Brexit. Kaczyński: Pomysłu wyjścia z Unii Europejskiej w Polsce nie ma

1. Brexit prawie pewny. Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej
2. "Potrzebny jest nowy traktat unijny" - mówił Jarosław Kaczyński
3. "Pomysłu wyjścia z Unii Europejskiej w Polsce nie ma" - dodał

- To, co się stało może być podstawą do przyjmowania różnych postaw. Jedna z nich to taka, która mówi "nic nie zmieniać, idźmy dalej". Taka podstawa prowadzi do pogłębiania kryzysu - mówił Kaczyński.

- Ale można tez dać pozytywną odpowiedź: dokonać reformy Unii, która może być ofertą dla Wielkiej Brytanii - dodał prezes PiS.

Jak Kaczyński widzi reformę UE?

- Potrzebne jest doprecyzowanie przepisów Unii. Sprawa podziału kompetencji między Unią a państwami narodowymi musi być sprecyzowana. Zasada pomocniczości często nie jest przestrzegana - wyliczał. 

- Trzeba przyjąć nowy, bardziej konsensualny sposób podejmowania decyzji, m.in. poszerzyć zakres decyzji, które muszą być podejmowane jednomyślnie - podkreślał.

Kaczyński uważa, że zmiany w Unii powinny doprowadzić do "odbiurokratyzowanie" i "obniżenie nadregulacji". - To tylko takie pierwsze myśli, ale konkluzja jest oczywista: potrzebny jest nowy traktat unijny - tłumaczył Kaczyński.

"Polska nie chce wychodzić z UE"

Kaczyński podkreślał, że "pomysłu wyjścia z Unii Europejskiej w Polsce nie ma".

- Niczego bym sobie tak nie życzył jak tego, żeby Polacy masowo zaczęli wracać do Polski. Ale Polska musi się zmienić. Ta ogromna niesprawiedliwość w sądach, nadużycia władzy. Za 2 tys. zł pensji nikt do Polski nie wróci  - dodał.

- Mieliśmy dobre stosunki z Wielką Brytania, ale czy one były tak radykalnie lepsze od tych z innymi państwami? Trudno mi powiedzieć. Nie jesteśmy zwolennikami sytuacji, że wiążemy się z jakimś silniejszym od nas państwem. Chcemy dobrych stosunków z Niemcami, ale pewne sprzeczności są oczywiste - mówił Kaczyński. 

 

 Zobacz też: Brexit już pewny. Brytyjczycy zdecydowali: 51,9 proc. za wyjściem z UE:

Komentarze (335)
Brexit. Kaczyński: Pomysłu wyjścia z Unii Europejskiej w Polsce nie ma
Zaloguj się
 • bluecolour

  Oceniono 83 razy 55

  Ty już nic nie negocjuj. Przetrzymaliśmy wojnę, komunizm przeżyliśmy, to i Ciebie też przeżyjemy. Jesteś największym szkodnikiem w dziejach tego kraju. Nic tego nie zmieni. Historia oceni to sprawiedliwie.

 • fakiba

  Oceniono 49 razy 33

  Reformator od siedmiu boleści się znalazł , pewnie "dobrą zmianę" by wprowadzać chciał w UE , a żeby to przeszło każdemu po 500 obieca , tylko kto to kupi

 • szombry30

  Oceniono 46 razy 28

  Kaczyński ty jesteś największym symbolem który nazywa się kryzys. rzygać się chce jak co dzień budzi się w takiej Polsce w której rządzą naziści z PiSu. Banda faszystów i idiotów. Nie po to byłem w Solidarności żeby teraz w takiej Polsce żyć. I jeszcze ten życiorys.

 • abstrakcyjny2013

  Oceniono 35 razy 25

  jasne: punkt glowny zmian :
  pedicure dla xsiencow i biskupow- finansowane z unijnych dotacji , bez ograniczen "kwotowych

 • popis_musi_odejsc

  Oceniono 41 razy 25

  Tow. Kaczor,
  Jestescie w bledzie, towarzyszu.
  Potrzebne sa prawdziwe rzady w naszym kraju, rzady ludzi, ktorzy cos osiagneli w zyciu, ludzi, ktorzy stwarzaja nowe miejsca pracy i wiedza jak to robic.
  Wy, tow. Kaczor, nie macie nawet konta w banku, co wy wiec mozecie wiedziec o pieniadzu i gospodarce?
  Prawdziwe rzady, towarzyszu, zapobiegna imigracji za chlebem i spowoduja, ze emigraci wroca do domu, rowniez ci z Wielkiej Brytani, czy chociaz czesc z nich.

 • grapfen

  Oceniono 31 razy 21

  konia kują a żaba nogę podstawa

 • cromio

  Oceniono 31 razy 17

  To wy, towarzyszu Kaczor, jedźcie do tej Unii i renegocjujcie ten traktat. Tak dobrze mówicie po angielsku, tylu ludzi tam znacie - dacie sobie radę.

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 23 razy 17

  Wiesz Jarek, zamknij się, ty opierający nasza siłę w Unii o GB i lansujących Wyszehrad który nie działa, bo wszyscy tam mają cię w głębokim poważaniu. Dość już dzisiaj wypowiadało się dyletantów usiłujących robić za ekspertów. Nie musimy jeszcze wysłuchiwać wannabe Donaldzika Trumpa.

 • fakiba

  Oceniono 32 razy 16

  Ty się lepiej kaczorze martw żeby Polski pod twoimi nierządami z Unii nie wywalili , na kaczy dziób

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX