Tak wyglądały ulice Ankary nocą. Czołgi miażdżyły zaparkowane auta [WIDEO]

• Turcja: w piątek doszło do próby wojskowego zamachu stanu
• Na ulice Ankary i Stambułu wyjechały czołgi
• Prezydent: zamach skierowany przeciwko "solidarności i jedności kraju"

Ludzie gromadzili się na ulicach miast w geście solidarności z tureckim rządem i w geście protestu wobec próby przejęcia władzy przez wojskowych. Wiele osób próbowało gołymi rękoma zatrzymać jadące czołgi.

Dramatyczne sceny rozgrywały się na ulicach Ankary i Stambułu w piątek wieczorem.

W Turcji doszło do nieudanego zamachu stanu. Na kilka godzin władzę przejęła wojskowa "Rada Pokoju". Cel? "Przywrócenia porządku demokratycznego", praw człowieka, wolności i rządów prawa.

Do sieci trafiły zdjęcia i nagrania czołgów, które wjeżdżały na zaparkowane auta momentalnie je niszcząc.

 
 

W piątek wieczorem tureckie wojsko ogłosiło zamach stanu. Na ulicach pojawiły się czołgi. Zamknięto wszystkie lotniska w kraju, wojskowi przejęli państwową TV. Armia twierdziła, że działa w obronie demokracji i świeckości państwa i zapowiadała wprowadzenie nowej konstytucji. ZOBACZ RELACJĘ>>>

Prezydent Erdogan winą za organizację zamachu stanu obarczył Fethullaha Gülena, muzułmańskiego duchownego. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Tureckie władze podały, że w związku z próbą zamachu stanu zatrzymano niemal 3000 osób - podała rządowa agencja Andolu.

Więcej o:
Komentarze (6)
Tak wyglądały ulice Ankary nocą. Czołgi miażdżyły zaparkowane auta [WIDEO]
Zaloguj się
 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 1 raz 1

  Szkoda Turków. Wygrała religijna ciemnota z prowincji. Wygrało totalitarne religijne zamordystyczne państwo. Już miałem nadzieję, że Turcja wróci do wartości europejskich, do europejskiej rodziny.państw wolnych od religijnego totalitaryzmu. Że Kaczyński prezes straci swego idola, na którym wzoruje swoją kradzież wolności Polakom. Może następnym razem. Jedno jest pewne. Zwyciężył Erdogan i wobec tego nie ma mowy o tym, by Turcja choć trochę zbliżyła się do Europy!!!
  Turcja właśnie niszczy to co ją stworzyło. Wartości twórcy nowoczesnego tureckiego państwa - Mustafy Kemala Atatürka!!! W/g. mnie Turcja za pewien czas zacznie przypominać Irak, Syrię czy Liban. Połowa społeczeństwa tureckiego kocha wolność i rzygać im się chce w dusznym zindoktrynowanym religijnie tureckim państwie. Zupełnie jak w Polsce!

 • Tomasz Najder

  Oceniono 1 raz 1

  czy redaktorzy GW już całkiem oszaleli-trzymają ten sam ton wypowiedzi jak "redaktorzy" w tvp info nazywając puczystami te siły które chcą DEMKRACJI a jednocześnie stopowania islamizacji Turcji. to ,że Erdogan był wybrany demokratycznie to nie powód.Hitler tez był wybrany demokratycznie

 • Stan Majewski

  Oceniono 1 raz 1

  Armia tradycyjnie swiecka w Turcji chciala przeciwstawic sie rosnacej islamizacji kraju, Teraz religijni beda mieli jeszcze wiecej wladzy.

 • boguslawbch6808

  Oceniono 6 razy -2

  Czy ci puczyści oszaleli???
  Zamach stanu bez wiedzy USA? To nie mogło się udać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX