Duda kąsa Macierewicza w wywiadzie dla "Do Rzeczy". "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia"

- Są zachowania i decyzje MON, których na pewno nie zaakceptuję - mówi w wywiadzie dla "Do Rzeczy" prezydent Andrzej Duda. Pozwolił sobie także na złośliwości wobec Antoniego Macierewicza.

Prezydent był pytany o prace nad reformą sądownictwa, krytykę ze strony "obozu dobrej zmiany" czy niedawne referendum w Katalonii. W pewnym momencie padło pytanie o współpracę z resortem Antoniego Macierewicza. Duda odparł, że to "trudna współpraca" m.in. ze względu na zbieżność kompetencji. Z jego słów wyłonił się obraz trwającej próby sił między Pałacem Prezydenckim i Ministerstwem Obrony Narodowej. - Są zachowania i decyzje MON, z którymi trudno mi jako prezydentowi się pogodzić oraz których na pewno nie zaakceptuję - powiedział Andrzej Duda. 

Andrzej Duda vs. Antoni Macierewicz: próba sił

Prezydent nawiązał też do sprawy dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w BBN gen. Jarosława Kraszewskiego. Przypomnijmy - w czerwcu SKW wszczęła wobec niego postępowanie sprawdzające, co oznaczało odebranie mu dostępu do informacji niejawnych. Duda pozwolił sobie na złośliwość wobec ministra Antoniego Macierewicza, porównując jego działania do zachowań PO. - Tak jak Platforma Obywatelska w 2008 r., próbując pozbawić Antoniego Macierewicza dostępu do informacji niejawnych, próbowała mu uniemożliwić wykonywanie obowiązków poselskich w komisji, tak samo poprzez wszczęcie postępowania uniemożliwia się wykonywanie obowiązków gen. Kraszewskiemu. To jest dokładnie ta sama metoda, ale widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - powiedział Andrzej Duda.

Minister sprawiedliwości chciał pojednania, ale prezydent mówi wprost: To Ziobro zdradził >>>

Prezydent zaprzeczył jednak, że brak nominacji generalskich jest jego polityczną zemstą za działania MON. - To jest poważna sprawa, te kandydatury wymagają analizy - podkreślił Duda. Jednocześnie powiedział, że jest zdziwiony ostatnimi atakami na Pawła Solocha, szefa BBN, któremu zarzuca się "otaczanie podejrzanymi ludźmi dawnego układu". - Dwa lata nikt nie zgłaszał żadnych problemów. One pojawiły się teraz. Pytanie: Dlaczego teraz? - odparł Duda.

Wielkie wydarzenie w polskim internecie! Wystartował Polfejs [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (109)
Antoni Macierewicz skrytykowany przez Andrzeja Dudę. "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia"
Zaloguj się
 • prokuraturarejonowa

  0

  Trzeszczy w PiS, trzeszczy w PO. To Republika Styropianowa pęka w szwach.

 • wolak_pospolity

  Oceniono 1 raz 1

  DoRzeszy Kaczypospolitej.

 • optymistaa43

  Oceniono 4 razy 4

  Maciore odwiedzil nie "ten" duch swiety tylko ten "prawilnyj" i za jego rada zdradza Polske na rzecz putina.

 • obywalet

  Oceniono 3 razy 3

  Adrian sie dziwi ze go gnoja? Jak sie jest w gangu to nie ma litości dla odszczepieńców a dla PiSmakow to on już jest zdrajca bo sie sprzeciwił woli boskiej kaczej! Taka dzicz mentalna nikomu nie daruje!

 • kuba161048

  Oceniono 5 razy 5

  Uwielbiam rozmowy głuchoniemego ze ślepcem.

 • loneman

  Oceniono 3 razy 3

  Marny kabaret, widac to nie jest prezydent (??) nawet 'wszystkich pissowcow' a co dopiero Polakow, tak jak klamal i obiecywal w kampanii byle dostac stolec, obstawe i jezdzic gdzie mu sie zachce:/
  2 najwaznejsze osoby w kraju pokazujace jak sie nie rozumieja i nie powazaja to kolejny zly omen dla kraju co niby jest zagrozony jak nie islamska to rosyjska agresja.

 • Aneta Grzegorczyk

  Oceniono 4 razy 4

  Zamknąć ich w jednym pokoju.Sami się pozagryzają.Przecież każdy człowiek ma inne zdanie w różnych sytuacjach. To było do przewidzenia że wreszcie niektórzy politycy Pisu powiedzą dość.Z klubu wywalą.Ale co zrobią z prezydentem????Hm

 • liberau

  Oceniono 4 razy 4

  Obleśny cyrk który wszyscy Polacy muszą śledzić i finansować, z którego media robią treść naszego życia. Może niech ci panowie taplają się w swoim bagnie bez naszego udziału?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX