Polak po brutalnym ataku w Anglii: Nie wychodzę po zmroku, nawet na spacer z psem

Polak zaatakowany w Telford

Polak zaatakowany w Telford (Twitter, The Independent)

- Zaczęli nas obrażać i pytać, dlaczego rozmawiamy po polsku, mówili, że to nie nasz kraj i powinniśmy stąd wyjechać - opowiada w rozmowie z "The Independent" 21-letni Bartosz Milewski. Polak kilka dni temu został zaatakowany w angielskiej miejscowości Telford

Trwa policyjne śledztwo ws. ataku na grupę Polaków, do którego doszło w nocy z czwartku na piątek w Telford w Wielkiej Brytanii. 21-letni Bartosz Milewski i jego znajomi zostali zaczepieni przez grupę trzech osób w wieku około 20 lat. Mężczyzna został uderzony rozbitą butelką w szyję i trafił do szpitala. Założono mu 13 szwów. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Polak mieszka w Wielkiej Brytanii od 2009 r., przeniósł się tam z rodziną. Jak twierdzi, wcześniej słyszał tylko kilka uwag na temat swojego pochodzenia. To pierwszy tak brutalny atak na tle ksenofobicznym, którego doświadczył.

Bartosz Milewski: Nie wychodzę po zmroku

- Zaczęli nas obrażać i pytać, dlaczego rozmawiamy po polsku, mówili, że to nie nasz kraj i powinniśmy stąd wyjechać - mówi pan Bartosz w rozmowie z "The Independent". Potem jeden z napastników za pomocą rozbitej butelki zranił pana Bartosza w szyję.

- Próbowałem z nimi rozmawiać, ale traciłem dużo krwi, nie rozumieli mnie - relacjonuje. Polak twierdzi, że nadal odczuwa bóle głowy i szyi, niewykluczone też, że doszło do uszkodzenia nerwów - ma problemy z podnoszeniem ręki.

- Nie wychodzę po zmroku, nawet na spacer z psem - mówi.

Ataki na Polaków w Wielkiej Brytanii

Według ambasady RP w Londynie, w ciągu kilku ostatnich miesięcy polskie służby konsularne interweniowały w ponad 30 przypadkach incydentów, które są badane jako potencjalnie motywowane nienawiścią na tle narodowościowym.

W najpoważniejszym wydarzeniu tego typu - w Harlow, w hrabstwie Essex - zginął 40-letni mężczyzna Arkadiusz J., a jedna osoba została ranna. Policja wciąż bada okoliczności tego ataku. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Zobacz także: Debata o Polsce w PE, a wtedy Holenderka mówi do Legutki..

Zobacz także
Komentarze (218)
Polak po brutalnym ataku w Anglii: Nie wychodzę po zmroku, nawet na spacer z psem
Zaloguj się
 • t-i-g-e-r

  Oceniono 91 razy 53

  Znam angika który mieszka w Polsce. Do Anglii nie chce wracać, bo co ruszy dostaje ładne MMS-y jak zmieniają się ulice jego miasta pod wpływem inwazji Islamskich Sił Inwazyjno-Społecznych.

 • lazy_bones

  Oceniono 56 razy 52

  Ta formułka 'czemu rozmawiasz po polsku, to nasz kraj', to już jest stara jak świat. Sam mieszkałem w Anglii kilka lat i nie policzę ile razy słyszałem tego typu uwagi - wyraźną cechą wspólną wszystkich wypluwających ten tekst był poziom IQ charakterystyczny dla dojrzewającego szympansa. Tak samo jak w przypadku tych homo erectusów z Polski, którzy pobili profesora za mówienie po niemiecku.

  Nie wiem, jaki powinien być wymiar kary, niemniej zakaz wyjazdu poza swój kraj wydaje się być obligatoryjny. Stawiam dolary przeciw orzechom, że ów zainteresowani nie władają żadnym obcym językiem, charakterystyczna jest im z resztą słaba znajomość własnego.

 • seifu

  Oceniono 25 razy 17

  No i co się dziwić? Nasz kwiat polskiej młodzieży tak samo odnosi się i traktuje przybyszów ze wschodu. O imigrantach z Bliskiego Wschodu nie wspomnę... Bo przecież każdy młody, polski, katolik chciałby ich "zapie*dolić". Ot tak, dla zasady.

  Patrzycie na ręce młodych anglików, a na swoim podwórku draństwa nie widzicie.

 • cucurucu

  Oceniono 15 razy 13

  Wiekszosc komentujacych tutaj swoja wiedze na temat Angli czerpie chyba z filmow o Robin Hoodzie.

 • atarixe

  Oceniono 16 razy 12

  A co niby w Polsce lepiej ? Ile razy zaczepiano mnie w pociągu raz nawet przystawili nóż ! W nocy w miasto nawet boje się pójść we własnym mieście a co dopiero w obcym.

 • symbianix

  Oceniono 9 razy 7

  Ten nasz świat to jedno wielkie bagno, a polityka to najgorsze plugastwo tej ziemi, rządowe bandy i klany lewiatany i bestie wymyślają sobie lepszy świat a ludzi dzielą na lepszych i gorszych. Teraz mamy to co mamy, Wielkim tego świata nigdy nie chodziło i nigdy nie będzie zależało na dobru jednostki. Ilu jest pseudoludzi ,którzy trzymają z ciemną mocą i chcą świat skłucić i utopić w morzu krwi

 • jot-23

  Oceniono 8 razy 6

  Jestescie wolnymi ludzmi, jezeli nie podoba sie wam kraj w ktorym ktos raz na rok da w rylo polakowi za bycie polakiem, to znajdzcie sobie lepszy, ba...najlepiej to zrobcie sobie lepszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje