PiS zmieni ordynację wyborczą. Sejm zajmie się projektem po przyjęciu zmian dot. sądów

Projekt zmian ordynacji wyborczej gotowy, parlament zajmie się nim po przyjęciu zmian dot. sądownictwa. W styczniu Jarosław Kaczyński mówił, że celem zmian będzie wzmocnienie pozycji PiS w samorządach.

Jak donosi PAP, podczas poniedziałkowego spotkania z posłami PiS z Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny Jarosław Kaczyński zapowiedział, że projekt zmian ordynacji wyborczej jest już praktycznie gotowy. Jego ostateczny kształt ma zostać dopiero uzgodniony. Szczegóły nie są znane, wiadomo tylko, że ma to być „ogólna korekta zasad”.

„Za wcześnie, by o tym mówić”

Po spotkaniu w trakcie rozmowy z dziennikarzami Jarosław Kaczyński powiedział, że podczas spotkania posłowie rozmawiali o „wszystkich ważnych sprawach,”, w tym o zbliżających się wyborach samorządowych. Na pytanie, czy zmiany w ordynacji wyborczej będą dotyczyły również tych wyborów, Kaczyński odpowiedział, że „jest za wcześnie, by o tym mówić”.

Księstewka do likwidacji

Jednak kilka miesięcy temu prezes PiS nie krył, że w zmianie ordynacji wyborczej chodzi głównie o samorządy.

- W Polsce jest mnóstwo malutkich księstewek, takich dyktaturek, tyranii; i one muszą zostać zlikwidowane w interesie Polaków – mówił w styczniu Kaczyński w Radiu Opole.

Poprawki PiS tafią do prezydenta

Podczas poniedziałkowego spotkania Jarosław Kaczyński zapowiedział też, że we wtorek prezydent Andrzej Duda otrzyma na piśmie poprawki PiS do prezydenckich projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Łatwiejszy dostęp do broni palnej? Rozprawiamy się z argumentami zwolenników pomysłu [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc.6]

Więcej o:
Komentarze (105)
PiS zmieni ordynację wyborczą. Sejm zajmie się projektem po przyjęciu zmian dot. sądów
Zaloguj się
 • wikal

  0

  Zabierzcie te głupawą gębę z pierwszych stron. Człowiek kolacji zjeść spokojnie nie może.

 • byrcyn11

  Oceniono 2 razy 2

  Jak ja "kocham" ten uśmiech szaleńca.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 4 razy 4

  "W Polsce jest mnóstwo malutkich księstewek, takich dyktaturek, tyranii; i one muszą zostać zlikwidowane w interesie Polaków – mówił w styczniu Kaczyński w Radiu Opole."

  Jeśli Ciepłe Yayco mówi, że coś musi być zrobione w interesie Polaków, to ciemny ludek to kupi...

 • kotwkaloszach

  Oceniono 2 razy 2

  Jakby ktos jeszcze mial watpliwosci: nie chodzi o Polske, chodzi o tysiacletnie panowanie PiS...

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 4 razy 4

  Będzie kolejny targ z Prezydentem. Wykiwa kto kogo?Daję dychę,że to Jaro wykiwa naszego Adriana.

 • Lech Pawluk

  Oceniono 6 razy 6

  Pozostaje tylko nadzieja, że może przeciętny wyborca,, otworzy oczy,, i zrozumie jaki jest cel tej zmiany i dokona właśćiwego wyboru, osoby prawej, wykształconej, kompetentnej, sznującym prawo, praworządność mającym i sznującym swój HONOR.

 • barakuda62

  Oceniono 6 razy 6

  W Polsce jest mnóstwo malutkich księstewek, takich dyktaturek, tyranii; i one muszą zostać zlikwidowane "w interesie Polaków" ;)
  ----------
  A cel jest jeden- dyktatura kaczystowska z kurduplem na czela!

 • shtalman

  Oceniono 8 razy 6

  To niech ten kurdupel zacznie od swojego księstewka lub dyktaturki na Nowogrodzkiej

 • 7ogamihcra

  Oceniono 12 razy 12

  Najgorsze co zrobił szaleniec rządzący obecnie naszym krajem, to podział Polaków na dwa zupełnie obce narody i zrobił to bez żadnego rozsądnego powodu poza własnym szaleństwem. Takiego czegoś nie było nawet za komuny, kiedy to niemalże wszyscy wiedzieli jakim komuna jest kretynizmem, a tylko niewielu sowieckich pachołków dla własnej korzyści zdradzało Polskę.
  Teraz niestety komuna wróciła i to nieporównywalnie bardziej zakłamana, podła, pełna nienawiści. Swoistym chichotem historii jest fakt robienia tego pod hasłem walki z komuną, a spowodowany tym podział narodu jest nieporównywalnie głębszy niż było to kiedykolwiek w historii i trwać będzie dziesięciolecia zatruwając Polskę i Polaków. Pewne jest też, że jeśli władza ustawodawcza i wykonawcza dąży do podporządkowania sobie również władzy sądowniczej i korzystając z pełni władzy podporządkuje sobie media, mając do tego za przystawkę Kościół hojnie przekupiony budżetowymi pieniędzmi i gruntami ukradzionymi rolnikom oraz "patriotycznych" kiboli pełniących w macierewiczowskich Wojskach Obrony Terytorialnej podobną rolę co SA za Hitlera, to zabetonowanie sceny politycznej jest całkowite i na wiele lat. Władza absolutna kłamiąc w sposób perfekcyjnie bezczelny i działając w sposób przestępczy degeneruje się absolutnie i walczy z wszelką opozycją przy pomocy całej potęgi aparatu państwowego, bo wie że w przypadku utraty władzy stanie przed sądem. A po eliminacji opozycji, pod dowolnym pretekstem ( korupcja, zeznania "świadków koronnych", podłożenie dowodów, fałszywe oskarżenia, zamach w Smoleńsku) będzie można głosować tylko na listę pisowskiego Frontu Jedności Narodu. Zmierzamy krótką drogą do standardów Korei Północnej, a w najlepszym przypadku PRL-u. Również gospodarka rządzona centralnie przez kompletnie niekompetentnych popaprańców mających bolszewickie pomysły, padnie na pewno, jak to było zawsze w wypadku takich rządów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX