Były esbek zatrudniony w kontrwywiadzie. Resort Macierewicza tematu nie widzi

Dziennikarze portalu tvn24.pl ustalili, że Jan Kudrelek, były funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa PRL został zatrudniony w centrali Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Odpowiedzialny za nią resort Macierewicza tematu nie widzi, milcząc w sprawie.

Jak podaje tvn24.pl Jan Kudrelek w SKW pracuje od kilku miesięcy. W biurze prawnym opiniuje najpoważniejsze problemy służby z zakresu prawa karnego i administracyjnego, które potem trafiają na biurka jej szefów.

Podstawowymi kwestiami jednak jest to, jak i dlaczego były funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa PRL w ogóle z policyjnej emerytury trafił do tak strategicznej jednostki podległej resortowi obrony? Przecież rząd PiS nie tylko zapowiedział pozbycie się z państwowych organów wszystkich funkcjonariuszy z czasów PRL, ale także uchwalił ustawę dezubekizacyjną, która obniża emerytury i renty byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL oraz ich rodzin.

"Czynnie uczestniczy w życiu społecznym swojej jednostki"

Pomimo przesłanych przez dziennikarzy tvn24.pl pytań do ministerstwa Antoniego Macierewicza, czy biura ministra-koordynatora służb Mariusza Kamińskiego, nie udało się na razie uzyskać odpowiedzi. Resort i biuro milczą w sprawie. Nie otrzymaliśmy dotąd także odpowiedzi na maile przesłane w imieniu redakcji portalu gazeta.pl.

Janowi Kudrelkowi w 2014 roku Paweł Kukiz zadedykował piosenkę pt. "Kundelek Antka Policmajstra". Kukiz kończy swój utwór, czytając dokument z zasobów Instytutu Pamięci Narodowej: opinię służbową o funkcjonariuszu SB, starszym kapralu Janie Kudrelku: "W organach SB pracuje od 1986 roku, jako inspektor Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Lublinie, posiada wykształcenie techniczne średnie, został przeszkolony na kursie pracowników SB, jest aktywnym członkiem Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej, czynnie uczestniczy w życiu społecznym swojej jednostki". 

Jak podaje tvn24.pl posada w SKW to spory prezent dla Kudrelka. Dzięki temu uda mu się ominąć skutki ustawy dezubekizacyjnej. MON przejął bowiem jego dokumenty z Zakładu Emerytalno-Rentowego MSW i IPN, więc Kudrelek nie straci ani złotówki. Za rok będzie mu naliczana emerytura według zasad dla służb mundurowych.

Łatwiejszy dostęp do broni palnej? Rozprawiamy się z argumentami zwolenników pomysłu [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc.6]

Więcej o:
Komentarze (154)
TVN24: Jan Kudrelek, były esbek został zatrudniony w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego
Zaloguj się
 • bratjolki

  Oceniono 3 razy -1

  Bardzo to specjalny " kontrwywiad" skoro wiadomo kto w nim pracuje. ;) Dzieeci.. Czas na bajeczkę!

 • zraszacz

  Oceniono 1 raz 1

  też mi problem przecież pisowskie matoły nawet ksiundza pedofila który im dziecko zruchał wyświęcą byle tylko pis i jarka poparł to co im taki komunistyczny złóg swego czasu kryże po jajach lizali piotrowicz wielki obrońca konstytucji pisowcy to ludzie bez kręgosłupa moralnego za pińćset własną matkę do tureckiego burdla sprzedadzą taka natura

 • Robert KRaz

  Oceniono 1 raz 1

  Nic nowego i nich komuniści kwitną PiS i komuna to jedno i to samo

 • baj62

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego wszyscy się czepiają że komuch, esbek, ale nikt się nie zająknie czy się nadaje na to stanowiski, czy ma kompetencje. Takie czystki spod znaku esbectwa, narobiły dziadostwa w Iraku

 • camel_3d

  Oceniono 2 razy 2

  Dekomunizacja w PL :)

 • alighator2x

  Oceniono 2 razy 2

  PiS = Putin i Słuzba

 • ultra_mega_orzel

  Oceniono 5 razy -3

  wsi sie boi ze reszta zolnierzy przejdzie na druga strone barykady?....

  hehe, ci co przejda dostana nagrode, a ci co zostana: karę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX