Seryjny morderca z Opola zabijał w całej Europie. Nie trafi za kraty? Zeznał, że słyszy głosy

• 30-letni Dariusz K. został skierowany na przymusowe leczenie w Austrii
• Policja wiąże go z morderstwami w kilku państwach Unii Europejskiej
• Brytyjskie media: "To pierwszy seryjny europejski morderca"

Psychiatrzy uznali, że mężczyzna cierpi na schizofrenię paranoidalną. Wcześniej w trakcie przesłuchania Polak przyznał, że słyszy "wewnętrzne głosy", które każą mu zabijać. Decyzją sądu w Austrii, gdzie został odesłany po zatrzymaniu w Niemczech, 30-letniego Dariusza K. skierowano na przymusowe leczenie do ośrodka w Göllersdorf - czytamy w opolskiej "Gazecie Wyborczej"

Austriaccy śledczy ścigali Polaka za podwójne morderstwo ze szczególnym okrucieństwem - w maju 2015 r. zadźgał nożem starsze małżeństwo z Wiednia. Umierająca kobieta została przez niego zgwałcona.

Morderca napisał na jej ciele łacińską sentencję "tantum ergo" [incipit z hymnu św. Tomasza z Akwinu "Sław języku tajemnicę"], a także nazwę pierwiastka chemicznego - tantalu.

Cały tekst: http://opole.wyborcza.pl/opole/1,35114,19268152,europejski-seryjny-morderca-pochodzi-z-opola-dotarlismy-do.html#ixzz4HcjiAkuT

Już w areszcie Dariusz K. miał przyznać, że kilka tygodni przed zabójstwem w Austrii zamordował 79-letniego Szweda - jego ciało z ranami kłutymi znaleziono w domu pod Göteborgiem.

Według nieoficjalnych informacji Dariusz K. przyznał się także do usiłowania zabójstwa cztery lata temu w Salzburgu. Policja wiąże go również z zabójstwami dokonanymi w Holandii i Czechach, a także napadem na sklep w Niemczech. Dlatego media ochrzciły Polaka "pierwszym seryjnym mordercą, który mordował w całej Europie, korzystając z otwartych granic".

Zobacz więcej: Dotarliśmy do znajomych Dariusza K. >>>

Więcej o:
Komentarze (86)
Seryjny morderca z Opola zabijał w całej Europie. Nie trafi za kraty? Zeznał, że słyszy głosy
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 23 razy 11

  Nie no, jak słyszał głosy, to co miał nieszczęśnik zrobić?
  Z głosami nie ma q... żartów!

 • obudz_sie_europo

  Oceniono 42 razy 8

  Chyba rozumiem: spadek poparcia dla sprowadzania imigrantów w społeczeństwie, brak zgody polityków na ten krok i seria artykułów, najpierw o tym, że Polacy molestują na potęgę, teraz o własnych seryjnych mordercach. Jaki jest z tego komunikat? Sprzeciwiacie się imigrantom, ale wy jesteście gorsi.

  Tylko, że ci tzw imigranci i ludzie potrzebujący pomocy to są zupełnie inni ludzie. Przede wszystkim imigrant chce się osiedlić, nauczyć języka i pracować, zachować własną kulturę i obyczaje. W Niemczech w ośrodkach dla uchodźców są głównie byczki przedział wiekowy 16-40 lat, sami faceci, a uchodźcy chyba uciekają z rodzinami? Poza tym uchodźcy nie urządzają masowych gwałtów, takich jak w Kolonii, nie gwałcą 70-letnich babć, dzieci, czy rur wydechowych samochodu, bo nie mają co zrobić z popędem. Gdy przybywają uchodźcy nie wzrasta 10krotnie liczba kradzieży, gwałtów, molestowania ataków rabunkowych jak w Niemczech czy Szwecji.

  Gazeto Wyborcza, wstyd. Jesteście jedną z najbardziej pseudopostępowych antypolskich gazet.

 • kastoripollux

  Oceniono 18 razy 8

  Ten bandzior to dariusz paweł kotwica i nazwisko podpowiada jak powinien skończyć swój zafajdany żywot. Ale w chorej Europie takie bydlaki są chronione. Musi być koniec świata. Taki bardak r0zdupi system.

 • t-i-g-e-r

  Oceniono 32 razy 8

  Siły inwazyjne zabijanie niewiernych mają zapisane w religii.
  Oni zatrzymali się w średniowieczu.

  Tutaj kolejny przykład z dzisiaj:
  " 27-letni Niemiec został zatrzymany przez antyterrorystów przy polskiej granicy. Jest podejrzewany o próbę zorganizowania zamachu terrorystycznego.

  Mężczyzna zatrzymany został w miejscowości Eisenhuettenstadt nad Odrą. W jego mieszkaniu znaleziono materiały wybuchowe. Jak poinformowały służby, 27-latek chciał zorganizować zamach z pobudek islamistycznych. Niemieckie media informują ponadto, że mężczyzna jest salafitą.

  Zatrzymany chciał przygotować zamach na uczestników festynu, który odbywa się co roku od 26 do 28 sierpnia w Eisenhuettenstadt w Brandenburgii. To właśnie w tym mieście nad Odrą znajduje się centralny ośrodek dla uchodźców w tym landzie. Jest to miejsce, do którego trafiają nowo przybyłe osoby do Niemiec po zarejestrowaniu jako uchodźcy. "

  www.wprost.pl/swiat/10019701/Przy-polskiej-granicy-zatrzymano-zamachowca.html

 • kastoripollux

  Oceniono 10 razy 4

  Dlaczego mu łba nie urwą razem z płucami. To chore prawo. Dowódca ołowianych żołnierzyków, tez kiedyś powie, że słyszał głosy i go uniewinnią?

 • wojtek2784

  Oceniono 5 razy 3

  Głosy słyszy już od paru lat kilku celebrytów politycznych , ale zgłuszają te głosy brawami ich wielbiciele polityczni i niezależne od rozumu media.

 • redlumek

  Oceniono 4 razy 2

  wzbogacał kulturowo całą Europę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX