Rząd PiS trafił do podręczników holenderskich uczniów. Nie będą mieli o nas dobrego zdania

W holenderskim podręczniku nauki o społeczeństwie dla maturzystów znalazł się fragment tekstu o Polsce. To artykuł, w którym opisywane są zastrzeżenia Komisji Europejskiej wobec działań rządu w kwestii mediów publicznych

Stronę podręcznika udostępniła na Facebooku Małgorzata Bos-Karczewska, redaktor naczelna portalu Polonia.nl.

"No i stało się. Konflikt Komisja Europejska-Polska dotyczący praworządności w Polsce trafił do holenderskich podręczników nauki o społeczeństwie, w klasach maturalnych. Holenderska młodzież na tym (złym) przykładzie Polski uczy się, jak ważna jest wolność mediów i demokracja" - napisała Małgorzata Bos Karczewska.

Tekst umieszczony w podręczniku to fragment artykułu z holenderskiej gazety. Opisuje on zastrzeżenia Komisji Europejskiej dotyczące małej ustawy medialnej, a w szczególności powoływania zarządów i rad nadzorczych mediów publicznych przez ministra skarbu. W tekście znalazła się też informacja, że polski minister sprawiedliwości zarzucił KE ingerowanie w wewnętrzne sprawy kraju.

- Najpierw kojarzono nas z handlarzami samochodami i małymi złodziejaszkami, a teraz w dodatku z politykami, którzy gdzieś maja zasady i wartości europejskie - skomentował pan Bartosz, uczący w Holandii historii i wiedzy o społeczeństwie.

-  Niechlubna wzmianka o Polsce w holenderskim zeszycie ćwiczeń to kolejny dowód na to, że radykalnie szybko zmienia się sposób, w jaki postrzega nas zachodnia Europa - mówi Małgorzata Bos-Karczewska w rozmowie z "Newsweekiem" .

Zobacz także: "Media publiczne w Polsce miały wyglądać jak BBC bis. Teraz mamy BBC PiS"

Więcej o:
Komentarze (91)
Rząd PiS trafił do podręczników holenderskich uczniów. Nie będą mieli o nas dobrego zdania
Zaloguj się
 • twojposel

  Oceniono 38 razy 8

  A trafi tam decyzja Merkel o otwarciu granic dla tłuszczy?

 • geraltriviaa

  Oceniono 31 razy 5

  Mieszkam w Holandii od 27 lat i akurat Holendrom bardzo spodobała się postawa Polski w kryzysie uchodźców. Dużo Holendrów mówiło mi że chcieliby aby ich rząd miał takie jaja.
  Oczywiście politycy oraz media byli innego zdania.

 • 1.stanley

  Oceniono 20 razy 4

  Media w świecie są przeważnie żydowskie i państwa świata mają tańczyć w takt melodii tej nacji.Polacy już nie chcą tak tańczyć i teraz są beee.My chcemy być Polską,a nie żydowską Polską

 • schneckenkorn

  Oceniono 32 razy 4

  Czy Ameryka przejmuje się, że jakiś kraj jest oburzony torturami w USA i wspieraniem przez ich rządy reżimów wojskowych dopuszczających się ludobójstwa na własnych narodach?

 • anias54

  Oceniono 10 razy 2

  Kiedy sczeźnie Banda z Czerskiej?

 • teclaw

  Oceniono 10 razy 2

  Wiekszośc komentujących nie wie co w Holandii zrobił Stanisław Maczek - zatem tacy dyletanci niemają prawa wypowiadac sie nt.stosunków polsko holenderskich.
  Do szkół!

 • Wanda Kulczycka

  Oceniono 1 raz 1

  pracuję od wielu lat w Niemczech, wiele razy miałam problemy z odpowiedzią na pytanie dlaczego Polacy tak wybrali/Rząd/? trudno mi było odpowiedziecieć, ja częściowo głosowałam inaczej, ale ciągle muszę się tłumaczyć i wstydzić za tych ludzi..................

 • wyciety

  Oceniono 3 razy 1

  A w prasie na Jamajce nic?

 • anias54

  Oceniono 7 razy 1

  To są jakieś jaja! Stasiński czy Czuchnowski, ciekawe który dziennikarzyna z Wybiórczej napisał ten tekst?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX