Kaczyński o rasistowskich hasłach na Marszu Niepodległości. "Bardzo prawdopodobna jest prowokacja"

Podczas sobotniego Marszu Niepodległości bez trudu udało się zauważyć rasistowskie transparenty: "Śmierć wrogom ojczyzny", "Wszyscy różni, wszyscy biali", "Europa będzie biała albo bezludna", "Biała Europa braterskich narodów". Ich obecność skomentował w TVP prezes Jarosław Kaczyński. 

- Doszło do incydentów skrajnie niefortunnych, to jest słabe określenie - skrajnie złych, zupełnie niedopuszczalnych. Polska tradycja, ta do której my się odwołujemy, nie ma nic wspólnego z antysemityzmem, jesteśmy od tego jak najdalsi, nic wspólnego z rasizmem, nic wspólnego z ksenofobią - mówił podczas wywiadu w TVP prezes PiS.

Jednak, jak stwierdził rasistowskie hasła pojawiające się na bannerach podczas marszu to "margines marginesu".  

- A po drugie bardzo prawdopodobna jest prowokacja. Bo w końcu, ci którzy chcą Polsce zaszkodzić, wiedzą, w jaki sposób to zrobić - podkreślił Jarosław Kaczyński.  

I dodał: Właśnie tego rodzaju napisy, tego rodzaju haniebne bzdury, bardzo nam szkodzą. Może ich być tylko kilka i to może być nawet nie jeden promil tego, co było w trakcie tego marszu, a już wystarczy, żeby rozpętać wielką ofensywę i żeby mówić o dziesiątkach tysięcy ludzi, którzy po prostu chcieli wyrazić swoje przywiązanie do Polski, że są nazistami - zauważył prezes PiS.

Według niego "to smutne, ale trzeba się z tym liczyć i w związku z tym trzeba bardzo, bardzo uważać".  - Ale z drugiej strony trzeba też pamiętać, że jak jest 60-tysięczny tłum, to jeżeli nie stosować jakichś superpolicyjnych metod, a ich naprawdę nie stosujemy, to nie sposób tego opanować, kto ma jaki transparent i go w pewnym momencie wyciągnie - stwierdził Kaczyński.

Rozpoznasz znane budowle tylko po fragmencie? Quiz dla spostrzegawczych
1/11To fragment:
Zobacz także
 • Oddział intensywnej terapii [zdjęcie ilustracyjne] Legnica. Konar uderzył 13-latka w głowę na lekcji wuefu. Kuba walczy o życie
 • Głosowanie poza miejscem zamieszkania Wybory samorządowe 2018. Jak głosować w innym mieście? Możemy zapisać się do jutra
 • Głosowanie. Wybory samorządowe 2018 Wybory samorządowe 2018. Jak głosować w wyborach?
Komentarze (448)
Kaczyński o rasistowskich hasłach na Marszu Niepodległości. "Bardzo prawdopodobna jest prowokacja"
Zaloguj się
 • qast

  0

  Prowokatorem jest Jarosław Kaczyński.
  Nie ma co do tego żadnych wątpliwości!

 • broj1112

  Oceniono 1 raz -1

  Wg mnie prezes Kaczyński mógł sobie wyobrazić prowokację na Marszu Niepodległości. W jego wypowiedzi nie ma nic złego. Natomiast min. Macierewicz stawiając diagnozę, że była to prowokacja rosyjska popełnił wielką gafę polityczną, bo: 1. nie ma żadnych dowodów, że robili to Rosjanie, 2. pogarsza - i tak nie najlepsze - stosunki z Rosją szkodząc w ten sposób Polsce. Tak minister nie powinien się wypowiadać. Nim się coś powie, to trzeba pomyśleć o skutkach. A skutki mogą być dla Polski złe. Wypadałoby za te słowa przeprosić. Prezes Kaczyński wypowiedział się powściągliwie i rzeczowo.

 • gmsaxz

  Oceniono 2 razy 2

  > w końcu, ci którzy chcą Polsce zaszkodzić, wiedzą, w jaki sposób to zrobić

  Czy ten człowiek mówi o sobie?

 • Stan Majewski

  Oceniono 3 razy 3

  Panie Boże spraw żeby ten jadem wypełniony kurdupel zleciał z drabinki na tę PARSZYWĄ MORDĘ ! Amen 😈😇

 • Stan Majewski

  Oceniono 4 razy 4

  Tiaaaa. Niektórzy widzieli Sorosa z maską Trumpa i Tuska z maską Anonimous. Jak poznali ? Przez prawackie paranojskie wyczucie. Wot tak.

 • egg69

  Oceniono 4 razy 2

  Kaczka rozgryzła prowokację opozycji i Sorosa. Tusk przebrał się za narodowca i wznosił rasistowski hasła. Tylko czy kaczka nie jest czasem prowokacją Putina?

 • sami_pl

  Oceniono 4 razy 2

  Kaczyński rozgrywa to perfekcyjnie: odcina się i mówi o "prawdopodobnej" prowokacji, ale też broni uczestników. Pytanie tylko: 1. od kogo się odcina, 2. kogo broni, 3. kto prowokował. I z tymi pytaniami nas pozostawia, aby każdy sam sobie odpowiedział jak chce. Mistrz mącenia.

 • loneman

  Oceniono 4 razy 4

  To typowo rezimowe gadki i oskarzenia a upiekl 2 pieczenie na 1 ogniu - wkurzyl opozycje i uczciwych ludzi, do tego zwala na niewinnych a wszystko z tchorzostwa Plaszczaka i jego podwladnych co bali sie panicznie zadymy upomnianej patologii, przy okazji pochwala sie jak to za ich panowania jest "bezpiecznie":/..

 • wk-19

  Oceniono 5 razy 5

  Panie Kaczyński te transparenty otwierały pochód. To te nazistowskie hasła towarzyszyły poszukiwaniom Boga. Nie rżnij chłopie głupa!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje