Szukasz pracy na wakacje? LOT szuka pomocników. Oferuje pensję i "lotniczy bonus"

Jakub Panek
Polskie Linie Lotnicze LOT szukają pracowników na wakacje. To wzmożony okres ruchu lotniczego, dodatkowe ręce do pracy są więc niezbędne. LOT oprócz pensji oferuje naprawdę odlotowy dodatek.

O tym, że siatka LOT-u pączkuje w ostatnim czasie w zawrotnym tempie pisaliśmy na Gazeta.pl w lutym. Żeby jednak w okresie letnim, a więc wzmożonego ruchu lotniczego móc obsłużyć wszystkich pasażerów zgodnie z najwyższymi standardami, LOT rozpoczął rekrutację na wakacyjną pracę. - Nie jest tajemnicą, że w szczycie letniego sezonu operacje lotnicze w wielu europejskich portach są często zakłócane ze względu na dużą frekwencję. Chcemy i robimy wszystko, aby komfort podróży naszych pasażerów był jak najwyższy. W szczególności naszym celem jest zachowanie krótkiego czasu transferów dla pasażerów przesiadających się na Lotnisku Chopina na dalsze połączenia LOT-u do dalszych miast w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Walczymy o każdą minutę - mówi Maciej Wilk z LOT-u.

LOT na wakacje

W ramach programu między majem i wrześniem 2018 r. utworzonych zostanie kilkadziesiąt nowych miejsc pracy. Do zadań wakacyjnych pracowników należało będzie przede wszystkim asystowanie w obsłudze pasażerów w terminalu pasażerskim, udzielanie informacji na temat połączeń LOT-u oraz bieżąca opieka nad pasażerami tranzytowymi (czyli przesiadającymi się w Warszawie z rejsów krajowych, europejskich na loty m.in. do Ameryki i Azji lub odwrotnie). 

LOT oczekuje od kandydatów dobrej znajomości języka angielskiego (poziom B2) i łatwości w nawiązywaniu kontaktów. Znajomość innych języków obcych oraz zainteresowanie branżą lotniczą będą dodatkowymi atutami. Narodowy przewoźnik proponuje 3-miesięczną umowę z możliwością jej późniejszego przedłużenia.

 

A dla wszystkich oprócz pensji przewidziany jest naprawdę niezły benefit. Każda osoba, która przepracuje 3 miesiące w ramach akcji "OdLOTowa praca na wakacje" otrzyma bilet "standby" (to bilet, na którym w ostatniej chwili przydzielane jest miejsce; pasażer leci w miarę wolnych miejsc) w dwie strony na dowolny - z 90 do wyboru - kierunek z siatki LOT-u. Trzeba go będzie wykorzystać w okresie październik-listopad 2018 r. lub styczeń-marzec 2019 r. Aplikować można za pomocą specjalnego formularza

LOT zatrudnia prawie 2,8 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. W 2017 r. narodowy przewoźnik przewiózł łącznie ponad 6,8 mln pasażerów, co oznacza wzrost o ponad 25 proc. w ciągu roku.

To nagranie mrozi krew w żyłach. Samolot celowo wleciał w sam środek potężnego huraganu

Więcej o:
Komentarze (85)
Praca na wakacje. LOT ma odlotową ofertę
Zaloguj się
 • striepo

  Oceniono 3 razy 3

  plany jak i zyski w LOT są długoterminowe, niekorzystna umowa paliwowa za PIS czasów się stała i na wiele lat była, pozytywna część rozwoju za MIKOSZA (teoretycznie PO) idzie do dziś (PIS) i o tym się już nie wspomina

 • mniklasp

  Oceniono 4 razy 0

  to dopiero glupota zeby zatrudniac ludzi na sezon letni ktorzy wprowadza chaos i dezinformacje. kto bedzie ich uczyl rozkladu lotow , organizacji zmian terminali na 3 miesiace? Dlaczego nie chca ich zatrudniac na stale?

 • stardust.2000

  Oceniono 3 razy 1

  Wakacje są od tego żeby je spędzać a nie pracować.

 • brunon_k

  Oceniono 5 razy 3

  O zarobkach się nie mówi (bo wstyd tak w ogłoszeniu pisać o wymaganych kwalifikacjach, językach i dodatkowych atutach i zaoferować 2200 brutto). W Polsce nie jest to najważniejsze. Liczy się, że ktoś ci łaskawie zaoferuje umowę.

 • Black Swan

  Oceniono 12 razy -10

  za ekipy profesjonalistów od Tuska LOT rył w mule... Niedawno zbankrutowany Air Berlin miał być "inwestorem strategicznym" tej firmy bo tylko w opierdzieleniu LOT-u za drobne ci platfonsiarscy profesjonaliści widzieli ratunek dla naszego narodowego przewoźnika...
  A najśmieszniejsze jest to, że te nieudolne łachmyt aspirują do władzy bo sądzą mają pamięć Jętki Jednodniówki i znowu wierzą się w platfonsiarski kanał..

 • fruqo3

  Oceniono 22 razy 12

  Za czasów PO w LOT wpompowano 500 milionów złotych bo by zbankrutował. A wiecie dlaczego? Bo za poprzednich (pierwszych) rządów PiS zarząd LOT z nadania tej partii podpisał umowę na tzw. Opcje Paliwowe która zaskutkowała tym, ze po spadku cen paliw LOT kupował przez kolejne 2 lata najdroższe paliwo na świecie. To poprzednie rządy PiS doprowadziły LOT na skraj bankructwa a PO z Tuskiem i za czasów gdy prezesem zarządu był Sebastian Mikosz LOT uratowało.
  Najlepsze jest to, ze teraz PIS-owskie qooorwy kłamią bezczelnie jak to Tusk rzekomo doporowadzil LOT do bankructwa i chciał sprzedać Lufthansie (która to tym truchłem nawet przez sekundę zainteresowana nie była mając taka siatkę z polskich lotnisk jaka ma).

 • dj.t

  Oceniono 6 razy 2

  Dlaczego LOT oferuje tą pracę jeżeli zajmuje się tym LS. Prawdopodobnie LS proponuje gó...ane pieniądze i może na ten lep pod szyldem LOT złapią naiwnych. A wystarczy godne zaproponować pieniądze i chętnych będzie do bólu. A zapomniałem żyjemy przecież w Polsce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX