Duńczyk uprawiał seks na szczycie piramidy Cheopsa. Egipskie władze chcą śledztwa

Duński fotograf wywołał skandal wśród Egipcjan publikując nagie zdjęcia ze szczytu piramidy Cheopsa w Gizie. Nie tylko zrobił zdjęcia swojej partnerce, ale nagrał też krótki film dokumentujący wspinaczkę na szczyt zabytkowej budowli.

Andreas Hvid to duński fotograf, który specjalizuje się w robieniu zdjęć na dużych wysokościach. Lubi też pokazywać na nich nagie modelki. Jednak kiedy ze swoją partnerką wspinali się na szczyt piramidy Cheopsa, nie spodziewał się tak gwałtownej reakcji egipskich urzędników i tamtejszej opinii publicznej.

Nagie zdjęcie na szczycie piramidy 

Duńczyk nie tylko nagrał, jak wchodzą razem na szczyt majestatycznej budowli, pokazał także jak kobieta zdejmuje koszulkę, a potem ujęcie, na którym oboje są nadzy i przytulają się do siebie. Oryginał nagrania szybko zniknął z sieci, niemniej w internecie nic nie ginie. Wciąż krążą różne wersje filmu, oto jedna z nich, nieco ocenzurowana.

 

Widać na nim nie tylko nagie plecy kobiety, doskonale widoczna jest także panorama nocnego Kairu.

Media obiegła informacja, że para na szczycie wiekowej budowli uprawiała seks, czego nagie zdjęcie miało być koronnym dowodem. A to bardzo się nie spodobało przedstawicielom władz. 

Minister Starożytności, Khaled al-Anani, nazwał ten wybryk pogwałceniem publicznej moralności i zapowiedział, że cały incydent oraz samo nagranie zostaną dokładnie zbadane przez odpowiednie organy ścigania - donosi CNN. 

To nie przelewki, tylko w ubiegłym tygodniu świat obiegła informacja, że egipska aktorka Rania Youssef może trafić do więzienia za dobór zbyt wyzywającej sukni. 12 stycznia ma stanąć przed sądem, albowiem grupa prawników złożyła na nią donos. Winna ich zdaniem jest sianiu publicznego zgorszenia. Zjawiła się na festiwalu filmowym w Kairze w długiej sukni z przejrzystego materiału, który eksponował jej nogi:

Co ciekawe, Ashraf Mohi - dyrektor obszaru obejmującego nekropolię w Gizie - stwierdził w rozmowie z Ahram Online, że nagranie Duńczyka jest pewnie fałszywe, bo cały obszar jest pilnie strzeżony i monitorowany.

Sam autor nagrania, Andreas Hvid, podkreśla, że marzył o zdobyciu szczytu tej piramidy od wielu lat.

W rozmowie z duńskim tabloidem powiedział:

Pomysł na zrobienie nagiego zdjęcia tam na szczycie chodził za mną już od dłuższego czasu.

To nie była też jego pierwsza próba zdobycia legendarnej piramidy. Próbował się tam dostać wcześniej z przyjacielem, zostali jednak złapani. Jak widać, próbował do skutku.

Hvid zapewnia, że będzie się trzymał z dala od Egiptu przez długie lata.

Komentarze (261)
Duńczyk uprawiał seks na szczycie piramidy Cheopsa. Egipskie władze chcą śledztwa
Zaloguj się
 • estrim

  0

  Z jednej strony bzdurne pitolenie o moralności i ból tyłka (zapewne z zazdrości) urzędasów, z drugiej debilne niszczenie zabytków i "sztuką" w postaci nagich zdjęć "artysty". Gdyby nie to, że to pierwsze niszczy życia ludziom, poważnie zastanawiałbym się, co jest gorsze (nadal nie jestem jednak 100% pewien co głupsze).

 • ryanmdusa

  Oceniono 1 raz 1

  Khaled al-Anani, nazwał ten wybryk pogwałceniem publicznej moralności i zapowiedział, że cały incydent oraz samo nagranie zostaną dokładnie zbadane przez odpowiednie organy ścigania. Straszne konsekwencje egipskie.

 • yagres

  Oceniono 2 razy 2

  Nie tylko zdobyli szczyt ale też szczytowali.

 • albacor

  Oceniono 1 raz 1

  Nazwisko Anani ? - hmmm tez sie kojarzy :-)

 • kirdan1

  Oceniono 9 razy 7

  Żenujące rozrywki znudzonych Europejczyków.

  Ale nie to jest najgorsze. Debilnych prowokatorów albo przekonanych o własnej superfajności niespełnionych artystów nigdy nie brakowało. Ale nigdy w takim stopniu nie ekscytowały się tym media. Nie podbijano tak bębenka. Zaprawdę powiadam wam - niedługo jakiś performer uwolni w dół klocka z platformy widokowej Wieży Eiffla i będzie to radosny news na cały dzień.

 • herr7

  Oceniono 2 razy 2

  Pobili kolejny rekord Guinnessa?

 • spoxel

  Oceniono 2 razy 2

  jednak jeszcze nie jest u nas tak tragicznie z dewocją, mało kto sie oburza na setki filmików z seksem na kasprowym, najwyzszym piętrze pałacu kultury czy światyni opatrzności

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX