Nie wpuściła muzułmanki do salonu fryzjerskiego. Teraz Norweżka stanęła przed sądem

Fryzjerka, która nie wpuściła do salonu kobiety noszącej hidżab, stanęła przed norweskim sądem. Kobiecie grozi kara do sześciu miesięcy więzienia.

Merete Hodne, fryzjerka, która w październiku 2015 r. nie wpuściła muzułmanki noszącej hidżab do swojego salonu w Bryne, stanęła dziś przed norweskim sądem. To pierwsza w tym kraju sprawa związana z noszeniem muzułmańskich nakryć głowy. 

- Nie chcę tego zła w miejscu, w którym to ja jestem szefem. Tym złem jest ideologia islamu, mahometanizm, a hidżab jest symbolem tej ideologii, tak samo jak swastyka jest symbolem nazizmu - oświadczyła fryzjerka w telewizyjnym wywiadzie dla stacji TV2. Sprawa trafiła do sądu, gdyż Hodne odmówiła zapłacenia prawie tysiąca euro grzywny z tytułu popełnienia aktu dyskryminacji religijnej. Grozi jej kara do sześciu miesięcy więzienia.

Hidżab to obowiązkowe nakrycie głowy i dekoltu noszone przez większość muzułmanek. Określenie to pochodzi od słowa haja, czyli skromność i tradycyjnie oznacza muzułmański skromny sposób ubierania się. 

Więcej o:
Komentarze (319)
Nie wpuściła muzułmanki do salonu fryzjerskiego. Teraz Norweżka stanęła przed sądem
Zaloguj się
 • proteusz33

  Oceniono 69 razy 41

  Szanuję muzułmanki ale nie bardzo wiem jak ostrzyc kobietę z hadżibem na głowie

 • strange_email

  Oceniono 38 razy 34

  Hm czyli ostry makijaz jest ok z Mahometem ale juz wlosy (na glowie) nie? Ciagnac to dalej, wyglada na to, ze oral jest ok mimo dosc wyzywajacej szminki jesli na wlosy na glowie zakryte? Dobrze kumam czy bladze?

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 53 razy 29

  "- Nie chcę tego zła w miejscu, w którym to ja jestem szefem. Tym złem jest ideologia islamu, mahometanizm, a hidżab jest symbolem tej ideologii, tak samo jak swastyka jest symbolem nazizmu "
  mądre słowa , sama prawda. Przypomina to tych nielicznych krytyków nazizmu w III Rzeszy, którzy mieli odwagę mówić prawdę otwarcie.

 • harikata

  Oceniono 31 razy 15

  Norwegowie niedługo wyginą .Zgubi ich poprawność polityczna i głupie prawo.To chory kraj traktujący lepiej bydło islamskie niż własnych obywateli utrzymujących tą trzodę .Mam nadzieję że się z tego wykręci.

 • misio-kicio

  Oceniono 13 razy 13

  Zdaje się, że Malika Bayan, ta dupeczka co chciała się ostrzyć w hijabie, zasugerowała, że należy wyprosić mężczyzn z lokalu bo jej religia nie pozwala pokazywać włosów mężczyznom. I wtedy fryzjerka powiedziała jej: won.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX