Komentarze (388)
Gen. Mieczysław Bieniek o zakupie Patriotów: nie mam wątpliwości, że warto
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • vomiting_frog

  Oceniono 9 razy 3

  A jaki jest ich zasięg. Bo wiki pisze że nie dużo. Jakie będzie rozmieszczenie? Obawiam się ze to będzie drogi system ochrony kaczego kupra za pieniądze podatników zapłacony w celu zrobienia "łaski" USA za wpuszczenie dudy do białego domu.

 • zec

  Oceniono 8 razy 0

  A co będzie, jak się okaże, ze ruskie tez chcą to mieć? Przyjadą i sobie wezmą. Tak zwyczajnie, czołgami przyjadą i sobie wezmą. Co prawda bez offsetu, ale za to całkiem gratis.

 • apep54

  Oceniono 6 razy 0

  "Generałowie" obu stron całe życie podniecają się strategiami wojennymi ,manewrami,uzbrojeniem .... Taki nie zdechnie nim w końcu nie zobaczy- na własne oczy, jak to zadziała. Przecież inaczej jego życie straciłoby sens.Dając takiemu odpowiednie "zabawki"" -na bank zbliżamy się do dużego bum bum. Sq....syny cieszą się z zakupów.

 • tazy-wysz

  Oceniono 7 razy 3

  Rosjanie podobno testują małe ,niewidzialne dla radarów i tarcz antyrakietowych drony o zasięgu 2-3 tys.km latające na niskim pułapie,wyposażone w małe bomby atomowe.-Tysiąc takich dronów wysłanych nad Polskę zdemoluje wszystko - i amerykańskich żołnierzy mających nas bronić, tarcze antyrakietowe,niemieckie czołgi z demobilu podarowane nam przez Merkel - nawet Wojska Obrony Terytorialnei Kraju-czyli prywatną(powiedział to Duda)armię Antka Macierewicza.Amen!

 • anders76

  Oceniono 4 razy 0

  "kiedy to w zamian Amerykanie dawali rozwiązania techniczne dla rolnictwa, a nie armii."
  Oczywista oczywistosc, ze znaczace technologie przekazane do Polski beda w raczkach Rosji po niewielkim opoznieniu, stad amerykanska powsciagliwosc.
  Trzeba bylo kupic szwedzkie Gripeny to bysmy mieli 105% ofsetu w technologiach lotniczych, bo to samolot obronny wiec dla Rosji malo interesujacy. A moga byc wyposazone w takie same rakiety lib,o ile nie lepsze, szwedzkiej produkcji.

 • stachud

  Oceniono 6 razy 0

  A czy jak ruscy wyciągną z lamusa kopie bomby Car 50MT i zdetonują nad Warszawą to patrioty nas obronią?

 • single_malt

  Oceniono 2 razy 2

  zastanawiam sie tylko dlaczego my mamy placic za ochrone US-bazy w Redzikowie ustawiajac tam nasza baterie Patriot ? W Redzikowie beda stacjonowaly wyrzutnie antyrakiet zwalczajacych wieloglowicowe atomowe pociski miedzykontynentalne lecace przez Biegun Polnocny w kierunku celow w USA a nie w Polsce. Redzikowo powinno miec wlasna czyli amerykanska ochrone anytarkietowa.

 • lolik52

  Oceniono 7 razy 1

  To bardzo ważne, bo rosyjskie pociski manewrujące Iskander-K mogą nadlecieć nad Warszawę nie tylko od wschodu, ale z każdego innego kierunku. Trzeba być na to przygotowanym, mimo iż nie sądzę, aby na Kremlu pojawił się ktoś na tyle głupi, by zaczynać w Europie wojnę konwencjonalną. Zwłaszcza przeciwko państwu NATO.

  -to w końcu panie baranie potrzebne nam te rakiety czy nie?najpierw mówi że rakiety nadlecą (czy mogą,jeden pies,) z każdej strony,potem twierdzi że nie wierzy aby ruskie zaczęły wojne konwencjonalną!
  Czy nie lepiej powiedzieć od razu; na uj kupujemy te rakiety?możliwość napaści znikoma a w razie globalnej wojny te baterie to tyle co kot napłakał i jak zdążą wystrzelić jedną salwę to będzie i jedyny skces!
  Ile czasu zajmuje ponowne załadowanie takiego systemu?5,10 min,15?
  Iskander z Kliningradu do Warszawy doleci za max. 5 min.
  Pierwsza salwa dla "rozładowania" Patriotów,następna na ich zniszczenie.Gdybyśmy ich mieli masę to mogliby grzać ogniem ciągłym,a tak takie prztykanie co 5 min.Chyba że poprosicie rosjan o przerwę na załadowanie tych rur:)

 • stachud

  Oceniono 5 razy 1

  A ja się pytam jak już wydamy te 60mld do zniosą nam wizy czy dalej będziemy skomleć pod drzwiami a Paniska Litwini, Łotysze, Estończycy, Słowacy, Słoweńcy, Czesi będę się smiać z nas radośnie?

 • tazy-wysz

  Oceniono 5 razy 3

  A Czesi na swoim terenie nie chcą ani obcych żołnierzy,ani tarczy antyrakietowej,ponieważ uważają,że bomby wroga walną przede wszystkim w te kraje,w których są takie urządzenia i obce sołdaty. - Pieniądze wolą przeznaczać na SŁUŻBĘ ZDROWIA!

 • stachud

  Oceniono 3 razy 1

  Polska płaci mega kasę za ochronę amerykańskiej tarczy. No to nas nieźle PIS wydymał. Za naszą kasę chronimy amerykanów zamiast nas.

 • derp970

  Oceniono 8 razy 0

  Mamy siódmą wersję wydarzeń :D Trucizna była na klamce drzwi domu, nie samochodu. Nie była rozpylona w nawiewie, ani nie były nią nasączone ubrania córki, która przyleciała samolotem z Moskwy :D

  fakty.interia.pl/swiat/news-wielka-brytania-trucizna-na-drzwiach-domu-skripala,nId,2563059

  Robią z Was idiotów :D

 • kmarcel

  Oceniono 5 razy 1

  Taaa a kto nas to niby ma zaatakować? Ruskie? no to pyskujcie dalej za płotem pieseczki polskie. Kasa wydana na pierdoły a ludzie umierają bo służba zdrowia zdycha. Polscy rządzący zawsze byli idiotami i tak od wieków.

 • wolo

  Oceniono 5 razy 1

  Kurde $4,75 mld i nawet na obiad w Białym Domu nie chcą ich zaprosić? To Amerykańce to sku...ele straszne.

 • j7f3

  Oceniono 8 razy 2

  Głupi Polacy płaćcie miliardy. Polska mogłaby się nie konfliktować z Rosją, traktować Rosjan normalnie jak Niemcy czy Czesi, wówczas Iskanderów nie byłoby w Kaliningradzie i nie dość, że nie trzeba by wydawać tak olbrzymiej kasy na Patrioty, to jeszcze można by robić z Rosjanami świetny biznes.

 • muzoman

  Oceniono 6 razy 2

  Tyle miliardów na walkę z Rosja wydajemy.

 • malalyna

  Oceniono 13 razy 9

  nowo zakupione patrioty ochronią Nowogrodzką i może kilka sąsiednich ulic. Dla pis d to sukces a dla nas obywateli ????? kolejna bateria obroni Wawel siedlisko truchła uzurpatora.... co dalej kanalie ?????

 • eksporterka

  Oceniono 8 razy 8

  Dla mnie największe realne zagrożenie stanowi zwyczajna starość: taka niedołężna i z demencją - - a że żadne Patrioty mnie przed nią nie obronią, więc dla mnie nie musicie ich kupować.

  Pozdrawiam serdecznie.

 • central2

  Oceniono 7 razy 3

  >Można mieć pewność, że Patrioty "zdejmą" rosyjskie Iskandery?
  - Nie kupujemy kota w worku. Negocjacje trwały długo i nie jesteśmy pierwszym państwem, które je kupują. Mają je również Koreańczycy z Południa i Japończycy, którzy są najbardziej narażeni na atak rakietowy ze strony Korei Północnej.

  Merytoryczna wojskowa odpowiedź.

 • miszogun

  Oceniono 7 razy 7

  Fajnie. Tylko że składają się wszyscy, a te dwie baterie wystarczą z ledwością na ochronę Warszawy

 • baaag

  Oceniono 12 razy 10

  Jak słusznie stwierdził prof. Kołodko "zbrojenia to wyrzucanie pieniędzy w błoto". No, w naszej sytuacji na pewno.

 • libero1963

  Oceniono 8 razy 2

  Był taki generał, Bieniek może nie zna, nazywał się Marian Zacharski który będąc pracownikiem wywiadu PRL w USA zdobył, kupił dokumentacje Patriot i innych rzeczy. Do poczytania w wiki i google. I czy Rosjanie nie mają materiałów na te nowości. Przecież po Zacharskim było wielu następców.

 • pollako

  Oceniono 5 razy 3

  Zasięg maksymalny lotu antyrakiet to ok. 160km. Zasięg maksymalny celności rakiety to ok 100km.
  Czyli żeby obrona była skuteczna wyrzutnie powiły stać jedna za drugą i obok siebie co ok.100km...wtedy skutecznie obronimy Niemcy. BRAVO!

 • andrzejkowalewski

  Oceniono 3 razy 1

  Lepiej by było zatrudnić na stałe 1000 dobrze płatnych specjalistów IT i stworzyć porządny oddział "wojsk cybernetycznych" . Być może w razie czego można by było Rosjanom prądy wyłączyć.
  Jak na Polskę polecą rakiety to nie 10 - 50 a kilkaset. Elektryczny "blackout" byłby dużo groźniejszy niż nasze czołgi, stara łódź podwodna i kilka wyrzutni bez "amunicji.
  W stanach wybudowali USS Zumwalt. Okazało się, że jeden pocisk kosztuje prawie 1 mln $ i nie ma kasy na pełne uzupełnienie amunicji.

 • Paweł Kotlarski

  Oceniono 4 razy 2

  Równie dobrze można by kupić tekturowe atrapy , przynajmniej łatwo można zutylizować. Te rakiety nigdy nie będą użyte , a jak by nawet były to później i tak już nas nie będzie. One przedłużą nam życie i może o kilkanaście minut. Potem zostanie po nas wielki lej.

 • topix

  Oceniono 13 razy 3

  co tu chronić w tej Polsce, montownie koreanskie i niemieckie, czy dwa polskie banki, 10 pendolino bez wychylngeo pudła, czy hinduskie huty, szkoda że nikt i nic nas nie chroni przed głupotą własną, rządu, 50 mld zainwestowane w nie nasz przemysł, czy możemy sobie na to pozwolić, elektrownia atomowa za tą kase uratowała by miliony Polaków od astmy czy przewlekłej obduracyjnej choroby płuc, ale po co te rakiety tak drogie , których nawet na wypadek wojny szkoda będzie użyć?

 • pandzik

  Oceniono 9 razy 3

  Kasa w błoto. Tyle miliardów bez refleksji wydane na nikomu niepotrzebne zabawki. Zobaczcie kto ma patrioty. Izrael i Korea PLD. Te państwa są realnie zagrożone. W naszej czesci Europy tylko my stajemy jak panisko i wydajemi 60 miliardow na te zabawki.

 • rabieg

  Oceniono 14 razy 8

  Polaków można postraszyć Ruskimi, żydami i już Amerykanie strzygą $ do gołej skóry.

 • rezun-one

  Oceniono 6 razy 4

  A my z tego to nawet guzika, nawet guzika urwał nie wyniesiem.
  Czwórkami nasze popioły pofruną do nieba, my Polacy.

 • rabieg

  Oceniono 8 razy 4

  Myślę że Prezydent Duda powinien ogłosić jeszcze jedno święto narodowe wolne od pracy, może jeszcze więcej będzie zwolenników patriotów. Jak się okazuje kreowana polityka nienawiści do Rosji przynosi zyski USA.

 • baaag

  Oceniono 5 razy 3

  Te Patrioty nigdy nie bedą użyte ale gdyby miały być użyte i tak nie będą miały znaczenia bo wtedy rypnie wszystko. Natomiast te kilkadziesiąt miliardów można by zainwestować choćby w oczyszczanie powietrza które teraz regularnie zabija dziesiątki tysięcy osób rocznie. O leczeniu raka czy zębów nawet nie wspomnę bo za dzikim społeczeństwem jesteśmy żeby zajmować się takimi drobiazgami...

 • zegrz

  Oceniono 3 razy 3

  Redzikowo jest amerykańską bazą i USA mają środki by ją sobie chronić.
  Pierwsza bateria powinno chronić to co dla nas najważniejsze - Trójmiasto z Naftoportem i portem wojennym, druga bateria powinna być tak ustawiona by nic z obwodu kaliningradzkiego do nas nie doleciało.

 • tuba13

  Oceniono 5 razy 1

  Jedna bateria bedzie chronic Warszawe, a druga ..... Redzikowo gdzie bedzie amerykanska tarcza antyrakietowa. Amerykanie bede z Polski chronic Ameryke i bazy amerykankie a nasza druga baetria nie bedzie chronic naszych miast tyko amerykanska baze w Polsce. Rece opadaja...

 • topix

  Oceniono 3 razy 3

  a Ci amerykanie nie mieli by jeszcze czegoś tak za 50 mld, bo rząd w Warszawie ma jeszcze troche luznej kasy, którą jakoś trzeba zagospodarować i wielki głód zakupów, najlepiej żeby wysłali wczesniej karte kredytową w bank of amerika,

 • topix

  Oceniono 5 razy 1

  Rosjanie, jak będą chcieli zniszczyc redzikowo, podjadą cysterną z bombą paliwowo powietrzną i wyczyszczą teren z radarów, moga też przemycić bombę atomową i jej wybuch zniszczy radary i możliwości amerykańskiej bazy, tylko dlaczego my mamy ochraniac amerykańska bazę, może lepiej nie pluc na żydów, co rządzą ameryką i będzie taniej, system miał kosztować 40 mld a teraz 60 czyli 20 mld jest za plucie na żydów zapoczątkowane pomysłami pana Jakiego

 • utinamfalsus

  Oceniono 10 razy 4

  I oto spełniły się marzenia styropianów (obecnie pisuarów) - bronić Stejtowietów za polskie pieniądze !!!
  Dlatego warto było sprzedać Polskę !!!

 • dejtrejder

  Oceniono 7 razy 3

  A dlaczego Polska nie ma rakiet hipersonicznych jak Chiny? Tylko jakiś przestarzały złom kupuje?
  Dlaczego Polskie szkoły nie wypuszczają na rynek wybitnych fizyków tylko ogłupiałe religijnie, ciemnogrodzkie zombie?

 • wacmax

  Oceniono 11 razy 3

  Generał wie, co mówi. Jako ten, który umacniał okupację Iraku i Afganistanu, którą Stejtowieci nazywają zawsze niesieniem "wolności" I "demokracji".
  A więc Polska, kupując "Patrioty", zapłaci za ochronę amerykańskiej "tarczy", czyli wyrzutni rakietowej, która będzie chronić USA kosztem Polski.
  Oczywista oczywistość, że "tarcza" również powstanie za NASZE pieniądze
  Po to się ma kolonię i "rząd" chcący kupować, co mu się wskaże.

 • smiki48

  Oceniono 10 razy 4

  Pan Bieniek dostał w dupe w Iraku od żołnierzyków mających budżet kilkanaście a może kilkadziesiąt razy mniejszy od polskiego. Teraz chce wydać 50 mld zł na system, który można unieszkodliwić rakietami w sumie wartymi kilkaset milionów. Amerykanie w Afganistanie wydali parę tysięcy miliardów dolarów. I co? I gowno. Talibowie jak rządzili, tak rządzą.

 • jrb11

  Oceniono 8 razy 0

  Jeszcze jedewn "nawiedzony"
  Skad biora sie tacy glupcy ?
  On bedzie bronil Europe - przed kim - komu potrzebny jest ten roztrzesiony I tonacy btytanik.
  Doktryna Wolfowitz'a przeciez zaklada zniszczenie ekonomiczne europy jako konkurencji.
  Jedynymi ktorzy zyskuja to giermanskie kobiety.
  W koncu maja seks I rodza dzieci jak giermancow bez jajek zastapili nowi przybysze.

 • miwa14@wp.pl

  Oceniono 1 raz -1

  Szwedzki rząd wyda 10 mld. koron, czyli miliard euro, na zakup czterech baterii Patriotów produkowanych przez amerykański koncern Raytheon Co. Wydatki na ten cel zostaną zapisane w budżecie na przyszły rok i do jego końca rząd podejmie ostateczną decyzję w sprawie sfinalizowania zakupu. Pierwsze baterie Patriotów trafią do Szwecji już w 2020 r., a cały system obrony przeciwrakietowej średniego zasięgu będzie gotowy w 2025 r.
  wiadomosci.wp.pl/szwecja-wyda-miliardy-na-systemy-patriot-zaplaci-znacznie-mniej-niz-polska-6185560334178433a

 • darek638

  Oceniono 8 razy 4

  Każdy wojskowy będzie chwalił bo nowe uzbrojenie
  to dla wojska święto. Ale pytanie stawiane przez wielu forumowiczów
  jest zasadne: czy warto? Kupujemy sympatię amerykanów
  ale przed kim nas to ochroni? Przed Rosją? Jak?
  Przecież to supermocarstwo atomowe, które całą naukę
  kierunkuje na technikę wojskową. Jeszcze ta zwłoka.
  4 lata, a przez te 4 lata to co nas będzie bronić o ile
  w ogóle coś nas przed Rosją może obronić gdyby
  chcieli nas zaatakować? Gigantyczne pieniądze,
  które można przeznaczyć na wiele innych dziedzin.
  Nie taniej jest, na początku nie odzywać się do Rosji
  a potem ułożyć normalne stosunki jak wszystkie kraje,
  które od czasu do czasu udają, że brzydzą się Rosji.
  Małe pytanko: gdzie mieszka Rosyjska finansjera?
  Podpowiem na pewno nie w Rosji.

 • jep23

  Oceniono 7 razy 3

  Może mam kiepską pamięć,ale kiedyś słyszałem że te nasze patryjoty mają chronić USA
  przed rakietami z Iranu i Korei Płn.
  Cóś się zmieniło?

 • informator1950

  Oceniono 7 razy 3

  W szybkim tempie rządy coraz większej ilości państw zamieniają się w kakistokrację (rzadkie słowo ale warto je wprowadzić do współczesnego słownika). Całe rzesze tumanów i niedorajdów życiowych nie nadających się do żadnej konkretnej działalności garną się do polityki i opanowują rządzenie w imieniu obojętnych i często skutecznie ogłupionych obywateli przez rządową propagandę i różne religie. No i w efekcie mamy rządy m.in. PiS-u i Trumpa. Najgorsze jest to, że nie ma się gdzie schować od tych idiotów. Choroba jest zaraźliwa i nie ma na nią antidotum poza
  aktywnością społeczną ale kto ma na to czas? Nawet biedne niedźwiedzie polarne tysiące kilometrów od naszej cywilizacji są ofiarami naszej głupoty. Brud, smród i ubóstwo dla 95% ludzkości i kontrakty zbrojeniowe i miliardowe zyski dla elity w kilku krajach. Ludzkości pod warunkiem braku wojen mocarstw i tak zostało jeszcze około 600 lat zanim wyczerpiemy wszelkie zasoby surowcowe naszej planety. Chyba, że ograniczymy ludzkość naszego świata do ok. 1.5 miliarda ludzi to wtenczas przedłużymy naszą egzystencję o kilkaset dalszych lat. Pozostaje problem jak pozbyć się tych ok. 6 miliardów ludzi? Może zakup Patriot-ów i złudne poczucie bezpieczeństwa jest krokiem w tym kierunku? Biedne moje prawnuki. Idę się napić.

 • informator1950

  Oceniono 3 razy 3

  W szybkim tempie rządy coraz większej ilości państw zamieniają się w kakistokrację (rzadkie słowo ale warto je wprowadzić do współczesnego słownika). Całe rzesze tumanów i niedorajdów życiowych nienadających się do żadnej konkretnej działalności garną się do polityki i opanowują rządzenie w imieniu obojętnych i często skutecznie ogłupionych obywateli przez rządową propagandę i różne religie. No i w efekcie mamy rządy m.in. PiS-u i Trumpa. Najgorsze jest to, że nie ma się gdzie schować od tych idiotów. Choroba jest zaraźliwa i nie ma na nią antidotum poza
  aktywnością społeczną ale kto ma na to czas? Nawet biedne niedźwiedzie polarne tysiące kilometrów od naszej cywilizacji są ofiarami naszej głupoty. Brud, smród i ubóstwo dla 95% ludzkości i kontrakty zbrojeniowe i miliardowe zyski dla elity w kilku krajach. Ludzkości pod warunkiem braku wojen mocarstw i tak zostało jeszcze około 600 lat zanim wyczerpiemy wszelkie zasoby surowcowe naszej planety. Chyba, że ograniczymy ludzkość naszego świata do ok. 1.5 miliarda ludzi to wtenczas przedłużymy naszą egzystencję o kilkaset dalszych lat. Pozostaje roblem jak pozbyć się tych ok. 6 miliardów ludzi? Może zakup Patriot-ów i złudne poczucie bezpieczeństwa jest krokiem w tym kierunku? Biedne moje prawnuki. Idę się napić.

 • dave1919

  Oceniono 24 razy 14

  .

  .OFFSET NA CARACALE - 15 MILIARDÓW - ZA MAŁO - NIE BIERZEMY
  .
  OFFSET NA PATRIOTY - 1 MILIARD - HURRA ! - BIERZEMY

  .

 • Jarek Juchimowicz

  Oceniono 10 razy 4

  Rosjanie mają tysiące starych, tanich, niepotrzebnych rakiet. Wystarczy że wystrzelą 200-300szt w kierunku Polski a my w ciągu kilku godzin wystrzelimy wszystkie Patrioty po 6 milionów USD za szt. Po najdroższym pokazie fajerwerków ever. zostanie modlitwa.

 • wredek123

  Oceniono 9 razy 3

  Czy dobrze zrozumiałem?
  Polowa tych kupionych od Hamerykancow rakiet będzie chronić stacjonujących w Pis-landzie Hamerykanów? Czyli KUR.A MY szaraczki płacimy za zapewnienie zdrajcom ojczyzny (przepraszam: "politykom wyklętym") emerytur w Stejsach gdy tam już spier.....ola??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX