Komentarze (151)
Polski prawnik z Oxfordu dla Gazeta.pl: Żeby do Brexitu nie doszło, wystarczy, że... nikt nic nie zrobi
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tomtg123

  Oceniono 3 razy 1

  Można sobie wyobrazić też taki - dość zabawny, ale może teoretycznie możliwy - scenariusz: od Wielkiej Brytanii odłączają się nie tylko Szkocja i Irlandia PN, (co jest b. prawdopodobne juz niedługo) ale np za rok, przed zakończeniem procesu wyjścia GB z UE, też Anglia i Walia...
  I założmy ze każde z tych odłączonych państw (Szkocja, Irlandia Pn, Walia, Anglia ) robi swoje lokalne referendum na temat przynależności do UE.
  I wszędzie - tak załóżmy, bo wolno nam rozważąć taką hipotezę - zwolennicy pozostania wygrywają.
  I co wtedy ? ;)))
  Co wtedy ?

 • macw1975

  Oceniono 1 raz 1

  Przerażają mnie tacy ludzie. To jest człowiek w typie sowieckiego aparatczyka który obywateli traktuje jak bydło które można otumanić, ogrodzić i nakazać aby robiło co chce siła przewodnia narodu, a jakby ktoś się próbował buntować to pewnie bez wahania nakazałby strzelać, bo przecież to dla dobra ludu. Skoro za publiczne znieważanie mniejszości są kary to za takie wypowiedzi, podważające wprost ideę demokracji też powinno być więzienie i to wieloletnie.

 • Grzegorz Węgrzyn

  Oceniono 1 raz 1

  Kpiny to jakieś, szkoda czasu na portal gazeta .pl skoro takie idiotyczne teksty publikujecie

 • rzewuski1

  Oceniono 1 raz 1

  To po co to referendum?
  Ludzie glosują , tracą czas a ich głos i tak nikogo nie obchodzi.

 • trzewikodziob

  Oceniono 5 razy 1

  To jakaś nowa Siwiec?

 • y84

  Oceniono 3 razy 1

  Dopiero rozpierducha się zacznie jak rząd nie uszanuje woli wiekszosci.. albo jest demokracja z jej konsekwencjami albo nie ma i takie prawnicze kombinacje

 • organmaster

  Oceniono 5 razy 1

  uczy prawa w oksfordzie a myśli i mówi jak...słom, ups... słowianin
  prawdziwy przaśny ...

 • alt-stettin

  Oceniono 5 razy 1

  Kiepsko by wyglądał rząd jednego z liderów świata Zachodniego, który od dziesięcioleci odmienia słowo "demokracja" w każdy możliwy sposób i nawet podejmował w imię tej idei interwencje zbrojne, ignorujący demokratyczny wybór swoich obywateli.

 • mr.knox

  Oceniono 5 razy 1

  Zaklinania rzeczywistosci ciag dalszy. Blady strach oblal najwiekszych eurozebrakow :)

 • Polak Patriota

  Oceniono 7 razy 1

  Pan z Oxfordu fruwa w chmurach i nie zna w ogóle zwykłego życia. z filozofii na pewno miał celujący. Wielka Brytania znowu będzie niezależna i silna.

 • elasp

  Oceniono 13 razy 1

  Przepraszam, dlaczego "ma nie dojść do Brexitu", skoro większość opowiedziała się za tym rozwiązaniem? To jest ta demokracja, czy nie? Czy jest tylko wtedy, gdy jej głos stanowi unisono z głosem elit?

 • Mezzo PL

  0

  Nie prawnik z nie Oxfordzie wie o tym, jak każde dziecko, że nic nie można zrobić w państwie prawa bez parlamentu. To było REFERENDUM. Parlament musi uszanować wolę narodu. Ale najbardziej uśmiałem się jak zwykle z wieśniackiej mentalności GW. Nie dość, że piszą oczywistości to ten tytół jak zdobywcy Nobla czy innej badziewnego szajsu "polski prawnik z Oxfordu" no ręce już nie opadają

 • realman_1

  0

  Cieszcie sie ze czlowiek was informuje, nie mielibyscie pojecia co dalej. Bardzo brzydko sie zachowujecie, jestem pewna ze nie posiadacie takiej wiedzy jak ten czlowiek. Jest mi za was wstyd.

 • slawekzrd

  0

  gdy islam z nozami wyjdzie na ulice to wtedy lepiej byc daleko od unii

 • a.k.traper

  0

  Przecież to tak jak z Polakami, przed 1989 wszystkim winni byli Ruscy, PZPR i system, większość chciała by było jak na Zachodzie co udokumentowali w wyborach, kilka lat później już nie chcieli wszystkiemu byli winni liberały i Żydy z KOR, nawet Kościół tak sugerował. W referendum znowu chcieliśmy do UE a kilka lat później znowu mało kto się przyznawał, że chciał i znowu Żydy, Ruskie, Niemcy i Amerykany winne, tylko KOR już kto inny zakładał, dziwne, bo jako młodzieniec roznosiłem bibułę już wtedy i nie pamiętam obecnych prawicowców jak aktywnych wtedy (Macierewicz nie jest prawicowcem a nawet socjalistą, raczej komunistycznym rewolucjonistą wykluczającym miłosierdzie w walce).
  Obecnie jestem ubawiony paniką niektórych i bezhołowiem umysłowym drugich, chciałbym aby w Polsce zrobiono podobne referendum a przynajmniej połowa z pracujących na Wyspach wróciła do Polski, pewnie byłaby to znowu wina Tuska.
  Oczekiwałbym jednak dymisji na szczeblach unijnych a także parlamentu europejskiego, są zbyt liczni i mało potrzebni analizując dotychczasowe dokonania, w tym systemie UE nie będzie wiarygodna, spójna ani konkurencyjna, ma podobne problemy jak niedawno ZSRR, objawy nawet te same.

 • nekaj

  0

  czy moglibyście przestać pchać mi przed oczy jakiegoś doktoranta? mnie g.... obchodzi co ma do powiedzenia student III stopnia! nie macie specjalistów do pytania?!

 • ernest29

  Oceniono 2 razy 0

  Ha , Ha , Anglicy za dwa lata będą musieli wystepować po wizy do każdego kraju Europy, by zrobic zakupy czy spędzić weekend. Odechce sie im brexitu.

 • szczurzec1

  Oceniono 2 razy 0

  "Referendum nie jest wiążące, nie wymaga żadnej reakcji rządu czy działań parlamentu. " - i właśnie przez takie myślenie, prezentowane przez mądre elity dochodzi do brexitów i innych wydarzeń.
  Bo znaczy to - społeczeństwo się wprawdzie wypowiedziało, ale że społeczeństwo gwno wie, a my, mądrzy i dobrzy wiemy lepiej, więc nie będziemy zwracali uwagi na jakieś tam referenda.
  A pan konstutucjonalista to swoją drogą kawał niezłego gnoja :)

 • kylax1

  Oceniono 4 razy 0

  Skoro UK chce wyjść, to należy ich wyrzucić. W interesie UE jest stworzenie twardego jądra, a nie przyjmowania jakichś Mołdawii, czy sceptyków z Anglii. Poza tym silna UE, to przeciwwaga dla kacapii.

 • ukos

  Oceniono 8 razy 0

  Błędem było przyjęcie Wielkiej Brytanii do EWG. De Gaulle słusznie ostrzegał, że to koń trojański. Podobnym błędem było przyjęcie Polski do UE. To z kolei kucyk trojański, kasztanka bęzzębnego karłowatego wodzusia. Bez takiego elementu byłyby już Stany Zjednoczone Europy - tej prawdziwej, bez angolskiej prowincji i oczyszczonej z wszelkiej Azji, zarówno tej pruskiej, zapatrzonej w carai carat, jak i wprost pokacapskiej.

 • jkal

  Oceniono 4 razy 0

  koniec żondów geniuszu od prostowania ogórków i bananów nierobów od narzucania POglądow i utrzymywania hordy urzędasów za niebotyczna kassę.

 • kirgar

  Oceniono 14 razy 0

  Widać że Gazeta ma nowego pieszczocha ! Polski Prawnik z Łoksfordu ,hoho to się porobiło ! A ja bym chętnie usłyszał co mają do powiedzenia prawdziwe "ałtorytety" tacy jak pan Biedroń, Sztur i Hajzer.

 • Jan Olszewski

  Oceniono 6 razy 0

  EROKRACI W CIENIU BEWXIT LEGALIZUJĄ ISLAMSKICH MIGRANTÓW! Merkel i Eurokraci kontratakują. Podczas gdy oczy całego świata zwrócone są na Wielką Brytanię, Parlament Europejski po cichu ogłasza wydanie imigrantom spoza Unii specjalnych paszportów pozwalających na swobodne poruszanie się po UE. Europejska Ustawa Podróżowa została ogłoszona kilka godzin przed zakończeniem głosowania w brytyjskim referendum. Brukselscy eurokraci zgodnie twierdzą, że dokument doprowadzi do skrócenia czasu, w którym imigranci nieposiadający ważnych dokumentów, są przetrzymywani przez procedury administracyjne. Nowa ustawa ma dać osobom z poza Unii, które pozostają na terenie Wspólnoty nielegalnie, prawo do swobodnego przemieszczania się. Nowe prawo pomoże przede wszystkim imigrantom z Turcji, Syrii, Egiptu i innych krajów arabskich w przedostaniu się do Europy. Główny nacisk podczas dyskusji nad nową ustawą był kładziony na akceptację nowego prawa przez kraje, z których pochodzą imigranci, poprzez poprawę szczegółów technicznych. Każdy z nielegalnych imigrantów otrzyma stosowny paszport, który będzie uprawniał go do podróżowania w granicach Unii Europejskiej. Paszport będzie zawierał informacje takie jak: nazwisko, wiek, płeć, znaki szczególne oraz zdjęcie, które ma zapobiec fałszerstwom dokumentu. W ustawie możemy przeczytać, że „celem nowych regulacji jest zlikwidowanie przyczyn, przez które kraje członkowskie nie stosują się do przepisów o swobodnym przepływie osób”. Czyli bezpośredni atak na kraje jak Polska i Węgry! Używając tych samych przepisów bezpieczeństwa, które zastosowano w 2002 roku w przepisach o wizach unijnych, Parlament Europejski chce przyspieszyć stosowanie nowego prawa przez kraje członkowskie. W ustawie zawarto także zapis, który dotyczy gwarancji, że wydający nowy dokument będzie musiał wziąć na siebie wszystkie uaktualnienia dokumentów, które mogą pojawić się w przyszłości. Wiadomość o nowym prawie rozzłościła brytyjskich polityków, którzy uważają, że prawo to zostało ogłoszone celowo w dzień głosowania nad Brexitem. Mike Hookem, poseł europarlamentu, powiedział, że „to bardzo praktyczne, że postanowili ogłosić nowe prawo, które pozwoliłoby na wjazd większej ilości migrantów do Wielkiej Brytanii, akurat wieczorem przed zamknięciem urn”. „Ci ludzie nie tylko wprowadzają w błąd brytyjskich wyborców, ale ułatwiają życie nielegalnym handlarzom” â?? dodał Hookem.

 • bananowa_republika_kolesi

  Oceniono 8 razy 0

  Rząd Anglii , w porównaniu z polskimi sejmowymi dorobkiewiczami liczy się ze swoimi obywatelami . Dlatego Anglia , czy GB wyjdzie z tej komunistyczno-bandyckiej organizacji jaka jest UE .

 • villiers

  Oceniono 16 razy 0

  Jakbyśmy żyli ,gdyby nie polski prawnik z Oxfordu , gej Poniedziałek (który przemówił w piątek),prezydent Słupska czy siostry Gryczanki?
  O doradcy ministra wojny już nie wspomnę. Podobno smoczek gdzieś mu się zawieruszył.

 • wszyscyklamiecie

  Oceniono 3 razy -1

  ....panie prawniku konstytucyjny....GB to nie zblaowany Polska, gdzie rzad i Parlament nic sobie nie robi z woli ludu....brytole przygotowywali sie do BREXITU 3-lata....a Pani Makrela i Pan Junker sa Cali w strachu....bo co powiedza mieszkancy Uni Europejskiej, jak sie za kilka lat okaze, ze GB stala sie krajem miodem i mlekiem plynacym....a obywatele Krolestwa Zjednoczonego powiedza, ze BREXIT byl najlepsza decyzja jaka kiedykolwiek podjeli.....co wtedy Brukselski kolchozie, co wtedy????

 • grzes07

  Oceniono 3 razy -1

  i pojawil sie nastepny ZnaFca jak z koziej dupy traba

 • ryste

  Oceniono 1 raz -1

  Więc, ja bym chciał o tych ogórkach, co to kształt i rozmiar unia ustaliła... to działa na niekorzyść przeciętnych Polaków, a na korzyść najbogatszych....

 • y.y

  Oceniono 7 razy -1

  Jaka ładna trollerka z nowogrodzkiej w komentarzach :)

 • extrewas3

  Oceniono 5 razy -1

  jak zwykle to starsi są ciemnotą, gościu opanuj się, na ulicach było widać młodych latających z ulotkami i flagami za Brexitem jakoś nie było widać tej w nich ciemnoty i wykształcenia szczególnie po wypowiedziach do mediów, angole na drzewo gdzie wasze miejsce, wreszcie pozbyliśmy się pasożytów, chcieliście to macie, głupota boli a jeszcze bardziej was zaboli

 • ambion2015

  Oceniono 10 razy -2

  Jakie głupie gadanie, że wynik referendum nie jest wiążący prawnie. Z jednej strony, jeśli nie ma ono dla rządu znaczenia, to dlaczego zdecydowano się je przeprowadzić??? Z drugiej zaś, nie powinno się ignorować/postępować wbrew decyzji społeczeństwa, skoro obowiązuje ustrój demokratyczny.

 • zuuuraw

  Oceniono 16 razy -2

  Rację ma Kaczyński, jedynym rozwiązaniem tego pata jest nowy traktat europejski oraz odsunięcie putinowskiej agentury z władz Eurokołchozu, Schulza, Merkelowej, Junckera. Mogherini, Timmermansa i tego zwariowanego Belga Verhofstadt'a.

 • 31.februarius

  Oceniono 10 razy -2

  Skąd wyście tego Mikołaja nagle wyczarowali?
  Co, z Oxfordu?!
  A to przepraszam!

 • mels66

  Oceniono 7 razy -3

  Kurcze, ale niech ktos w koncu wyjasni o co "common"?
  Ja rozumiem, ze 75% spoleczenstwa moze zadecydowac o calosci, bo to jest wtedy rzeczywiscie wiekszosc. Ale 52% do 48% to jest praktycznie pol na pol. I teraz wyglada to tak jak w przecietnym domu: zona i maz maja odmienne zdanie. Czyli albo w koncu uzgodnia decyzje, albo sie rozwodza.
  W przypadku duzego spoleczenstwa rozwodu nie bedzie, bo kazdy z nich jest obywatelem kraju i chce zostac w swoim domu. Czyli co? Nastepuje coraz wiekszy podzial w spoleczenstwie, az w koncu dojdzie do "zadymy".
  Idac dalej, madre i wyksztalcone elity pozwalaja glupkom decydowac takze o swoim losie? Raczej chyba te glupki sa manipulowani w czyims interesie. Niestety, teoria spiskowa, ale to jest absurd, zeby glupki rzadzily madrymi. W to nikt nie uwierzy.
  Na marginesie, te 52% z glosujacych to pewnie jest raptem ze 40% wszystkich uprawnionych do glosowania.
  Fakt, ze w Naszej Nowej Narodowej Polsce gora 25% spoleczenstwa uwazana jest za suwerena, a reszta to zdrajcy, albo tacy, ktorzy nigdy polakami nie byli. I tu jestesmy lepsi od angoli, choc mechanizm jest ten sam.

 • jmb2

  Oceniono 11 razy -3

  Bardzo się cieszę, że w Wielkiej Brytanii coraz lepszą pozycję zajmują mądrzy Polacy tak jak Pan Mikołaj Barczentewicz. który uczy prawa konstytucyjnego na Oxfordzie.

  Moim zdaniem, Brytyjczycy zafundowali sobie tak zwaną swoistą w swoim rodzaju self Therapy / autoterapię lub inaczej zimny prysznic na głowę, chyba po to, by otrzeźwieć chowając się przy tym, choć na chwilę z powodu wyimaginowanego lęku - przeciw UE do ... swojej bezpiecznej "budy" na wyspie, która nigdy w historii nie dała się z Kontynentem europejskim w pełni zintegrować.. Starsi Brytyjczycy są bardziej konserwatywni od młodszych i nie chcą zbyt dużych zmian u siebie, jakie niesie ze sobą integracja z UE oraz pogoń za coraz więcej, więcej i więcej. Oni już swoje osiągnęli. Oni chcą swoje życie już tylko smakować i się z niego cieszyć. Trudno się temu dziwić. Ale Brytyjczycy także dzięki swoistej V kolumnie z Francji Nigel Farage zagłosowali także przeciwko naszym Januszom i Zdzichom z Polski oraz z innych krajów, którzy wszystko zaczęli Brytyjczykom zmieniać i budować po swojemu, także po "polskiemu" a niektórzy z nas nawet Brytyjczykom wszystko rujnować tak że... ten dotychczasowy błogi spokój i komfort życia na wyspie ..oddalonej 32 kilometry komfortu kontynentalnego, oddalonej także od pewnego chaosu ale także od bezmyślnej pogoni. .. za niedookreślonym celem...
  Jednak OTRZEŹWIENIE po Brexicie powoli nadchodzi ...Nagel Frage już wycofuje się z obietnic wyborczych i wielkich oszustw te przysłowiowe 350 mln funtów dziennie, które "zaoszczędzi" na UE nie przeznaczy na NHS.

  Wychodzi na to, że Brytyjczycy chcieli tylko pogrozić UE palcem a jednak wszystko już poszło za daleko. Myślę, że za jakiś czas .. na kacu, będą próbowali wszystkiemu załagodzić, bo jednak dla Brytyjczyków ważniejsze są skumulowane interesy niż ... skumulowane złe emocje, które ostatnio na wyspie dość mocno rządziły.

  To także dobry przykład dla Polski, który pokazuje, że nieustanne i długotrwałe kreowanie złych emocji zaprowadzić może kraj nad swoistą przepaść ...

 • ragefox

  Oceniono 14 razy -4

  wystarczy, że... nikt nic nie zrobi
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Lewactwo i oszołomy z UE nie robią (poza przeszkadzaniem i wymyślaniem debilizmów) nie robią NIC.
  Teraz angole zaczną działać za nimi reszta.
  Oszołomom wtedy nie zostanie nic i będą mogli sobie w jakimś skansenie (ośrodku zamkniętym) wymyślać i robić do woli.

 • stachkaz47

  Oceniono 15 razy -5

  Panie pikny mądralo
  -to tylko w Polsce rząd może nic nie robić.
  Przykład dał rząd Tuska i przez to do władzy dorwał się KACYK.
  Anglia to kraj cywilizowany i nie po to robili REFERENDUM
  ,żeby teraz nikt nic nie robił.
  Za dużo im najechało takich polskich mądrali - cwaniaków i zrobili z tym porządek.
  Inaczej skończyliby jak POLSKA stając się wasalem NIEMIEC ,USA i Żydowni Światowej czyli USraela.ODZYSKALI NIEPODLEGŁOŚĆ- jestem pewien ,że po dwóch latach 23.VI.
  bedzie angielskim Świętem Narodowym-dniem wolnym od pracy.

 • kmicic68

  Oceniono 16 razy -8

  Pamiętacie jak było z referendum w Irlandii? Powtórzyli je aby wyszło po myśli lewaków.

 • boguslawbch6808

  Oceniono 18 razy -8

  Powiedzcie lewacy od razu, że macie w d... demokrację.

 • antobojar

  Oceniono 13 razy -9

  A Putin ma to wszystko w d...
  Robi swoje.. restrukturyzuje gospodarkę, inwestuje w rolnictwo, szczególnie w ekologiczne, odrodził armię, za 1/10 tego co wydaliby Yankesi..
  Chociaż pewnie miło mu oglądać, jak kolejne pudle zrywają się z amerykańskiej smyczy..

  Dla Amerykanów Brexit to dramat.. byli przecież trojańskim osłem Ameryki w Unii, a od dzisiaj nie mogą nawet brać udziału w decyzyjnych spotkaniach unijnego kierownictwa..

  Tymczasem ukraińska junta, ratując swoje skorumpowane dupsko, sprzedała już 2.5 mln hektarów żyznego czarnoziemu zachodnim korporacjom biotechnologicznym, (czyt. Monsanto, itp.), i jest w trakcie sprzedaży kolejnych 11 mln hektarów.. Smacznego Unio Europejska.. bo Rosja, Białoruś, otoczą Ukrainę kordonem sanitarnym..

 • kmicic68

  Oceniono 14 razy -12

  Oczywiście, że tak może się stać ale to będzie triumf Putina, który wreszcie wykaże, że na Zachodzie nie ma demokracji bo wynik referendum można sobie wsadzić gdzieś...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX