To koniec Trumpa? Szef jego kampanii dostał miliony dolarów od Janukowycza. Oskarża "NYT"

• Paul Manafort dostał 12,7 mln dolarów od Janukowycza - oskarża "NYT"
• Szef kampanii Trumpa doradzał byłemu prezydentowi Ukrainy
• Manafort zaprzecza, że był na tajnej liście płac

Paul Manafort, szef kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa, nielegalnie przyjął 12,7 mln dolarów w gotówce od Partii Regionów, której przewodniczył były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz - oskarża dziennik "New York Times". Manafort zaprzecza, że doradzał rządowi Ukrainy i znajdował się na tajnej liście płac. Dokumenty potwierdzające te oskarżenia odnaleźli ukraińscy śledczy. 

Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że Manafort nigdy nie zarejestrował się jako współpracownik obcego rządu w Departamencie Sprawiedliwości, choć prowadził lobbying na rzecz Janukowycza wśród waszyngtońskich polityków. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że republikański kandydat na prezydenta USA zachwyca się Władimirem Putinem.

Dowiedz się więcej:

Co odnaleźli śledczy na Ukrainie? 

Według dziennika "NYT" kijowscy śledczy z Narodowego Biura Antykorupcyjnego, prowadzący dochodzenie w sprawie korupcji w rządzie Janukowycza, odnaleźli tajną listę płac. Wynika z niej, że Paul Manafort w latach 2007-2012 aż 22 razy pobrał od Partii Regionów wynagrodzenie w gotówce. Jego podpisy nie zostały jeszcze zweryfikowane. Wraz z dokumentami znaleziono również sejfy ze studolarowymi banknotami. 

Jak broni się szef sztabu Trumpa?

Szef sztabu wyborczego Donalda Trumpa wydał oświadczenie, w którym doniesienia "NYT" nazwał "bezzasadnymi, głupimi i bezsensownymi". Zaprzeczył również, że pracował dla rządów Ukrainy i Rosji. Dodał, że wszystkie płatności, jakie otrzymywał za doradztwo, były przeznaczonego dla całego zespołu jego firmy. 

Kim Jest Paul Manafort?

Paul Manafort to amerykański lobbysta i doradca polityczny. Obecnie jest szefem kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa. Przed laty doradzał m.in. w kampaniach Ronalda Reagana, George'a H. W. Busha. Znany był również z tego, że w latach 2005-2012 był konsultantem Wiktora Janukowycza oraz lobbował w imieniu filipińskiego dyktatora Ferdynanda Marcosa. 

Zobacz też WIDEO: Trump czy Clinton? "Wybór między dżumą a cholerą". Morawiecki o wyborach w USA

Więcej o:
Komentarze (284)
To koniec Trumpa? Szef jego kampanii dostał miliony dolarów od Janukowycza. Oskarża "NYT"
Zaloguj się
 • swansea

  Oceniono 101 razy 37

  a kampanię Clinton prowadzą ludzie, którzy biorą hajs od Gazpromu... Bracia Podesta. może o nich też napisze GW? napisze czy nie? bo jak to tak, taki fakt przeoczyć?? :) pozdrawiam..

 • eco82

  Oceniono 120 razy 30

  jak się nie dało uwalić Trumpa, nie dało się go zdyskredytować i ośmieszyć, to czas na anihilację jego politycznego zaplecza. może to się uda zatrzymać Trumpa. A że kasa na zatrzymanie Trumpa płynie szerokim strumieniem, to znajdzie się masa gOOwna by nim rzucać.
  czy to nie jest przypadkiem "brudna kampania"? czym brzydzili się w przeszłości korespondenci Lis i Kraśko?

 • your.master

  Oceniono 108 razy 30

  A co ze śledztwem FBI przeciw Clintonowej? Dlaczego nagle od niego odstąpiono?

 • e50504

  Oceniono 82 razy 30

  Haha, szybko żeście się obudzili, mało tego, Janukowycz zdaje się być aniołkiem wobec kilku innych nazwisk z tej listy :)

  Co ma z tego wynikać?

 • swiatlo

  Oceniono 28 razy 28

  Rozumiem że Soros prowadzi anty-Trumpowską propagandę w USA, bo tam w końcu go wybierają, a Trump Sorosowi nie po drodze. Ale po cholerę się fatygować i jazgotać na Trumpa tutaj na GW? Czy ktoś ma tutaj amerykańskie prawa wyborcze?

 • trupyirobaki

  Oceniono 94 razy 28

  Środowisko NYT przerażone tym że ukrócą im się lewe interesy wspiera takimi metodami Clinton. Wykorzystują do tego Ukrainców bo straszą ich że Trump im nie pomorze . Co za brednie. Dowód że "wywiad" na Ukrainie powiedział że znalazł jakieś papiery z niezweryfikowanymi podpisami i banknoty 100 dolarowe?! Jesteście śmieszni żeby to kupić.

 • facio60

  Oceniono 55 razy 27

  Ale ten Trump boli was i uwiera. Chciałbym aby w Europie wreszcie pojawili się jacyś przywódcy z jajami, aby rdzenny Europejczyk nie musiał wieczorem z obawą wychodzić z domu. Aby nasze prawa były respektowane a nie żebym musiał zastanawiać się, że może urażę kogoś w burce, nikabie, w takimż stroju na basenie. Że wejście na ulicę w dzielnicy arabskiej to nie lada wyzwanie. Żeby jazda pociągiem nie skończyła się skoczeniem na mnie i moich bliskich osobnika z nożem czy/i substancją łatwopalną. Bliska mi osoba była właśnie w Pizie i Florencji. Była zszokowana, że na każdym niemal rogu są policjanci uzbrojeni w broń maszynową. Poczytajcie sobie fragment wywiadu (choćby w focus.de) jakiego udzielił jeden z szefów związkowych w policji niemieckiej. Stwierdził wręcz, że przy obecnym stanie prawnym i działaniach rządu, nie ma możliwości w bliskiej perspektywie, utrzymania ładu i porządku. Że dojdzie do rozruchów o niebywałej skali a policja nie będzie temu w stanie zapobiec. Że do interwencji w niektórych dzielnicach Duisburga, Dortmundu, Berlina trzeba wysyłać kilka - kilkanaście patroli policji. Że policja jest tam znieważana słownie, opluwana a często bita. Że brak jest możliwości odsyłania nie tylko osób nie otrzymujących azylu ale także tych, którzy popełniają poważne przestępstwa. O trickach osób, które ma się odesłać.
  A ciągną do Niemiec dalsze setki tysięcy czy nawet miliony ( z Turcji i Afryki).
  W austriackiej krone.at jest przedstawiona przerażająca wizja co nas czeka w ciągu najbliższych lat. INWAZJA ludów Afryki. Do Włoch w tym roku przybyło już niemal 150.000 ludzi z Afryki, głównie z Nigerii, Nigru, Gambii, Erytrei, Egiptu, Wybrzeża Kości Słoniowej. Syryjczycy stanowią znikomy procencik. I wszystkich zwozi się do Europy. W Rzymie, Mediolanie, ludzie ci koczuja na głównych ulicach w namiotach i załatwiają potrzeby fizjologiczne gdzie popadnie. Nigeria w 2050 roku mam mieć, U W A G A, 900.000.000 obywateli!!!! I gdzie oni się pomieszczą, kto ich zatrudni, wyżywi. Ludzie ci są owładnięci Europą (od czego są smartfony) i chcą się do nas dostać. Będą to tak jak dotąd, młodzi mężczyźni. Nie ma możliwości zaspokojenia ich potrzeb. Zaczną się polowania na miejscowych oraz a może przede wszystkim, na kobiety. Czas mija nieubłaganie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX