Języki programowania dla dzieci mają już 50 lat. Google Doodle uczcił to grą

Języki programowania dla dzieci to dzisiejszy motyw przewodni Google Doodle. 5 grudnia Google postanowiło uczcić 50-lecie istnienia programowania dla dzieci, ucząc tej umiejętności prostą grą z zajączkiem.

Języki programowania dla dzieci wydają się być pojęciem abstrakcyjnym, ponieważ programowanie kojarzy się raczej z czymś skomplikowanym i niedostępnym dla osób bez odpowiedniego wykształcenia. Naprzeciw takiemu myśleniu wyszło Google Doodle, prezentując prostą grę, która nauczy dzieci podstaw programowania, a to wszystko dzięki wirtualnemu zajączkowi.

Języki programowania dla dzieci

Dzisiejsza gra w Google Doodle powstała, aby uczcić półwiecze istnienia programowania dla dzieci. Champika Fernando należy do ekipy, która stworzyła grę. Po raz pierwszy zetknęła się z programowaniem kiedy miała zaledwie 9 lat - dzieci w klasie programowały drogę, którą poruszał się żółwik. W dobie informatyzacji, takie zajecią mogą bardzo zaprocentować w przyszłości.

Coding for Carrots

Coding for Carrots to tytuł dzisiejszej gry w Google Doodle. Ma uczyć podstaw programowania dla dzieci. Dzieje się to w sposób bardzo prosty i przyjazny dla najmłodszych. Celem gry jest zebranie wszystkich marchewek w jak najmniejszej liczbie ruchów. Aby to osiągnąć, należy wyznaczyć drogę zajączkowi za pomocą prostych komend, takich jak "idź", "obróć się" lub "powtórz".

Programowanie dla dzieci to przyszłość

Jak twierdzi Champika Fernando, nauka programowania to przyszłość. - W dzisiejszych czasach, komputery używane są niemalże na każdym kroku w naszym życiu. Mamy je w domu, w pracy oraz w kieszeni. Moje pierwsze doświadczenia z komputerami dały mi poczucie, że potrafię tworzyć nowe technologie, a nie tylko wchodzić z nimi w interakcję. Doświadczenia z najmłodszych lat nie tylko wpłynęły na moją ścieżkę kariery, ale zapewniły mi umiejętności do wyrażania swoich pomysłów - powiedziała.

Dzieci o dyskietce: To prababcia pendrive'a?

Więcej o:
Komentarze (5)
Google Doodle uczcił 50-lecie programowania dla dzieci
Zaloguj się
 • kamillo010101

  0

  Kawał czasu, ale faktycznie niektóre dzieciaki mają do tego smykałkę. Jak robiłem kurs z podstaw programowania na eduweb.pl to syn się zaczął tym mocno interesować, więc myślę o tym, żeby jego też w przyszłym roku na jakieś zajęcia z kodowania dla dzieci zapisać.

 • dziekuje-za-uwage

  Oceniono 1 raz -1

  Kto pamięta żółwika ze szkoły? :D

 • archieil

  Oceniono 2 razy 2

  A to jakaś tajemnica, że w 1967 roku powstał język Logo, który można okreslić językiem programowania przeznaczonym dla najmłodszych?

 • aras f

  Oceniono 2 razy 2

  A w polsce dzieci beda sie o gusłach uczyc a nie jakiegos szatanskiego programowania a na co to a komu to poyrzebne

 • window_licker

  Oceniono 5 razy 1

  e tam zawracanie gitary jakimś programowaniem... ważne, że jest 900 godzin religii na których szkraby już od najmłodszych lat doskonalą się w rozpoznawaniu świętych na obrazkach...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX