Jest atrakcją w chińskim sklepie. Ale teraz "najsmutniejszy miś na świecie" ma szansę na nowy dom

Gdy jego zdjęcia obiegły świat, media nazwały go "najsmutniejszym niedźwiedziem polarny na świecie". 9-letni miś jest... atrakcją w centrum handlowym w Chinach. Teraz chce go przygarnąć Park Dzikiej Przyrody z Anglii.

Historię "najsmutniejszego niedźwiedzia polarnego" światowe media opisały przed dwoma miesiącami. Zwierzę o imieniu Pizza mieszka w nienaturalnie oświetlonym niebieskim pomieszczeniu, w samym środku zatłoczonego centrum handlowego w mieście Guangzhou (Kanton). 

Park dzikiej przyrody Yorkshire z angielskiego Doncaster zwrócił się do władz centrum handlowego z ofertą przyjęcia do siebie niedźwiedzia - podaje BBC . Na razie nie uzyskano odpowiedzi. 

"Oceanarium" w centrum handlowym

O uwolnienie niedźwiedzia apelowało wiele organizacji broniących praw zwierząt, między innymi Animals Asia. Petycję w sprawie uwolnienia niedźwiedzia podpisało blisko 400 tys. Domagają się oni także zamknięcia "oceanarium" w chińskim centrum handlowym. Trzymane są tam także inne zwierzęta: walenie, morsy, wilki i lisy polarne.

Właściciele centrum handlowego przekonują, że w ostatnich miesiącach poprawiono warunki, w których żyje zwierzę. Jednak aktywiści z Animals Asia oceniają, że w legowisku niedziwienia wciąż "nie ma nic naturalnego". 

Park w Doncaster prowadzi specjalny projekt dla niedźwiedzi polarnych. Łączy on w sobie trzy cele: ochronę, opiekę i edukację, które maja na celu ochronę gatunku i poprawę komfortu ich życia. Tu niedźwiedź mógłby żyć w warunkach bardzo zbliżonych do naturalnych, a przede wszystkim przebywałby na świeżym powietrzu, miał do dyspozycji dwa jeziora i towarzystwo innych niedźwiedzi.

 

 

Więcej o:
Komentarze (19)
Jest atrakcją w chińskim sklepie. Ale teraz "najsmutniejszy miś na świecie" ma szansę na nowy dom
Zaloguj się
 • elzbieta09

  Oceniono 15 razy 13

  Ludzie są okrutni i nawet o tym nie wiedzą... Wszędzie pełno jest okrucieństwa wobec zwierząt, tak jakby ich życie nie miało sensu. One tez kochają życie i czynią je sensownym, jeśli im się na to pozwoli.

 • malepifko

  Oceniono 10 razy 10

  Mam nadzieję, że mendy odpowiedzialne za dręczenie zwierząt, w następnym wcieleniu podzielą los dręczonych. Frajerzy ze smartfonami wcale nie lepsi. Swoim zainteresowaniem nakręcają takie haniebne interesy.

 • wiesscar

  Oceniono 8 razy 6

  Uwolnić misia natychmiast!

 • Rob S. Pierre

  Oceniono 5 razy 5

  Narzekamy na internetową, permanentną inwigilację, a być może to uratuje te biedne zwierzaki. Zrobić szum i zawstydzić korporacje która nie ma serca za grosz. Pokazać ten syf a może coś się zmieni.

 • Monika Nowaczewska

  Oceniono 7 razy 5

  Jaką ma szansę, skoro brak odpowiedzi...? To nie jest najsmutniejszy miś. To jest krzywdzony i nieszczęsliwy miś. Wstrętne chińczyki.

 • zz1026

  Oceniono 6 razy 4

  kogos to dziwi?

  to sa chiny!!!!

  tam nikt nie reaguje jak widzi potracone dziecko na ulicy a co dopiero pochylac sie nad losem zwierzecia?
  sytuacji by nie bylo gdyby nie mieli pieniedzy
  waszych pieniedzy
  teraz kazdy hipokryta placze a jutro poleci po taniego smartfona z chin

 • michr

  Oceniono 5 razy 1

  Myślałem, że najsmutniejszym miśkiem jest misiek Macierewicza po zawiadomienie prokuratury o możliwości popełnienie przez niego przestępstwa

 • n29a

  Oceniono 6 razy 0

  Ludzie są okrutni. A ponoć na wzór i podobieństwo miłosiernego i dobrego...

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 6 razy 0

  Człowiek to bydlę. Azjata to człowiek do kwadratu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX