"Niech jadą". Posłanka PiS wysyła protestujących młodych lekarzy za granicę. Na sali zawrzało

Posłanka PiS Józefa Hrynkiewicz (z prawej) podczas informacji rządu na temat lekarzy rezydentów

Posłanka PiS Józefa Hrynkiewicz (z prawej) podczas informacji rządu na temat lekarzy rezydentów (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Te słowa to symbol dzisiejszej dyskusji w Sejmie o protestujących lekarzach rezydentach. Kiedy na mównicy posłanka PO mówiła, że za wszelką cenę powinniśmy ich zatrzymać w Polsce odezwała się Józefa Hrynkiewicz z PiS: Niech jadą

Podczas czwartkowych obrad na wniosek Platformy rząd miał udzielić informacji na temat trwającego protestu głodowego lekarzy rezydentów. Na początku informację przekazał minister zdrowia zapewniając, że w przyszłym roku rząd zamierza wydać na wynagrodzenia lekarzy rezydentów i stażystów blisko 2 miliardy złotych. Potem przyszedł czas na wystąpienia posłów i jedno z nich zwróciło na siebie wyjątkową uwagę. Przemawiała posłanka Lidia Gądek z PO. - Gdyby nie ci młodzi ludzie, którzy mogą w każdej chwili wyjechać, bo są świetnie wykształceni, znają języki, ale chcą pracować dla nas... - mówiła posłanka.

Nagle z bocznych ław padły słowa: Niech jadą. 

Lidia Gądek zareagowała natychmiast: To do was powiedziała posłanka PiS, zamiast wam podziękować za to, co robicie dla ochrony zdrowia w Polsce i  wskazała w kierunku Józefy Hrynkiewicz.  

Obradom Sejmu przyglądała się delegacja lekarzy rezydentów. 

ZOBACZ NASZĄ RELACJĘ Z DZISIEJSZYCH OBRAD SEJMU

Sprawdź, czy nie mylisz tych wyrazów. Błąd może cię sporo kosztować
1/14Osoba, która została dopuszczona do matury to:
Zobacz także
 • W Polsce powstał największy dzwon na świecie Największy dzwon na świecie powstał w Krakowie. Waży 55 ton
 • Bankiet w Pjongjangu z udziałem północnokoreańskiego lidera Kim Dzong Una, jego żony Ri Sol Ju i prezydenta Korei Południowej Moon Jae-ina Prezydent Korei Południowej z wizytą u Kim Dzong Una. Padły deklaracje, ale Kim stawia warunki
 • Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w obiektywie fotoreporterów
Komentarze (488)
"Niech jadą". Posłanka PiS wysyła protestujących młodych lekarzy za granicę. Na sali zawrzało
Zaloguj się
 • 100-sto

  Oceniono 1 raz -1

  Z taką pogardą można odezwać się tylko pacjentka, która ma do dyspozycji izolatkę w szpitalu MSWiA przy Wołoskiej albo MON przy Szaserów w Warszawie. Czas otworzyć te oddziały dla wybranych i tę perfidną posłankę postawić w kolejce, w której stoją wszyscy chory obywatele.

 • wolak_pospolity

  Oceniono 3 razy 3

  Chłopko, sama wracaj na wieś do krów i świń gdzie twoje miejsce, prostaczko.

 • koenzymq10

  Oceniono 1 raz 1

  Dzie ta stara qrva się leczy? Powiedzice, no, dzie się łuna leczy? W najlepszej klinice MSWiA! A powinna zdechnąć.

 • Janusz J23Ola

  Oceniono 2 razy 2

  PISowi nie zależy na lekarzach, bo ta ciemnota i tak leczy się u znachorów lub w razie lekkiej infekcji popija święconą wodę.

 • Alina Tomaszewska_Szewczyk

  Oceniono 4 razy 4

  Prawdziwe oblicze "dobrej zmiany"! Pogarda dla ludzi i arogancja. Pani posłanka ma dostęp do służby zdrowia, ale dla reszty obywateli (suwerena) jest on limitowany. Pod osłoną przepisów, uzasadnianych brakiem pieniędzy, przeprowadzana jest eutanazja. Mocne słowa, ale jak przeanalizuje się sytuację pacjentów, można dojść do tego wniosku.

 • Jacek Dąb

  Oceniono 4 razy 4

  Niech jadą a ta posłanka Józefa niech zdechnie pod płotem,życzenia z całego serca dla starej baby i biorącej kupę kasy za nic nie robienie stare ku......

 • Ha Kade

  Oceniono 4 razy 2

  Kolejna "profesor" pisdzielska. To jednak prawda, że wieśniara wioskę może opuścić ale wiocha w wieśniarze na zawsze pozostanie. A o miejscu, w którym ta "profesor" się urodziła, nawet Google nie pamiętały - taka to zapadła Białoruś!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje