Ksiądz z Trójmiasta okradziony. Z jego prywatnego konta zniknęły dwa miliony złotych

Ksiądz. Zdjęcie ilustracyjne

Ksiądz. Zdjęcie ilustracyjne (fot. Kuba Ociepa / Agencja Gazeta)

Prokuratura w Gdańsku bada sprawę kradzieży 2 mln złotych z konta trójmiejskiego księdza. Są już pierwsi podejrzani. Pierwszy z nich wpadł pod koniec sierpnia, trzech kolejnych we wrześniu.

W sierpniu policja zatrzymała dwudziestokilkulatka, który w jednym z sopockich banków próbował wypłacić 450 tys. złotych. Zdaniem śledczych pieniądze pochodziły z przestępstwa.

- Zatrzymanemu mężczyźnie prokurator przedstawił zarzut popełnienia czynu paserstwa w stosunku do mienia znacznej wartości - powiedziała w rozmowie z RMF FM Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, która zajmuje się tą sprawą.

Ukradli 2 mln złotych

W trakcie śledztwa okazało się, że to znacznie większy proceder, w który zamieszanych jest kilku innych mężczyzn. 7 i 8 września policja zatrzymała kolejne trzy osoby.

Mężczyźni za pomocą podrobionych dokumentów przelewali pieniądze z konta poszkodowanego na rachunki podstawionych osób, tzw. słupów, które następnie wypłacały pieniądze w bankach.

- Podejrzani posługując się podrobionym dokumentem, w sierpniu 2017 roku, dokonali szeregu transakcji przelewów na kwotę przekraczającą 2 milion złotych. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował podejrzanych. Sąd odwoławczy uwzględnił zażalenie jednego z podejrzanych i uchylił tymczasowy areszt – powiedziała w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” prokurator Grażyna Wawryniuk.

Poszkodowany jest trójmiejskim duchownym

Śledczy ujawnili, że osobą poszkodowaną jest ksiądz.

- Pokrzywdzony jest osobą duchowną. Przedmiotem postępowania jest czyn popełniony na szkodę tej osoby. Brak jest informacji, co do nielegalnego pochodzenia utraconych środków – dodała prok. Wawryniuk. Do tej pory, jak udało się ustalić dziennikarzom RMF FM, udało się odzyskać ok. pół mln złotych.

Łatwiejszy dostęp do broni palnej? Rozprawiamy się z argumentami zwolenników pomysłu [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc.6]

Sprawdź, czy wiesz, kto ma pierwszeństwo i jak trzeba zachować się na drodze. Wasza średnia to tylko 12/17
1/17Na tym skrzyżowaniu kierujący pojazdem 1:
Zobacz także
 • Robert J. przed prokuraturą w Krakowie "Kuśnierz" z Krakowa usłyszał zarzut. Są też nowe szczegóły ws. makabrycznej zbrodni
 • Oddział położniczy. Zdjęcie ilustracyjne Wilkowice. Pijana 23-latka w zaawansowanej ciąży zaatakowała lekarza
 • Cmentarz (zdjęcie ilustracyjne) Kolejna kradzież zwłok na Pomorzu. Poprzednie wciąż niewyjaśnione, a sprawcy nieuchwytni
Komentarze (558)
Ksiądz z Trójmiasta okradziony. Z jego prywatnego konta zniknęły dwa miliony złotych
Zaloguj się
 • Mili Miliani

  Oceniono 1 raz 1

  ciekawe skąd ksiądz miał 2 miliony złotych na koncie?

 • Elzbieta Walkowiak

  Oceniono 1 raz 1

  Zapomniano napisac "Na prywatnym koncie księdza znajdowały się pieniądze parafian."Bo z jakiej niby pracy dorobił się 2 mln złotych????

 • loneman

  Oceniono 1 raz 1

  Nie oddawac temu naciagaczowi i leniowi !!
  Ktokolwiek je ma wykorzysta lepiej i moze sie podzieli w przeciwienstwie do tych pasozytow spolecznych !

 • Jozef Blonski

  Oceniono 1 raz 1

  tak oto, tak bardzo biednie wyglądają ... słudzy Pana Boga. A niech to jasny szlag trafi. Belzebuby francowate a nie księża.

 • aneta bernacka

  Oceniono 1 raz 1

  A niech się zainteresują skąd ksiądz ma taką kasę , jak czytam o ksiezach to aż mi się nie chce do kościoła chodzić znam osobiście który w niedzielę msze odprawia a w tygodniu 3 dzieci i kobieta i piękny 100 m dom !!!

 • jan_sobczak1

  Oceniono 3 razy -3

  Tony jadu i nienawiści wylewane w komentarzach przez michnikowy ciemnogród nie pozostawiają wątpliwość że gdyby nowoczesny lewacki motłoch dorwał się do władzy zrobiłby z katolikami to samo co ich duchowy ojciec Adolf z żydami.

 • epoxy1 x

  Oceniono 4 razy 4

  I się okazało, że taca ma drugie dno!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje