Aktorka oskarża byłego prezydenta o napaść. Siedział na wózku, obok stała jego żona

Prezydent Bush senior został oskarżony o napaść seksualną na aktorkę. 60 lat młodsza kobieta była przez prezydenta dotykana na oczach jego żony. Rzecznik Busha odniósł się do zarzutów.

George H.W. Bush, prezydent Stanów Zjednoczonych w latach 1989-1993, ma dziś 93 lata i od siedmiu lat porusza się na wózku inwalidzkim wskutek m.in. choroby Parkinsona. 34-letnia aktorka Heather Lind oskarżyła Busha o napaść seksualną podczas specjalnego pokazu programu “Turn: Washington’s Spies”, w którym zagrała. 

Lind umieściła na Instagramie zdjęcie byłych prezydentów USA, którzy niedawno wzięli udział w koncercie charytatywnym na rzecz ofiar huraganów.

"Widzę jakim szacunkiem darzy się byłych prezydentów ze względu na funkcję jaką sprawowali. I jestem dumna z wielu osób na zdjęciu. Ale kiedy miałam okazję poznać George'a H.W. Busha cztery lata temu podczas pokazu programu, napastował mnie seksualnie, gdy pozowałam do podobnego zdjęcia" - można było przeczytać w opisie fotografii. Aktorka później usunęła swój wpis.

Dotykanie i obleśne żarty

"Zamiast uścisnąć mi rękę, dotknął mnie od tyłu. Siedział na wózku, obok była jego żona Barbara Bush. Później opowiedział zboczony żart, a w trakcie robienia zdjęć znów mnie dotknął. Barbara wywróciła oczami, jakby chciała powiedzieć 'znowu to samo'. Z kolei jego ochroniarz powiedział, że nie powinnam była stawać koło niego pozując do zdjęcia " - cytuje słowa kobiety "The Independent"

"Poinstruowano nas, że mamy się do Busha zwracać 'Panie Prezydencie'. Uważam, że siła prezydenta leży w tym, czy potrafi dokonywać pozytywnych zmian, pomagać ludziom, być symbolem demokracji. Zrzekł się jej, kiedy użył swojej siły przeciwko mnie i - jak wnioskuję z reakcji jego otoczenia - przeciwko wielu innym kobietom przede mną" - opowiadała kobieta. 

Rzecznik prezydenta o jego "humorze"

Do zarzutów odniósł się rzecznik byłego prezydenta i nie zaprzeczył, że zdarzenie miało miejsce. Co więcej, Bush uważa, że jego zachowanie to żart.

- Prezydent Bush nigdy nie skrzywdziłby kogoś umyślnie. Dlatego szczerze przeprasza jeśli jego humor obraził panią Lind - poinformował rzecznik.

Odwagi dodały kobiety oskarżające Weinsteina

Pokaz programu telewizyjnego Lind odbył się w 2014 roku. Aktorka zdecydowała się opowiedzieć o zdarzeniu z Bushem po tym, jak wiele kobiet wykazało się odwagą i opowiedziało o molestowaniu przez Harveya Weinsteina, jednego z najbardziej wpływowych producentów w Hollywood. Molestowanie seksualne zarzuciło mu kilkadziesiąt kobiet, w tym Ashley Judd, Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie i Rose McGowan. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Nie zareagowali na przemoc, dostali burgera po przejściach

Więcej o:
Komentarze (91)
George H.W. Bush miał napastować aktorkę
Zaloguj się
 • Boruta Kot

  Oceniono 2 razy 0

  Trzeba było stać przodem a nie tyłem do prezydenta.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 5 razy 1

  To już naprawdę gorsze niż gender. Nawet inwalidę na wózku oskarżają o molestowanie.

  Jak tak dalej pójdzie to wkrótce Stephen Hawking też stanie się ofiarą takich samych oskarżeń.

  Te femininazistki są kompletnie porąbane, wszystkie klepeczki im powypadały, nawet byłego księdza do paki wsadzą za to ... że nie zostały przez niego zmolestowane.

 • gotlama

  Oceniono 3 razy -3

  "Pan były prezydent" chyba już nie bardzo wie , co czyni i włączają mu się jakieś marzenia z wczesnej jurnej młodości, nad którymi przy takiej demencji ciężko mu zapanować. W sumie przywiązywała bym do tego tyle wagi, co do poczynań słabowitego młodzika z ciężkim upośledzeniem umysłowym.

 • Peter Anonymous

  Oceniono 2 razy -2

  Hu...j z Ameryką, co mnie to obchodzi, zabijają się na ulicach, w szkołach, gwałcą w pracy, kiblach i więzieniach ....i co? Mam brać przykład z tego? Bo ameryka? Czy o co chodzi ?
  Przecież od 1492 nic się nie zmieniło więc w czym i gdzie sensacja?

 • jezierskiadam

  Oceniono 4 razy -2

  Że tych Bushów nie ma jak ukarać za popełnione przez nich zbrodnie.
  WSTYD !!!

 • Andy S

  Oceniono 2 razy -2

  a ja tak czekam zeby jakas młoda ładna mnie pomolestowała i nic....

 • popijajac_piwo

  Oceniono 4 razy -2

  Grunt to attempt of humor...

 • pator77

  Oceniono 4 razy 0

  Ostatnio w tłumie w dyskotece jakaś dziewczyna złapała mnie pupę. To było straszne. Tym bardziej, że od razu odeszła.

 • pankasztelan

  Oceniono 2 razy 0

  Ale sie zblaznila.... zenada...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX