Policjanci idą w tłumie na londyńskiej paradzie równości. Nagle jeden z nich klęka i... "Powiedział tak!"

80 londyńskich policjantów przeszło w tamtejszej paradzie równości - nie by ją ochraniać, ale żeby pokazać poparcie. W pewnym momencie jeden z nich uklęknął przed tłumem, w którym stał jego partner.

Funkcjonariusze Policji Metropolitalnej z Londynu maszerują z tęczowa flagą podczas London Pride Parade. Zatrzymują się, odwracają w stronę tłumy, a jeden z nich wychodzi przed szereg. Klęka przed barierką, za która stoi jego partner i... oświadcza mu się - całą sytuację można zobaczyć na nagraniu z "The Guardian". 

"Powiedział tak!" - napisano pod zdjęciem mężczyzn na stronie zrzeszenia policjantów LGBT. Na nagraniu widać, jak ludzie dookoła gratulują i wiwatują dla funkcjonariusza i jego partnera. 

Nie były to zresztą jedyna policyjne oświadczyny na paradzie: chwilę później inny funkcjonariusz uklęknął przed swoim kolegą. Ten także odpowiedział "Tak". 

Jak opisuje "The Independent", a paradzie brał udział 80 funkcjonariuszy londyńskiej policji. Założyli oni związek osób LGBT, pracujących w policji metropolitalnej. Ma on "wspierać i pokazywać różnorodność" wśród funkcjonariuszy. 

W tegorocznym London Pride brali tez udział m.in. amerykański ambasador w Wielkiej Brytanii Matthew Barzun oraz burmistrz Londynu Sadiq Khan.

Matthew Barzun i Sadiq Kha na London PrideMatthew Barzun i Sadiq Kha na London Pride Vianney Le Caer / AP

 

 

Komentarze (253)
Policjanci idą w tłumie na londyńskiej paradzie równości. Nagle jeden z nich klęka i... "Powiedział tak!"
Zaloguj się
 • grajag

  Oceniono 61 razy 35

  To jest prawdziwie wolny kraj! U nas zabili by ich hejtem. A Antek policjantów zwolnił by z pracy.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 37 razy 25

  a co nasi narodowcy nie podskakiwali w Londynie? już stchórzyli, po paru napisach o Polakach śmieciach, którzy mają się wynosić do swojego kraju?

  za to w Przemyslu narodowcy zaatakowali CHRZEŚCIJAN...!!!!

  tego jesczze nie było, żeby faszystowskie kibolstwo atakowało fizycznie PROCESJĘ...

  gdzie prokuratura i oskarżenie o obrazę uczuć religijnych - znowu będzie w ramach polemiki???

 • adam_nar

  Oceniono 44 razy 24

  To jest po prostu miłość. I nie jest ważne między jakimi płciami. Jeszcze wiele lat minie zanim w Polsce zacznie się to rozumieć...

 • mg_0

  Oceniono 50 razy 24

  Aż się popłakałam ze wzruszenia, mimo że widziałam to video już wcześniej na amerykańskim portalu :) piękna sprawa, niestety, nasi troglodyci - 'prawdziwi' Polacy prędzej by zabili, niż na taki gest pozwolili.. Kiedy troglodyci zrozumieją, że ich brak akceptacji homoseksualizmu to wyłącznie ich problem, a nie ludzi LGBT?

 • Max Neutrino

  Oceniono 41 razy 23

  To jest wolność. To jest praworządność. Tam za hasła nawołujące do nienawiści się ściga, u nas zwolennicy p.. dobrej zmiany mówią, że to wolność słowa i polemika. Tam ludzie szanują wybory drugiego człowieka, u nas wciąż przycinają do modelu katolibana. Nawet nie katolickiego, bo to z katolicyzmem i chrześcijaństwem niewiele ma wspólnego.Niestety buractwo rządzi mózgami wielu Polaków. Przykre.

 • borek-skorek

  Oceniono 30 razy 14

  Panie Ziobro.... odwagi brak?

 • prinsik

  Oceniono 36 razy 14

  Cool

 • smiki48

  Oceniono 19 razy 11

  i tacy głosowali za pozostaniem w UE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX