Ziobro, Waszczykowski i Błaszczak lecą do Londynu. Plan? Nikt nic nie wie

• Po południu polska delegacja leci do Wielkiej Brytanii
• Wyjazd jest związany z atakami na Polaków w Harlow
• MSZ przyznaje: Nie ma jeszcze planu spotkań

- Szczegóły wizyty są ustalane przez naszą placówkę w Londynie - mówił na specjalnej konferencji prasowej rzecznik MSZ Rafał Sobczak. Zaznaczył, że dokładny plan spotkań może być ustalony nawet po przylocie polskiej delegacji do Londynu. Wizyta może zostać przedłużona do jutra.

Na szczeblu politycznym MSZ liczy na spotkania ministrami spraw zagranicznych, spraw wewnętrznych oraz ministra sprawiedliwości. W planach jest też spotkanie z Polonią. 

Kto poleci do Wielkiej Brytanii? Rzecznik MSZ nie określił. Jak mówił, być może będzie to dwóch, a może trzech ministrów.

, że w delegacji mają uczestniczyć minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Sobczak określił, że wylot ma odbyć się dziś po południu. - Rządowy samolot zarezerwowany na 14.30 - dowiedział się reporter RMF FM, Patryk Michalski.

Więcej o:
Komentarze (234)
Ziobro, Waszczykowski i Błaszczak lecą do Londynu. Plan? Nikt nic nie wie
Zaloguj się
 • guga15

  Oceniono 36 razy 28

  Juz widze oczyma wyobrazni jak do pobitego po pijaku angola, ktory sam wszczal awanture w Krakowie, przylatuje 3 ministrow z Londynu. Polacy w Europie sa nieustraszenie inteligentni inaczej. Dlatego nikt nie zrozumie, czemu Wlosi proponuja ograniczyc UE do grupy 7-12 krajow.

 • alinawaza

  Oceniono 31 razy 25

  Ciekawe co zrobią jak kiedyś się okaże że wzięli w obronę w ciemno kogoś kto dostał w mordę w Anglii bo się np nie rozliczyl na czas za dragi.

 • Kamil Ran

  Oceniono 31 razy 25

  Jak ONR atakuje KOD to władza nie reaguje, gdy narodowcy atakują obcokrajowców np w Białymstoku to władze nie reagują. A tutaj wielkie halo - o co chodzi?

 • 666belial

  Oceniono 23 razy 23

  Plan jest prosty:
  Po pierwsze, zbłaźnić się jeszcze bardziej ( choć to przy ich dotychczasowych dokonaniach to już wyzwanie)
  Po drugie tupnąć nogą, machnąć szabelką (plastikową) w nadziei że ktoś się przestraszy.
  Po trzecie zmarginalizować pozycję Polski na arenie międzynarodowej (ale to już standard)
  Po czwarte napuszyć się, obrazić, ziać nienawiścią i pokazać że Polacy są większymi ksenofobami.
  Po piąte poudawać że obchodzi ich los Polaków mieszkających w GB.
  Plan zrealizują w 100%.

 • alinawaza

  Oceniono 30 razy 22

  Chciałoby się coś napisać ale sytuacja jest tak głupia z tym wyjazdem że człowiek sam jest oglupiony i zastanawia się tylko czy to się dzieje naprawdę. Może tylko zapytam czy oni tak będą za każdym razem latać jak jakiś Polak dostaje w pierdziel zagranicą?

 • radoslawdobry

  Oceniono 21 razy 21

  9 lat temu amerykański sędzia stwierdził, że w życiu nie widział tak nieprofesjonalnego wniosku ekstradycyjnego jaki przygotował Ziobro gdy chciał ściągnąć do Polski biznesmena Mazura.

 • wynick

  Oceniono 22 razy 18

  Chłopaki jadą po prostu spuscic lomot dresom z Harlow. Zbyszek polamie im ziobra, waszczyk ich oszcza a plaszczak ich splaszczy.

 • bozenab_1949

  Oceniono 20 razy 18

  Brytyjczycy skorygowali ich "ambitne "plany . W porannych wiadomościach już mowa o tym , że jeszcze nie zdecydowano ilu naszych ministrów poleci do Wlk.Brytanii i w jakiej formule . "Zarozumiali"ci Angole .Uważają , że bez naszych "orłow intelektu dadzą sobie radę ?

 • lawski

  Oceniono 19 razy 17

  Skrajna hipokryzja. Z jednej strony wspierają różnych nacjonalistów w Polsce, którzy są niezwykle agresywni wobec rożnych grup społecznych (przykład Gdańsk - uroczysty pogrzeb Inki i Zagończyka). Z drugiej strony domagają się, aby w Anglii tacy sami bandyci przestali napadać na Polaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX