Komentarze (661)
Słowa minister Zalewskiej o Jedwabnem dotarły do USA. "Mamy nadzieję, że prezydent Duda..."
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jovani

  Oceniono 10 razy 8

  Polska jest najbardziej antysemiuckim krajem na swicie to dzieki opaslym klerykom ktorzy sieja nienawisc zapominajac ze Jezus tez byl zydem

 • sidian

  Oceniono 14 razy 8

  Nie róbmy z siebie debili. IPN w swoim śledztwie stwierdził, że sytuacja jest niejasna. Nie ma prostych rozwiązań. Żydów w stodole spaliło gestapo, tyle wiemy prawie na pewno. IPN jest również prawie pewien, że ok. 40 mieszkańców pomagało aktywnie w mordzie. Taka jest sytuacja. Są zeznania świadków (można znaleźć na youtube wywiady), którzy twierdzą, że Polacy nie brali udziału w kaźni, że gestapo trzymało wartę na tymi, którzy wyszli z pożaru i dogorywali z poparzeń i nie pozwolili się do nich zbliżyć mieszkańcom. Oczywiście, że sytuacja jest kontrowersyjna jak i wiele, wiele innych. A to, że twórczość Grossa jest tendencyjna jest faktem. Wystarczy przeczytać jego książki.

 • domix

  Oceniono 12 razy 8

  Przy okazji mógłby Prezydent Duda porozmawiać z Muzeum Holocaustu dlaczego do dzisiaj nie ma wystawy dot. Rotmistrza Pileckiego- pierwszego człowieka w Auschwitz który napisał raport o zagładzie w obozie...

 • smiki48

  Oceniono 12 razy 8

  a Amerykanom nie przeszkadza morderstwa paru milionów Polaków, a przeszkadza im śmierć kilkuset Żydów? Amerykanom nie przeszkadza śmierć kilkuset tysięcy Polaków z rąk Ukraińców i udzielają wsparcia potomkom banderowców. Hipokryzja jakich mało.

 • elasp

  Oceniono 24 razy 8

  Nie "dotarły", tylko ktoś doniósł - zapewne donosiciele z "Gazety Wyborczej". Taka np. Joanna Berendt z GW pisuje dla "New York Timesa", a potem jej macierzysta GW grzmi:
  "New York Times" krytycznie o rządach PiSu...". Wystarczy uważnie sprawdzić informacje
  pod takimi "krytycznymi" artykułami.

  KOD, "Gazeta" - donosiciele na własny (własny?) kraj.

 • vidi12

  Oceniono 11 razy 7

  Proszę wszystkich o gromadzenie wpisów niejakiego - darazetes9898-
  Składam zawiadomienie do prokuratury o popełnienie przestępstwa z art. rt. 133 Kodeks karny (KK) . Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  Myślisz, ze jesteś anonimowy ??? To się zdziwisz :(

 • arab-z-bajki

  Oceniono 13 razy 7

  I znowu mamy działać pod dyktando pejsatych z USA ? Czy my żyjemy w wolnym kraju ?

 • pissucks

  Oceniono 9 razy 7

  Pan Andrzej nie wie, co ma na takie dictum odpowiedzieć, uda się więc wieczorkiem na Żoliborz, by wyrobić sobie niezależne zdanie ... Powodzenia panie Andrzeju, ciekawe czy rękę poda?

 • edzia1971

  Oceniono 17 razy 7

  Kiedy Żydzi przeproszą nas Polaków za to co robili młodym polskim patriotom w Gliwicach i Jaworznie. Kiedy Żydzi zaczną otwarcie mówić o tym jak gorliwie pracowali dla UB? Dlaczego jeszcze do tej pory nie mówią otwarcie jak od amerykańskiego nabrzeża odganiali statki ze swoimi rodakami szukającymi schronienia, skazując ich tym samym na śmierć . Kiedy Żydzi przedstawią wiarygodnych świadków na tę podobno polską zbrodnię w Jedwabnem. Jedwabne to nie było polska inicjatywa. Polacy podłożyli ogień, ale ceną było ich życie, życie ich krewnych i sąsiadów. Dlaczego w Jedwabnem nie przeprowadzono do tej pory ekshumacji? Pytam.

 • zuuuraw

  Oceniono 13 razy 7

  Bezczelnemu Żydowi z muzeum w waszyngtonie , któremu wydaje się, że może pouczać prezydenta Polski, kancelaria prezydenta , obok kategorycznego protestu, powinna przesłać informacje o prawdziwym sprawcy pogromu w Jedwabnem , informacje znane całemu światu :
  "Hermann Schaper

  Hermann Schaper (ur. 12 sierpnia 1911 w Strassburgu, Alzacja, zm. ?) – niemiecki zbrodniarz wojenny w czasie II wojny światowej. Skazany po wojnie za liczne zbrodnie wojenne.
  Działalność podczas wojny

  Był członkiem niemieckiej hitlerowskiej partii socjalistycznej NSDAP – numer legitymacji 105606, a następnie, od 1937 roku, esesmanem z trupią czaszką (nr legitymacji 3484) w randze porucznika SS (Obersturmführer).

  Dowodził jako kapitan (Hauptsturmführer) Kommandem SS Płock – Ciechanów (kommando SS Zichenau-Schröttersburg), jedną z pięciu utworzonych we wschodniej Polsce grup operacyjnych (Einsatzgruppen), składającą się z 500-1000 SS-manów i gestapowców. Schaper działał w okręgu Płock (przemianowanym na Schröttersburg), zarządzanym przez ród pruski von der Groeben; przełożonym Schapera był dowódca Gestapo w Ciechanowie (przemianowanym na Zichenau)[1].

  Ustalono, że przy pomocy swojego oddziału prowadził systematyczne mordy według tej samej metody na bolszewikach, ich sympatykach, NKWD-zistach i Żydach, w miarę zdobywania terytoriów wcześniej zagarniętych przez Sowietów w wioskach czasem raczej dość już daleko za przesuwającym się Frontem Wschodnim. Przeprowadził akcje likwidacji w takich wioskach jak Wizna (koniec czerwca), Wąsosz (5 lipca), Radziłów (7 lipca), Jedwabne (10 lipca), Łomża (wczesny sierpień), Tykocin (22–25 sierpnia), Rutki (4 września), Piątnica Poduchowna, Zambrów a także w innych miejscowościach[1].
  Procesy powojenne
  Od 1960 roku oskarżany przez niemieckie prokuratury do sprawa zbrodni wojennych (Ludwigsburg), obciążony przez Komisarza okręgowego (Kreisskomissar) Łomży wymordowaniem tamtejszych Żydów, został też rozpoznany ze zdjęć przez dwóch świadków z Izraela – Chaję Finkelstein z Radziłowa oraz Izchaka Felera z Tykocina – jako dowodzący pogromami w tych miejscowościach: 7 lipca 1941 w Radziłowie i 25 sierpnia w Tykocinie."
  przypomnę, że za pogrom Żydów w Radziłowie znana polakożerka Bikont także oskarża Polaków.

 • kemor234

  Oceniono 11 razy 7

  O co w tym wszystkim chodzi?
  Do tej pory byłem przekonany, że PIS wszystko wie najlepiej.
  Czyżbym się mylił??

 • rysio_lodowka

  Oceniono 8 razy 6

  Super. A czy pan Tad Stahnke zastosował analogiczne oświadczenie gdy prezydent Hussein Obama użył sformułowania "polskie obozy śmierci"?

 • agnrodis

  Oceniono 10 razy 6

  A moze Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie przeprosi Polakow za probe przywlaszczenia polskich eksponatow historycznych, ktore byly wypozyczone temu Muzeum na 30 lat przez rzad PRLu, chodzi o prycze z Auschwitz. Rzad Tuska w koncu je odzyskal, ale po wielu latach procesowania sie i z zaangazowaniem prawnikow. Ale Zydzi nigdy nie przepraszaja, oni zawsze zadaja przeprosin dla siebie, oni zawsze sa ofiarami, oni nigdy nie zabijali Polakow, nie bylo Zydowskich komand kolaborujacych z Niemcami i mordujacych Polakw. Co za dwulicowosc!

 • 1kom1

  Oceniono 10 razy 6

  ciekawe czy jeżeli w przypadku morderstwa w analogicznej sytuacji (zakopane zwłoki, świadkowie zdarzenia) rodzina zabroniłaby ekshumacji to zastosowano by się do takiego życzenia? .. wątpię ponieważ jest coś takiego jak "ściganie z urzędu" ..., tak i w tzm przypadku obowiązuje takie ściganie a zdanie jakiejkolwiek gminy nie powinno mieć znaczenia

 • katon61

  Oceniono 12 razy 6

  "Rząd USA nie przyjął statku z 937 żydowskimi uchodźcami z III Rzeszy. Franklin Delano Roosevelt okazał się nieugięty, mimo że żydowscy uchodźcy napisali do niego wstrząsającą prośbę o łaskę. Roosevelt uznał ich za "element niepożądany". Wielu z nich trafiło później do komór gazowych.

  Żydom, którzy mieli pieniądze, aby się wykupić i załatwić sobie wizy wjazdowe do odległych krajów, pozwalano opuścić teren Niemiec. Aby dostać się na pokład "St. Louis", uchodźcy musieli zapłacić 800 (pierwsza klasa) lub 600 marek (druga klasa). A do tego uiścić "opłatę dodatkową" w wysokości 230 marek. Dla wielu ograbionych wcześniej przez państwo Żydów były to ostatnie oszczędności.

  Żydowscy uchodźcy na statku St. Louise, czekającym na wejście do portu w Hawanie

  Żydowscy uchodźcy na statku St. Louise, czekającym na wejście do portu w Hawanie fot. Wikimedia Commons
  Wszyscy pasażerowie mieli - kupione po 150 dol. - zezwolenia na turystyczny pobyt na Kubie, gdzie zamierzali oczekiwać na pozwolenie wjazdu do USA. Gdy "St. Louis" odbił od nabrzeża i wypłynął w pełne morze, zostawiając za sobą terytorium III Rzeszy, pasażerowie odetchnęli z ulgą. Uważali bowiem, że właśnie zostali uratowani. Rejs nie różnił się niczym od innych wypraw "St. Louis". Kapitan Gustav Schröder poinstruował załogę, aby traktowała Żydów tak jak wszystkich innych pasażerów.

  na "St. Louis" panowała "beztroska atmosfera", ludzie czuli się jak na "luksusowej wycieczce". Pogłębiało to poczucie bezpieczeństwa, które - niestety - okazało się złudne. Żydzi nie wiedzieli bowiem, że na kilka dni przed ich wypłynięciem prezydent Kuby zmienił przepisy emigracyjne. Wszystkie turystyczne zezwolenia na wjazd zostały anulowane. Od teraz obcokrajowcy na terytorium Kuby mogli znaleźć się tylko po uzyskaniu zgody rządu oraz wpłaceniu 500 dol. Tymczasem Niemcy pozwolili Żydom wywieźć zaledwie po 10 marek na głowę, co było równowartością 4 dol. Ludzie znaleźli się w pułapce.

  "St. Louis" stanął na redzie portu w Hawanie wczesnym rankiem 27 maja 1939 r. "Na statku spełniał się sen pasażerów, spośród których prawie połowę stanowiły kobiety i dzieci, na które czekali ich mężowie i ojcowie przebywający już w Hawanie - pisali autorzy książki 'Rejs wyklętych' Gordon Thomas i Max Morgan-Witts. - Na pokłady wyległy tłumy ludzi usiłujących zidentyfikować obiekty na lądzie, porównując je w pamięci ze znanymi pocztówkami". Niestety, prezydent Kuby Federico Laredo Brú podtrzymał swoje stanowisko i nie zgodził się na przyjęcie uchodźców. Na nic zdała się presja ze strony zachodniej prasy, której reporterzy przybyli tłumnie do Hawany i opisywali obrazowo "Odyseję 'St. Louis'".

  To powinien wykorzystać Andrzej Duda.

 • antypopis2

  Oceniono 22 razy 6

  Żydzi są na tyle bezczelni, by od Polski żądać jakiegoś gigantycznego odszkodowania za wojnę. Mimo że Polska była krajem który poniósł jedne z największych strat w czasie tej wojny. Mimo że Polacy uratowali w czasie wojny najwięcej Żydów ze wszystkich narodów. Mimo, że Polacy byli - w odróżnieniu od Francuzów czy Holendrów - rozstrzeliwani całymi rodzinami za udzielanie takiej pomocy.
  Rzygać się chce.

 • Damian Skrzypek

  Oceniono 7 razy 5

  Mam gdzieś apele które domagają się zakłamywania historii
  A zakłamywaniem historii jest ignorowanie faktów. W jednym wypadku dowodów i poszlak w udział UB w drugim Niemców.

 • realistas

  Oceniono 5 razy 5

  Duda napluje sobie w twarz byleby Rydzyk był zadowolony.

 • teclaw

  Oceniono 15 razy 5

  A dlaczego nagle wstrzymano ekshumace w Jedwabnem jak zaczęto odnajdowac łuski po nabojach oraz kosztowności przy zwłokach...?

  GW lubi pluć na Polaków.

 • akacz

  Oceniono 11 razy 5

  "Rękę karaj, nie ślepy miecz". Jedwabne zostało włączone do III Rzeszy Niemieckiej i zbrodni dokonali niemcy, być może pochodzenia polskiego. "Ręką" był oczywiście ówczesny rząd niemiecki który wprowadził sławne Ustawy Norymberskie i zorganizował machinę Holokaustu. Ludzie! Czytajcie historię i myślcie logicznie!

 • krzysiozboj

  Oceniono 9 razy 5

  I szkoda że równie intensywnie nie wałkuje się okoliczności aresztowań, wywózek i mordów na Polakach w 1939 (i nieco później) na kresach wschodnich. Temat też bardzo ciekawy, ma też bardzo "ciekawe" konsekwencje, choćby takie jak witanie Niemców w 1943 przez Polaków, też i Jedwabne. Tam nic nie działo się bez przyczyny. A argumentacja "zamordowali bo antysemityzm wyssali z mlekiem matki" jest zwyczajnym łgarstwem, jest ustawieniem jednej strony konfliktu wyłącznie w pozycji ofiar a drugiej wyłącznie w roli kata. Niestety jedni i drudzy robili zarówno za ofiary jak i za katów.

 • Marek Kasprzyk

  Oceniono 9 razy 5

  Oskarzony i skazany za zbrodnie Schaper nie wskazal innych sprawcow oraz nie zrzucil winy na polakow....on po prostu tylko sie nie przyznal do zbrodni,jak wielu jemu podobnych.

 • promemo

  Oceniono 4 razy 4

  "Polski prezydent Andrzej Duda, podczas obchodów pogromu kieleckiego stwierdził ..."
  To miał być żart ? Polski prezydent to tylko His Masters Voice - Głos Jego Pana !
  Od stwierdzania jest zupełnie kto inny !,

 • magnusg

  Oceniono 6 razy 4

  Do Polski dotarly tez pomowienia Zyda Grosa,ktory pomawial Polakow wspierany przy tym przez GW.

 • tupolew71

  Oceniono 10 razy 4

  A Amerykanie w dalszym ciągu mówią o Polakach, co zabijali Żydów w polskich obozach koncentracyjnych.

 • six_a

  Oceniono 10 razy 4

  skątoni tę tępą dzidę wyczasnęli?

 • jerzysm42

  Oceniono 8 razy 4

  Ci amerykanie są jednak naiwni. Apelują do Dudy, jakby nie wiedzieli, że duda to taki sam pachołek szalonego kurdupla jak szydło czy zaleska.

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 4 razy 4

  bronią morderców, wypuszczają przestepców z wiezeiń. oni są jacyć po..ni

 • Piotr Tkaczyk

  Oceniono 6 razy 4

  Władze amerykańskiej placówki stwierdziły, że ze względu na te słowa (Polsce nie ma miejsca na antysemityzm) liczą, że Duda zareaguje na słowa Zalewskiej i użyje swojej pozycji, by takie sytuacje się nie powtarzały...negowanie bądź niedopuszczanie do myśli udziału Polaków w zbrodni w Jedwabnem, to nie przejaw antysemityzmu, nauczcie się tego drodzy starsi bracia w wierze. Szafujecie tym pojęciem tak bardzo, że w koncu zdezawuowaliście jego znaczenie

 • domektomek

  Oceniono 7 razy 3

  Archeolog napisał w swym raporcie, że farsa tej „pseudoekshumacji” wynikała także z tego, iż rabini Michael Schudrich oraz Menachem Ekstein spieszyli się na samoloty i cała procedura związana z pogrzebem także musiała być przyspieszona.
  „Wprost” pisze, że najciekawszym elementem raportu było znalezienie 46 łusek z niemieckiej broni. To może świadczyć o poważniejszej roli Niemców w masakrze niż jest to dziś uznawane, a więc przełomowa rola Polaków, która została rozpowszechniona w światowej publicystyce np. przez książkę Jana Tomasza Grossa, nie ma oparcia w faktach.

 • vidi12

  Oceniono 3 razy 3

  No i Poroszenko wkur wiony na Polaków, że nie przepraszają za strzelanie do banderowców. Powstańcy warszawscy nie przepraszają za rozstrzeliwanie Ukraińców, którzy w czasie Powstania Warszawskiego zajmowali się utrzymywaniem porządku... No, naprawdę... Polska nie może tak trwać nikogo nie przepraszając :(

 • trybunaluda

  Oceniono 3 razy 3

  Gross nadzoruje?

 • artur.1967

  Oceniono 5 razy 3

  dudę to raczej ciężko oskarżyć o antysemityzm skoro ma żonę żydówkę.z drugiej strony o zbrodniach UB gdzie lwia część szczególnie aparatu kierowniczego wywodziła się z narodu wybranego jak mam myśleć i pisać.

 • wuetend

  Oceniono 3 razy 3

  Ta porażająca dotarła do SAMYCH Stanów.

  Czuję, że zaraz narodzi nam się przemysł kłamstwa jedwabieńskiego.

 • oleorezyna334

  Oceniono 5 razy 3

  że Duda użyje czego? swojej pozycji? lubię to żydowskie poczucie humoru :)

 • czesio48

  Oceniono 3 razy 3

  Niech się lepiej zajmą żydowskimi zbrodniarzami z UB

 • fa13

  Oceniono 3 razy 3

  Amerykańscy żydzi niech wyjaśnią dlaczego nie wpuścili swoich rodaków do Ameryki w czasie drugiej wojny światowej

 • agnrodis

  Oceniono 5 razy 3

  A ilu Polakow podczas wojny wymordowali Zydzi wspolpracujacy ze rezimeami Stalina i Hitlera???? Roznica jest taka, ze Polacy nie sa tak zaciekli jak Zydzi, potrafia zapomniec i isc dalej, ale Zydzi beda tluc temat do upadlego. Najpierw zacznijcie od siebie, a potem zadajcie przeprosin od innych!!!

 • gzymek12

  Oceniono 9 razy 3

  jeżeli wybitnie antypolski żyd, żyjący za niemieckie pieniądze, pisze, że odpowiedzialni są Polacy, to nikt na świecie nie ma prawa kwestionować jego teorii !!!! Tak ma być i już, bo ta nacja ma zawsze rację !!!
  👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌

 • poszum

  Oceniono 11 razy 3

  Masakre komunistycznych Zydow na mieszkancach wsi Koniuchy pamietamy ! Zgugluj Koniuchy aby sie o tych wydarzeniach dowiedziec.

  Takze pamietamy o kolaboracji wielu Zydow z sowietami1939-41 i po 1945.

  Pamietamy Zagiew, ktora wydawala Polakow gestapo.

 • sigm_0

  Oceniono 5 razy 3

  ale jakby to nie było, przez idiotkę przykleili Polsce gębę

 • agnrodis

  Oceniono 11 razy 3

  Z Zydami to zawsze jest sliska sprawa. Problem jest taki, ze Zydzi nigdy sami sie nie przyznaja w czym oni brali udzial, n.p. w kolaboracji ze Stalinem i wysylaniem Polakow na tortury, smierc i Sybir, ze kapowali Gestapo na innych Zydow, dla korzysci materialnych, zeby ocalic wlasne biznesy. Do tego Zydzi NIGDY sie nie przyznaja!!! Oni zawsze sa tylko ofiarami, a wszyscy inni sa zli. Moze Muzeum Holokaustu w USA, opowie jak to chcielo ukrasc prycze z Auschwitz, ktore byly wypozyczone przez rzad PRLu temu Muzeum na 30 lat i rzad Tuska poprosil o ich zwrot? W koncu odzyskalismy te historyczne prycze, ale po wielu latach i po zaangazowaniu prawnikow. A skowyt Zydow byl straszliwy, jak musieli, je oddac, krzyczeli ze to ich! I wlasnie przez takie oszustwa, ludzie Zydow nie lubia, a oni twierdza, ze sa nielubi bez przyczyny, oni jak zwykle sa ofiarami. To wszystkich wkurza!

 • temp555

  Oceniono 5 razy 3

  Tak wyglada stawanie w prawdzie oraz z kolan.

 • katon61

  Oceniono 3 razy 3

  PODRÓŻ PRZEKLĘTYCH

  "Niedawno minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski na amerykańską sugestię, by przywrócić prywatne mienie polskim Żydom raczył stwierdzić, że USA mogły pomóc Żydom w czasie wojny, a obecną interwencję ocenia jako cokolwiek spóźnioną. Najzupełniej słusznie."

  altiok.blox.pl/2011/05/13-V-1939-Podroz-przekletych.html

 • Lupro Pibaki

  Oceniono 9 razy 3

  Z jednej strony Jedwabne i Kielce. Ale dlaczego zapomina sie o drugiej stronie - Koniuchy, Brzostowica, Naliboki ??
  Historia nie jest czarno- biała , kat-ofiara.
  Bełkot pisowców to jedno, a symetria w ukazywaniu historii to drugie. Brak tej symetrii w stosunkach polsko-żydowskich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX