Huragan Ophelia sunie do Europy. Jego skutki odczujemy też w Polsce. I jest to dobra wiadomość

Huragan Ophelia będzie miał wpływ na pogodę w Polsce - mówią meteorolodzy. Najpierw dotrze do portugalskich Azorów. W Polsce będzie ciepło.

Amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huraganów (NHC) ostrzega Europę. Ophelia, która do tej pory była burzą tropikalną, przemieniła się w huragan. Obecnie jest huraganem 2. stopnia. Ophelia stała się dziesiątym huraganem na Atlantyku w tym roku.

Nie spowoduje zagrożenia

Ophelii towarzyszy wiatr o prędkości 120 kilometrów na godzinę oraz ulewne opady deszczu. W czwartkową noc huragan był blisko Europy – znajdował się 1220 kilometrów od portugalskich Azorów.

Jak prognozuje NHC, w ciągu najbliższych dwóch dni ma przybrać na sile. Do wybrzeża Irlandii ma dotrzeć w poniedziałek. Prędkość wiatru zdaniem synoptyków będzie wynosiła 150 kilometrów na godzinę. Zdaniem amerykańskich specjalistów, huragan nie spowoduje zagrożenia ani dla Portugalii, ani dla Hiszpanii.

Huragan Ophelia przyniesie do Polski ciepłe powietrze

Co Ophelia oznacza dla Polski? Zdaniem Tomasza Wasilewskiego, meteorologa TVN Meteo, będzie miała dobry wpływ na pogodę w naszym kraju.

- Ophelia jest po prostu niżem, będzie mieć swoje centrum tam, gdzie znajduje się Irlandia - powiedział w TVN Meteo. Dodał, że w połączeniu z wyżem, który znajduje się na południu Europy, ostatecznie dotrze do nas ciepłe powietrze. Dzięki temu w poniedziałek temperatura na południowym zachodzie Polski wyniesie nawet 23 stopnie Celsjusza.

- Między tym układem ciśnienia a Ophelią wytworzy się bardzo ciepła cyrkulacja powietrza, która sprowadzi z południowego zachodu powietrze z Afryki. Dotrze ono najpierw do Hiszpanii, potem do Niemiec i wreszcie do Polski – przekonuje Wasilewski.

Kibice Legii mają genialny patent na motywowanie graczy! "Piłkarze dziękują i proszą o więcej" [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (26)
Huragan Ophelia sunie nad Europę. Skutki odczujemy w Polsce
Zaloguj się
 • lotus2008

  Oceniono 1 raz 1

  W porownaniu z Maria, Jose, Irma, i Lee, Ophelia wyglada na malenstwo. Nie ma czym straszyc. W porownaniu z Ophelia, duzo grozniej wyglada mapa wiatrow na Morzu Norweskim. Gdyby to, co sobie teraz owiewa Wyspy Owcze, i uderza w polnoc Islandii uformowalo sie w huragan, to bylby nie huragan, a super-huragan. Wtedy nalezaloby miec obawy.

 • dar61

  Oceniono 1 raz -1

  Cieszy, że nie 'tajfun', że nie 'orkan', że nie jakiś cyklon/ antycyklon - a swojski huragan.

  ***
  Według ortograficznych specjalistów to tzw. zdanioza, podwariant przecinkozy:
  '...Zdaniem amerykańskich specjalistów, huragan nie...'
  >>> specjalistów huragan... [BEZ PRZECINKA]

 • karol_wald

  Oceniono 1 raz 1

  Na szczęście odczujemy nie skutki huraganu, a jego wpływ na układ frontów nad Europą. Huraganu o sile 150 km/h Polsce nie życzę.

 • nice_flowers

  Oceniono 2 razy 0

  Już mam dość tego silnego wiatru. To straszne. Już wolę aby było zimno.

 • lovepeacemusic

  Oceniono 6 razy 0

  Pewnie, że dobra. Przewieje smrody z kominow i diesli.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 8 razy 4

  Kiedy satyryk Marian Załucki pisał wiersz pt. "Tajfun Dziunia", nie wiedział, że Dziuni przybędzie tak liczne rodzeństwo. Ostatnio huragan huraganem pogania...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX