Brat 5-letniego Omrana nie żyje. 10-latek z Aleppo zmarł od ran po bombardowaniu

• W syryjskim Aleppo zmarł 10-letni Ali Daqneesh
• To brat Omrana, którego zdjęcie w ambulansie trafiło do światowych mediów
• Ali został ranny, gdy na jego dom spadła bomba. Zmarł w szpitalu

Pięciolatek pokryty kurzem, z krwią na twarzy, minuty wcześniej wyciągnięty ze zbombardowanego budynku - takie zdjęcie 5-letniego Omrana Daqneesha pojawiło się w światowych mediach. Chłopiec został zwolniony ze szpitala po kilku godzinach.

Jednak w wyniku bombardowania ich domu ciężej ranny został jego starszy brat, 10-letni Ali. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka chłopiec zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. 10-latek doznał krwotoku wewnętrznego, miał uszkodzone organy.

Nagranie, na którym widać, jak ratownicy wyciągają Omrana ze zbombardowanego budynku wywołało oburzenie i przyciągnęło uwagę światowej opinii publicznej do sytuacji w Aleppo. Jednak aktywiści podkreślają, że tego typu uwaga szybko przemija bez żadnych efektów, tymczasem w Aleppo i innych miastach Syrii dzieci każdego dnia giną lub zostają sierotami.

 

Tragedia mieszkańców Syrii

Szacuje się, że w trwającej obecnie wojnie domowej w Syrii zginęło ponad 300 tys. obywateli. Nie jest znana ostateczna liczba ofiar nalotów, do których doszło w ostatnich tygodniach.

Według ONZ, 275 tys. mieszkańców wschodniego Aleppo, opanowanego przez rebeliantów, od 17 lipca jest całkowicie okrążonych przez wspierane przez Rosję siły lojalne wobec prezydenta Syrii Baszara el-Asada.

W ostatnim czasie nasiliły się walki w Aleppo i wokół miasta między siłami rządowymi i rebeliantami, a także naloty wspomaganych przez rosyjskie lotnictwo syryjskich sił powietrznych na dzielnice miasta kontrolowane przez rebeliantów.

Przed wybuchem wojny w 2011 roku Aleppo było drugim co do wielkości miastem Syrii oraz głównym ośrodkiem przemysłu i handlu w tym kraju.

Komentarze (67)
Brat 5-letniego Omrana nie żyje. 10-latek z Aleppo zmarł od ran po bombardowaniu
Zaloguj się
 • intransigent

  Oceniono 20 razy 18

  A może tak pokażecie stosik trupów z, tak na oko, dwu-trzylatkiem na wierzchu, będący pamiątką po bombardowaniu Manbidż w lipcu? Bombardowali Francuzi i Amerykanie. No, ale widać "aktywiści" mają płacone za co innego.

 • 31.februarius

  Oceniono 41 razy 17

  "Nagranie, na którym widać, jak ratownicy wyciągają Omrana ze zbombardowanego budynku wywołało oburzenie i przyciągnęło uwagę światowej opinii publicznej do sytuacji w Aleppo. Jednak aktywiści podkreślają, że tego typu uwaga szybko przemija bez żadnych efektów ..."

  dlatego cztery dni po Omranie "musiał umrzeć" medialnie Ali!
  Gdyby i tym razem "uwaga przeminęła" wygrzebie sie z gruzów jeszcze ich siostrzyczki bliźniaczki ..,

 • 31.februarius

  Oceniono 36 razy 16

  Słowo na niedzielę;

  Herod syryjskich dzieciaczków, Putin, do Hagi!

  ... na wieki wieków. Amen

 • tolek398

  Oceniono 28 razy 16

  Nagle "opinia publiczna" się obudziła...

  W każdej chwili można sobie "wygooglować" setki podobnych zdjęć dzieci.... rannych, zabitych w wyniku działań zbrojnych, bombardowań i ostrzałów.

  Akurat to "wstrząsnęło światem", bo.......
  'Aktywiści oskarżają o zbombardowanie domu rodziny Daqneesh syryjskie siły rządowe oraz Rosjan. Rosja zaprzecza, by dokonała ataków na dzielnicę Qaterji, w których zginęło co najmniej osiem osób.'
  ------------------------------
  Rzeźnicy Assad z Putinem bombarduje 5-letnie dzieci!!!

  Wzruszona dziennikarka CNN płacze na wizji.
  Ale hipokryzja, ale zakłamanie, ale obłuda, aż się niedobrze robi.

 • Jan Sebastian

  Oceniono 18 razy 14

  Bo tak naprawdę każdy ma w dupie to co się dzieje za granicą do czasu kiedy jego samego albo jego rodziny to nie dotyka.
  Żołnierz walczy bo taki jego zawód, cywil dostaję w dupę bo jest cywilem. Rolą ONZ, NATO i innych organów nie powinna być zbrojna interwencja tylko zabezpieczenie cywilów poprzez zabezpieczenie im bezpieczeństwa w miejscach w których żyją, lub poprzez przeniesienie ich w bezpieczne rejony świata.
  Proszę mi powiedzieć czym się różni konflikt np w Syrii od tego co było kiedyś?? Tłuką się 2 lub więcej stron, a cierpią niewinni...

 • kaz_nodzieja

  Oceniono 15 razy 13

  Jego i podobnych dzieci miejsce w łódce zajęli zdrowi, młodzi dorośli mężczyźni. Dla dzieci nie starczyło, ani kobiet.

 • wyciety

  Oceniono 33 razy 9

  Pamietacie utopionego chlopca na plazy?Wszystko to byla dziennikarska ustawka,a jego ojciec planowal wprawic sobie nowe zeby.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX