Rosjanin wydalony z Polski na wniosek ABW. "Prowadził wojnę hybrydową"

ABW wydaliła z Polski Rosjanina Dmitrija K. powiązanego z rosyjskim wywiadem. Mężczyzna, jak wskazuje zgromadzony materiał dowodowy, miał wykorzystywać sieć kontaktów do szerzenia rosyjskiej propagandy.

Dmitrij K. miał działać z ramienia rosyjskiego Instytutu Studiów Strategicznych w Moskwie. "To tam pozyskiwał kontakty i proponował współpracę tworząc grupę działającą na szkodę naszego kraju" - mówi IAR rzecznik ABW Stanisław Żaryn

– Z ustaleń ABW wynikało, że jest to człowiek zaangażowany w inicjowanie i prowadzenie elementów tzw. wojny hybrydowej przeciwko naszemu krajowi. Mężczyzna utrzymywał aktywne kontakty ze służbami wywiadowczymi Federacji Rosyjskiej – dodał Żaryn w TVP Info.

Grupa stworzona przez Rosjanina miała, według agencji, być wykorzystywana do kampanii dezinformacyjnej. Wśród tematów, którymi się zajmowała, była m.in. ustawa pozwalająca na demontaż sowieckich pomników w Polsce. Osoby te próbowały budować opór przeciwko tym przepisom. Próbowano także podgrzewać polsko-ukraińskie animozje. Zdaniem Żaryna, podejmowano także działania dyskredytujące polskie władze i Polskę.
Dmitrij K. zdaniem ABW miał utrzymywać bezpośrednie kontakty z służbami specjalnymi Federacji Rosyjskiej. Sytuacja była na tyle poważna, że szef ABW zdecydował się na złożenie wniosku o wydalenie mężczyzny.

Komentarze (136)
Rosjanin wydalony z Polski na wniosek ABW. "Prowadził wojnę hybrydową"
Zaloguj się
 • kimdongun

  Oceniono 3 razy 1

  To pewnie odwet za hybrydę Wacka.

 • Daniel Kepinski

  Oceniono 3 razy 1

  A nie lepiej było go w lesie zakopać wszyscy tak robią a my wysyłamy z krajau

 • cmochall

  Oceniono 6 razy 4

  Brawo !!!!,niebywaly sukces! Za promowanie swojego narodu i kraju wydalony z Naszego kraju a gdyby szkalowal bylby objety opieka?

 • stanpar

  Oceniono 3 razy 3

  Przyznaję z bulem: jestem agentem rosyjskim i płacą mi w rublach. Jak rzyć!?

 • ochujek

  Oceniono 5 razy 5

  Co z tymi którzy współpracują z watykańskimi okupantami? Nadal nietykalni?

 • jrb11

  Oceniono 7 razy 5

  Oczywiscie "rosyjscy hakerzy" sa tak wspaniali ze powstrzymali awans pilkarzy Stanow Zjednoczonych do
  finalow pilkarskich 2018 w Rosji. Cholera jak ani to zrobili ???

 • baaag

  Oceniono 12 razy 8

  Krwa wasza mać! Też jestem przeciwko demontażowi radzieckich pomników. Dzięki tym radzieckim żołnierzom żyjemy bo by nas Niemcy przerobili na nawóz! Co za kurestwo! I to ma być "wojna hybrydowa"? Bo jakimś chjom zapomniało się dzięki komu ich rodzice przezyli??? Rozumiem żeby rozebrać Cytadelę, to pomnik ucisku rosyjskiego ale nie pomniki żołnierzy radzieckich!

 • gzymek.mk

  Oceniono 11 razy -7

  znów o jednego "obiektywnego eksperta" w GW mniej, oj jaka szkoda ....
  ========================================================

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX