Niemcy odpowiadają Macierewiczowi. Wcześniej szef MON wezwał na dywanik attaché obrony RFN

Ambasada Niemiec tłumaczy, że cytat, który tak rozwścieczył polskiego ministra obrony narodowej, był zmieniony i wyrwany z kontekstu. Dyplomaci podkreślają, że słowa padły w trakcie talk show.

Antoni Macierewicz polecił wezwanie attaché obrony Niemiec w związku z wywiadem, którego udzieliła minister obrony Ursula von der Leyen. Redakcja "Faktów" TVN zwróciła się do ambasady naszych zachodnich sąsiadów z prośbą o komentarz do sprawy.

Ambasada w swoim oświadczeniu przekonuje, że "powielany w mediach społecznościowych cytat z wypowiedzi minister obrony narodowej RFN został zmieniony i wyrwany z kontekstu". Dyplomaci wyjaśniają, że minister "wyraziła uznanie dla polskiej historii i podkreśliła osiągnięcia Polski wraz z kluczową rolą Solidarności".

"Von der Leyen zaznaczyła, że w Unii Europejskiej chodzi o inkluzywny proces, by chronić i umacniać wspólne wartości UE oraz wziąć pod uwagę wszystkie stanowiska" - podaje TVN. W oświadczeniu zaznaczono również, że słowa minister padły w talk show, a polityka Niemiec "nie jest kształtowana w trakcie talk show". 

Co powiedziała niemiecka minister?

W rozmowie z państwową telewizją ZDF von der Leyen powiedziała m.in., że jej dzieci studiowały w ramach programu Erasmus w Polsce w czasie, gdy w Warszawie doszło do zmiany rządów. - Musimy wspierać ten zdrowy demokratyczny opór młodego pokolenia w Polsce - oceniła von der Leyen.

Za te słowa skrytykował ją już szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski, którego zdaniem takie sformułowanie stanowi "próbę ingerencji w wewnętrzne sprawy naszego kraju".

Andrzej Duda wywołał aplauz na amerykańskiej uczelni. Uszczęśliwił studentów jednym zdaniem

Więcej o:
Komentarze (261)
Niemcy odpowiadają Macierewiczowi. Wcześniej szef MON wezwał na dywanik attaché obrony RFN
Zaloguj się
 • jan_sobczak1

  Oceniono 3 razy 1

  Nie może przeboleć raSSa panów że im się wschodnia kolonia zbuntowała i przepędziła ich przydupasów. Niemcy byli, są i będą zawsze nam wrogie, nie ma się co łudzić.

 • red.kris

  Oceniono 3 razy 1

  No byłem pewien, że ten gnom, po tym, co odpie...ł na początku lat 90-ych,już nigdy nie pojawi się publicznie. I pójdzie w zapomnienie. Moja pewność umarła:), i to wielokrotnie. Nadzieja w tym, że Jego bozia dokona nań "zamachu".

 • last.j23

  Oceniono 2 razy 2

  Na zdjęciu Antek łapie na okazję? Wszystkie fury rozbite?

 • saves

  Oceniono 3 razy -1

  Młode pokolenie? Chodzi o te stare ubectwo i komuchów z marszów KOD-u? HAHAHAHA!!!!! Chcecie zobaczyć młode pokolenie, to przyjedźcie do Warszawy 11 listopada.

 • flyer

  Oceniono 1 raz 1

  A kiedy Antoś wyląduje na dywaniku u Szydło, bo to co zrobił to klasyczne "wychodzenie przed premiera"? ;>

 • pyffello114

  Oceniono 3 razy 1

  Macierewicz zachowal się nie jak minister obrony, ale jak rozhisteryzowana stara ciotka!!!

 • Andrzej Walczak

  0

  uważajta polaczki i niemiaszki też, mafia ma długie ręce, dopadnie was wszędzie, jak wesz

 • sly.pl

  Oceniono 3 razy 1

  Czyli mamy rozwiązanie dotyczące polityki Niemiec np: w sprawie przyjmowania imigrantów. Oficjalnie należy mówić, że ich popieramy a w rozmowach z telewizją, że tej polityki nie popieramy (tak jak to zrobiła niemiecka minister). Później wystarczy tylko wydać oświadczenie, że Polska polityka nie jest kształtowana w trakcie talk show. I jesteśmy kryci. W myśl zasady złapano cię za dłoń, mówisz, że to nie twoja ręka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX