Kiedy znikną poranne mgły może się okazać, że to wcale nie taki zły weekend [POGODA]

Jesień nad stawem w Parku Oliwskim, Gdańsk Oliwa.

Jesień nad stawem w Parku Oliwskim, Gdańsk Oliwa. (Fot. Patrycja Walczak)

Po ponurym i mokrym tygodniu czeka nas krótka poprawa pogody. Z wyższymi temperaturami i bez deszczu. Gdzieniegdzie pojawi się słońce.

Najbardziej poprawę pogody odczują mieszkańcy zachodniej Polski. Tam powinno pojawić się słońce. Jak przewidują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Mazurach, Suwalszczyźnie, Podlasiu, w okolicach Łodzi, na Mazowszu i Lubelszczyźnie oraz na wybrzeżu będą jeszcze ciemne chmury, ale nie powinno padać.

Trzeba za to wszędzie trzeba uważać na poranne mgły. Na południu Polski lokalnie będą one ograniczać widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 8 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, 9 w centrum do 14 stopni na południowym zachodzie. Nie będzie też silnego wiatru. Tylko w górach można się spodziewać, że powieje on miejscami od 60 do 80 kilometrów na godzinę. 

Jadalny, trujący czy niejadalny? Sprawdź się, zanim wybierzesz się na grzyby
1/22Na początek coś łatwego. Borowik szlachetny jest:
Zobacz także
  • Zdobywczyni tegorocznej nagrody 2018 Man Booker Prize - Anna Burns z Irlandii Nagroda Bookera 2018 przyznana. Laureatką Anna Burns za powieść "Milkman"
  • Hanna Zdanowska. Według radnego wojewoda łódzki chce ogłosić wygaszenie jej mandatu Wojewoda chce wygasić mandat Hanny Zdanowskiej przed wyborami? "Polecenie z Warszawy"
  • Patryk Jaki w drodze na debatę Jaki został zapytany, czy wróci do partii po przegranej w wyborach. "Zobaczymy, co będzie"
Skomentuj:
Poprawa pogody. Wyższe temperatury i bez opadów deszczu
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje