W Indiach zgwałcona 10-latka urodziła dziecko. Okazuje się, że gwałciło ją dwóch wujków

Indie. Zdjęcie ilustracyjne

Indie. Zdjęcie ilustracyjne (Manish Swarup (AP Photo/Manish Swarup))

10-letnią Hinduskę, która w sierpniu urodziła dziecko, od dłuższego czasu gwałciło dwóch wujków. Test DNA wykazał, że jeden z nich jest ojcem dziecka.

Ta sprawa była szeroko komentowana na całym świecie. Zgwałcona 10-latka nie zdawała sobie sprawy, że jest w ciąży. Po tym, jak trafiła do szpitala z bólem brzucha, mówiono jej, że ma kamień w żołądku. 

Dwóch wujków gwałciło dziecko

Dotychczas wiadomo było, że dziecko było wielokrotnie gwałcone przez wuja, który trafił już do aresztu i stanie przed sądem. Test DNA wykazał jednak, że ojcem dziecka jest jego młodszy brat. Drugi wujek dziewczynki przyznał się do zarzucanych mu czynów i oświadczył, że zaczął gwałcić dziecko długo przed swoim starszym bratem.

Sąd postawił mężczyźnie zarzut gwałtu i napaści seksualnej na małoletnią. Zgodnie z hinduskim prawem, gwałciciel może spędzić w więzieniu resztę życia. Najłagodniejszy wymiar kary to 10 lat pozbawienia wolności. 

W procesie zeznaje m.in. dziewczynka i jej matka, siostra oskarżonego. 

Sąd Najwyższy zakazał przerwania ciąży

Rodzina chciała, by u dziewczynki przeprowadzono aborcję. Było jednak na to zbyt późno - zorientowano się, gdy trwał 32. tydzień ciąży. Sąd Najwyższy nie wyraził zgody na zabieg. Biegli uznali, że przerwanie ciąży mogłoby być niebezpieczne dla dziewczynki. Ostatecznie poród odbył się przez cesarskie cięcie, a 10-latka i jej dziecko byli w dobrym stanie.

W Indiach średnio co 2,5 godziny dochodzi do gwałtu na osobie poniżej 16. roku życia. Tylko w 2015 r. zostało zgwałconych ponad 10 tys. dzieci.

Gdy świat przyglądał się tragedii w Houston, powódź w Indiach zabiła ponad 1200 osób

Zobacz także

Najnowsze informacje