LOT wsparł program Caritasu. Dzieci wzięły udział w otwarciu połączenia do Billund

Jakub Panek
LOT zabrał grupę dzieci - stypendystów programu "Skrzydła" Caritasu w inauguracyjny rejs z Warszawy do Billund. Narodowy przewoźnik chce zachęcać najmłodszych, by w przyszłości wybierali kierunki nauki umożliwiające im pracę w branży lotniczej.

Billund to już piąty LOT-owski kierunek do Skandynawii. Oprócz niego z Lotniska Chopina w Warszawie można bezpośrednio i szybko dolecieć także do Kopenhagi, Sztokholmu, Göteborga i Oslo. Najnowsza oferta - jak tłumaczy przewoźnik - jest skierowana dla pasażerów biznesowych i rodaków tam mieszkających. - Z tej części Danii pochodzą znane w Polsce marki, np. Lego, JYSK, Arla, Velux, DONG Energy, Bang&Olufsen i Ecco. Wiele z nich ma swoje przedstawicielstwa w naszym kraju. Billund jest także jednym z ważniejszych ośrodków biznesowych i naukowych w Skandynawii. Południowa Jutlandia to ponadto jeden z obszarów o najwyższym PKB na głowę w Skandynawii. Mieszka tu kilkadziesiąt tysięcy Polaków - mówi Gazeta.pl Adrian Kubicki, rzecznik LOT-u.

Przeczytaj także:  LOT z biało-czerwonymi samolotami we flocie. Kulisy powstania projektu i zdjęcia z USA

I dodaje, że to także atrakcyjna oferta dla turystów. - W bezpośrednim sąsiedztwie Billund znajduje się park rozrywki Legoland zbudowany z 65 mln klocków. Żaden inny park tematyczny w Europie nie posiada międzynarodowego lotniska położonego tak blisko. Można się z nami wybrać np. na rodzinny weekend - mówi Kubicki.

LOT wspiera "Skrzydła"

Inauguracyjny rejs był dla LOT-u także okazją do włączenia się - wzorem amerykańskich linii lotniczych - w program stypendialny, który dzieci i młodzież ma zachęcać do nauki, a w przyszłości do wybierania branży lotniczej jako swojej przyszłości zawodowej. Pasażerami pierwszego rejsu do Billund byli stypendyści programu „Skrzydła” Caritasu, który adresowany jest do dzieci i młodzieży z małych miejscowości, które osiągają dobre wyniki w nauce i angażują się w akcje charytatywne. - Chcemy inspirować do dalszej aktywności, do nauki. Mamy nadzieję, że ta podróż będzie dla dzieci nie tylko niezapomnianym, dodającym skrzydeł przeżyciem, ale impulsem do przyszłych wyborów - mówi Adrian Kubicki.
LOT między Warszawą a Billund lata od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie. W soboty i niedziele do dyspozycji pasażerów jest jeden rejs w ciągu dnia. Podróż trwa ok. 1 godz. 40 minut. Trasę będą obsługiwać odrzutowe samoloty Embraer.
LOT w swojej ofercie ma już 101 połączeń. Od początku 2016 r. przewoźnik ogłosił uruchomienie ponad 60 bezpośrednich rejsów m.in. z Warszawy do: Los Angeles, Newark, Seulu, Tokio i Singapuru, z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago, z Krakowa do Chicago i z Rzeszowa do Newark. 

Przeczytaj także:  LOT z większymi dreamlinerami we flocie. Prezes pogrzebał nadzieje Modlina, zabrał głos ws. Radomia

Ostatnio do floty dołączyły dwa nowe boeingi w biało-czerwonym malowaniu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jeden to boeing 787-9 dreamliner, a drugi to boeing 737 MAX 8.

Więcej o:
Komentarze (31)
LOT wsparł program Caritasu. Dzieci wzięły udział w otwarciu połączenia do Billund
Zaloguj się
 • cichwoda

  Oceniono 2 razy -2

  no I co? dzieciaki ze szkoły J. Kuronia pojechały popłakać pod ścianę płaczu a dzieci Caritasu do Swecji. Osobiscie wolę kontakty z Vikingami, panie

 • precz_z_komunia

  Oceniono 2 razy 2

  Caritas to ta organizacja co ukrywała nazistów po II WŚ!

 • nadejdzieczaszaplaty

  Oceniono 5 razy 1

  Styropianowe kundle i wyprzedawczyki nie znają umiaru, a watykańscy okupanci korzystaja i biora, co się da !

 • sim.salabim

  Oceniono 6 razy 4

  "Billund jest także jednym z ważniejszych ośrodków biznesowych i naukowych w Skandynawii. Południowa Jutlandia to ponadto jeden z obszarów o najwyższym PKB na głowę w Skandynawii"

  Po pierwsze: W Billund nie ma nic poza Legolandem. Skad pan rzecznik LOT-u wzial "jeden z ważniejszych ośrodków biznesowych i naukowych w Skandynawii"?
  Po drugie Billund nie lezy w Poludniowej Jutlandii, no ale trudno wymagac od pisiorow znajomosci geografii.

 • mamaika

  Oceniono 2 razy -2

  Nie jestem Pisowcem , ba nawet nie jestem katoliczką , ale do cholery dzieciaki z programu stypendialnego przeleciały się , zapewne po raz pierwszy samolotem . I tak się zastanawiam dlaczego do wszystkiego trzeba dorabiać ideologię czy politykę . Tak na marginesie to Orkiestrze przez lata całe pomagało wojsko, policja, straż,służby miejskie , prezydenci miast . Sponsoring na kupę pieniędzy . Można opluwać jednych i drugich , tylko po co . Pomagają i Orkiestra i Caritas . Osobiście znam dzieci ,które pierwszy raz zobaczyły morze dzięki wyjazdowi wakacyjnemu właśnie z Caritasu , osobiście znam też dzieci , które żyją dzięki Orkiestrze . I jestem zdania,że tego należy się trzymać i po prostu pomagać . I taki lot skomentować : fajnie,że dzieci miały okazję na przelot .

 • zd46

  Oceniono 11 razy 3

  To CARITAS powinien zaplacic z wlasnej kieszeni a nie skupowac najdrozsze apartamenty.

 • qnqn

  Oceniono 2 razy 2

  artykuł sponsorowany.

 • alpepe

  Oceniono 4 razy 0

  Znaleziono sposób, by caritas legalnie oddał premie, które przytulił.

 • rlnd

  Oceniono 7 razy 1

  A czy rejs tego samolotu był opóźniony jak reszta?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX