Redemptoryści ojca Rydzyka dostali kolejną działkę w Toruniu. Zapłacili tylko 15 proc. ceny

12.10.2017 21:19
Ojciec Tadeusz Rydzyk

Ojciec Tadeusz Rydzyk (Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta)

Jak informuje "Polska The Times", wojewoda kujawsko-pomorski przekazał redemptorystom kolejną działkę w użytkowanie wieczyste. Zakon Tadeusza Rydzyka zapłacił za grunt jedynie 15 proc. wartości.

Działka jest stosunkowo niewielka - ma około 0,4 hektara i jest warta 381 tysięcy zł. Redemptoryści zapłacą za nią jedynie niewiele ponad 10 tys. złotych, w związku z 85-procentową bonifikatą - czytamy na łamach "Polski The Times". Skąd decyzja wojewody? Jak informuje rzecznik w rozmowie z "Polską", bonifikatę przyznano, ponieważ na terenie ma powstać "muzeum z częścią audytoryjną o niekomercyjnym charakterze". Nie wiadomo jednak, o jakie muzeum chodzi.

Redemptoryści mogli i tak być zawiedzeni. Prezydent Torunia wnioskował bowiem o 99-procentową zniżkę. Gdyby została uznana, zakonnicy zapłaciliby niecałe 4 tysiące złotych.

Dziennik przypomina, że pierwszą działkę w tej lokalizacji redemptoryści dostali z 60-procentową bonifikatą. Prezydent miasta chciał wówczas, by opłata za działkę o wartości 1,6 mln zł wyniosła... 4,6 zł, czyli 1 proc. od 25 proc. ceny działki. Urząd Miasta w Toruniu wyjaśniał, że "taka jest praktyka" przy przekazywaniu gruntów kościołowi.

Rydzyk z państwowym wsparciem

W ubiegłym miesiącu pisaliśmy o innej działalności ojca Tadeusza Rydzyka, która może liczyć na wsparcie państwa. Jego geotermia znalazła się wśród projektów wybranych w konkursie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Związana z redemptorystą spółka otrzyma aż 19,5 mln zł. To nie pierwsze wysoka dotacja dla tego przedsięwzięcia o. Rydzyka. NFOŚ zapłaciło Geotermii 26,5 mln zł odszkodowania za to, że Fundusz w okresie poprzednich rządów wycofał się z finansowania odwiertów.

Z kolei miesiąc wcześniej Ministerstwo Obrony Narodowej zapłaciło fundacji Lux Veritatis, czyli jednej z organizacji z imperium Rydzyka, ponad 100 tys. złotych za emisję spotów informacyjnych o szczycie NATO.

Kibice Legii mają genialny patent na motywowanie graczy! "Piłkarze dziękują i proszą o więcej" [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Sprawdź, czy nie mylisz tych wyrazów. Błąd może cię sporo kosztować
1/14Osoba, która została dopuszczona do matury to:
Zobacz także
Komentarze (350)
Redemptoryści ojca Tadeusza Rydzyka dostali kolejną działkę w Toruniu. Zapłacili tylko 15 proc. ceny
Zaloguj się
 • von_rosen

  Oceniono 2 razy 2

  Tak Polska była, jest i będzie. Ponad 60% Polaków nie widzi nic złego w uprzywilejowanej pozycji kościoła.

 • louis_von_cypher

  Oceniono 2 razy 2

  Urzędnik wolski rozdaje ziemię polski najeźdźcy. 11 XI też będzie wyglądał podobnie. Święto Niepodległości na kolanach przed watykańskim okupantem.

 • louis_von_cypher

  Oceniono 2 razy 2

  tak się strzyże swą trzodę.

 • 66aska66

  Oceniono 2 razy 2

  Apel o ukrocenie Rydzyka ciagle wisi na Avaaz. Przeczytaj i poinformuj innych.

 • sipanmars

  Oceniono 3 razy 3

  oskarżyć wojewodę o niegospodarność

 • szakal79

  Oceniono 3 razy 3

  a dobra zmiana powtarza że wystarczy nie kraść, a pisowskie klakiery powtarzają coś w kółko od oderwanych od koryta, szkoda, że nie widzą, że jeszcze większe świnie od poprzednich do koryta się dorwały, również ich koryta...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje