Jeszcze nigdy z tak bliska Trump nie straszył Kima. A mógł jeszcze bliżej gdyby nie mgła

Broń, którą nabywasz, nie uczyni cię bezpieczniejszym. Wręcz przeciwnie- twój reżim będzie bardziej zagrożony - ostrzegał w południowokoreańskim parlamencie Donald Trump. Słowa skierowane były do Kim Dzong Una.

Donald Trump zaapelował do władz Korei Północnej by nie lekceważyła Ameryki i nie wystawiała jej na próbę. W ostatnim dniu wizyty na Półwyspie Koreańskim prezydent Stanów Zjednoczonych wygłosił przemówienie w południowokoreańskim parlamencie. Wezwał kraje świata do jeszcze większej izolacji reżimu w Pjongjangu.

Prezydent Stanów Zjednoczonych powtórzył, że nie można tolerować reżimu, który grozi użyciem broni jądrowej. W tym kontekście ponownie zaapelował o zwiększenie izolacji Korei Północnej. Zwrócił się też bezpośrednio do przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, któremu zaproponował obranie „lepszej ścieżki ku przyszłości”.

Po wygłoszeniu przemówienia w parlamencie Donald Trump miał polecieć do koreańskiej strefy zdemilitaryzowanej. Jednak jak podał Biały Dom, pogoda pokrzyżowała plany. Lądowanie helikoptera, na pokładzie którego znajdował się prezydent i towarzyszący mu dziennikarze uniemożliwiła mgła. Jak powiedziała rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders, prezydent Trump był zawiedziony koniecznością odwołania wizyty w strefie zdemilitaryzowanej. Biały Dom wcześniej nie informował o planach wizyty w strefie. Przed wyjazdem do Korei Płd. pojawiały się bowiem opinie, że gdyby amerykański prezydent odwiedził strefę zdemilitaryzowaną, władze w Pjongjangu potraktowałyby to jako prowokację.

Komentarze (55)
Donald Trump w Korei straszy Kima Dzong Una. Twój reżim będzie bardziej zagrożony
Zaloguj się
 • kmosb

  Oceniono 1 raz 1

  Jaki jest taki jest ale nie trzęsie gaciami przed Kim Dzong Una.

 • Silesia Ślunsk

  Oceniono 1 raz 1

  Taki sam psycho co psychoantek.Tylko kaftan i do jednej celi gumowej.I w czasie wizyty tego psycho w Polsce zabrakło w sklepach wazeliny.

 • 174pit

  Oceniono 1 raz 1

  Mgła! Gdyby nie piloci, Trump miałby szansę bohatersko polec...

 • anna_pot

  Oceniono 5 razy 5

  od razu widać że nie pilotował Polak. Naszym mgła nie straszna. Nawet jeżeli to byłaby sztuczna mgła rozpylana przez Kima

 • spoxel

  Oceniono 3 razy 3

  dobrze że zasygnalizował iż grubas tę broń nabywa a nie opracowuje. a od kogo nabywa? od łysego. było to więc kierowane także do łysego.

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 4 razy 4

  "Broń, którą nabywasz" - Trump między wierszami przemycił aluzję, że wie lub podejrzewa, jakoby Kim miał pomoc Kremla (zapewne) przy rozbudowie arsenału jądrowego. Coś za szybko i za łatwo Koreańczykom to przyszło. Przecież to biedny, zacofany, rolniczy kraj, a nagle okazuje się, że dysponuje technologią nuklearną i środkami przenoszenia.
  Putin walczy z USA rękami Kima, pozując przy tym na gołąbka pokoju i wzywając Stany do dialogu z Koreą. Ameryka jest ta zła i wojownicza, a Putin ten dobry i rozsądny.

 • jami100

  Oceniono 3 razy 3

  Cwaniak Un kupił od ruskich licencję na sztuczną mgłę i wystawił kowboja do wiatru, znaczy do mgły. I kto tu kogo nastraszył?

 • wiktor_jerofiejew

  Oceniono 7 razy -1

  No i taki prezydent USA mi sie podoba ,uczy sie szybko chociaz mialem do niego wiel zastrzezen zwlaszcza powiazanie i sprzyjanie rezymowi w moSSkowi , ale widze ze Kongres USA mu takie szkodliwe ciagoty ukrucil , malezy SSowieckiego ZBIRa izolowac i nadal traktowac jako zagrozenie swiatowe zwlaszcza dla mniejszych i slabszych sasiadow nad ktorymi wlAdolf putaSS sie pastwi, grozi i napada od wielu juz lat ...
  SSowiety i ichwatazka sa wsciekle ze nikt na swiecie i niecierpi i trzyma sie z dala i odgania kijem jak od smierdzacego gov...a czym w istocie CCCep - JEST...

  “rosjanie to lud, który wędruje po Europie i szuka, co można rozwalić, zniszczyć tylko dla rozrywki”.
  (Fiodor Dostojewski – rosyjski pisarz).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX