Awaryjne lądowanie Boeinga 777 w Dubaju. Samolot eksplodował zaraz po ewakuacji pasażerów

• Boeing 777 lądował awaryjnie na lotnisku w Dubaju
• Samolot zajął się ogniem chwilę po wylądowaniu
• Wszyscy pasażerowie zostali bezpiecznie ewakuowani

 Maszyna leciała do Dubaju z miasta Triwandrum, stolicy stanu Kerala na południu Indii. Na pokładzie znajdowało się 275 pasażerów.

Samolot lądował awaryjnie. Natychmiast ewakuowano wszystkich pasażerów i załogę. Tuż po akcji ewakuacyjnej, samolot eksplodował i maszyna zajęła się ogniem. 

Wszyscy 282 pasażerowie i 18 członków załogi są cali i zdrowi - poinformowały na Twitterze władze Dubaju.

Na lotnisku do odwołania wstrzymano ruch lotniczy - podała europejska organizacja ds. bezpieczeństwa żeglugi powietrznej Eurocontrol.

Jak wynika z relacji świadków, pasażerowie i załoga zdołali się wydostać krótko zanim samolot zapłonął. O problemach z maszyną pasażerowie dowiedzieli się kilka minut przed awaryjnym lądowaniem. 

Eksperci są zdania, że niewiele brakowało, by doszło do katastrofy, a wyrazy uznania należą się pilotowi, któremu udało się bezpiecznie wylądować bez podwozia. 

Ranking najlepszych linii lotniczych na świecie. W zestawieniu znalazły się Polskie Linie Lotnicze LOT

Więcej o:
Komentarze (107)
Awaryjne lądowanie Boeinga 777 w Dubaju. Samolot eksplodował zaraz po ewakuacji pasażerów
Zaloguj się
 • cmok_wawelski

  Oceniono 40 razy 28

  Lata (dla pilotow) i miesiace (dla zalogi pokladowej) szkolen i symulacji dla tych 90 sekund, ktore prawie nigdu sie nie zdarzaja - a jednak teraz sie zdarzyly.
  Naprawde budujace!
  Ja wiem, ze niestety b. wielu Polakow nazwaloby tych pilotow i reszte zalogi 'arabusami' a pasazerow 'ciapatymi' ale ignorancja i brak poszanowania drugiego czlowieka nie przesloni faktow ze to 100% profesjonalisci. Czego sie niestety nie da powiedziec o Polakach, ktorzy katastrofe lotnicza z powody 100% nieprofesjonalizmu wykorzystywali i wykorzystuja do swoich niecnych celow politycznych.
  'Zapraszamy do kin'.

 • calcinus

  Oceniono 11 razy 9

  Wygląda, jakby podwozie złożyło się przy lądowaniu. B777 to jednak twarda sztuka, trzeci duży incydent przy lądowaniu i nikt nie zginął...

 • remul

  Oceniono 5 razy 5

  Na tym lotnisku odbywa się każdego dnia ok. 1100 operacji lotniczych. Zamknięcie tego lotniska to niezły horror dla kierujących ruchem.

 • kniazwitold

  Oceniono 5 razy 5

  "Na pokładzie znajdowało się 275 pasażerów."

  "Wszyscy 282 pasażerowie i 18 członków załogi zostali ewakuowani"

  Cenię dobre dziennikarstwo, ale za takie brednie z podstawówki nie będę płacił.

 • ryszard.borys70

  Oceniono 10 razy 4

  eksplodował czy si zapalił, po co takie bzdury wypisywać skoro sam autor pisze , że przyczyny incydentu nie znane, och ten wasz profesjonalizm GW.... OCH OCH

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX