźwieje... :>

 • fotd

  Oceniono 33 razy 5

  Mam kandydata do przyszłorocznej nagrody : Jay Z. Przy okazji : dobrze im tak, że nie mogą się z nim skontaktować, skoro zwykłemu (z całym szacunkiem do Dylana - lubię jego twórczość) tekściarzowi przyznają nagrodę. O tempora, o mores!

 • kali555

  Oceniono 29 razy 5

  nagroda nobla stacza sie tak mniej wiecej od dekady.
  choc Dylana uwielbiam i slucham 20 lat od czasow liceum:)

 • andrzejbak

  Oceniono 12 razy 4

  Nie mogą się skontaktować - powinni się kontaktować z; Robert Allen Zimmerman

 • kazik2500

  Oceniono 19 razy 3

  Widac, ze komitet Nobla jest zupelnie zidiocialy. Malala, teraz za "literature" Dylan. Niby Europa a zachowuja sie jak zapyziale chlopki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX