Petru nazywa Razem komunistami. Zandberg zapowiada proces. "Nienachalny intelekt wodza..."

Ryszard Petru zapowiedział, że Nowoczesna nie stworzy koalicji z partią Razem i nazwał jej działaczy "komunistami". Adrian Zandberg odpowiedział na te słowa nie szczędząc złośliwości. Zapowiedział również pozew, jeśli Petru "nie przestanie opowiadać kłamstw".

Ryszard Petru podczas spotkania w Krakowie mówił o planach związanych z wyborami samorządowymi. Wyjaśniał, że Nowoczesna przygotowuje się do startu samemu, ale zaznaczał, że nie wyklucza powstania koalicji, jeśli wymusi to ordynacja wyborcza. Miałby to być blok "proeuropejski, optymistyczny, tolerancyjny, wolnościowy i demokratyczny". - Wszyscy, oprócz komunistów, czyli bez Partii Razem - mówił.

Na te słowa zareagował Adrian Zandberg. "Ryszard Petru znowu opowiada bzdury na temat Razem. Na nienachalnym intelekcie wodza Nowoczesnej odcisnęła chyba piętno lektura prasy prawicowej" - pisze polityk. W swoim wpisie wyjaśnia, że Razem nie chce startować ze wspólnej listy "z nim Hanną Gronkiewicz-Waltz, Leszkiem Millerem, Rychem, Mirem i resztą ekipy".

Tłumaczy też, że partia reprezentuje demokratyczną lewice i wzoruje się na tradycji PPS-owskiej, której działacze byli prześladowani przez komunistów. "Gdyby Petru chciał nadrobić braki w edukacji i dowiedzieć się, czym jest demokratyczna lewica albo czym różniła się PPS od komunistów, służymy listą książek. W razie potrzeby możemy przygotować napisane prostym językiem streszczenia" - proponuje Zandberg.

Polityk zapowiada, że jeśli Ryszard Petru nie przestanie opowiadać kłamstw na temat Razem to otrzyma w tej sprawie pismo z sądu. "Polityk powinien odpowiadać za słowa, które wypowiada. Dotyczy to także Ryszarda Petru" - dodaje.

Głosowanie za uczczeniem NSZ

Zandberg przypomina również o tym, że Nowoczesna poparła uchwałę upamiętniającą 75. rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych. W uchwale wymieniono m.in. Brygadę Świętokrzyską, która miała na koncie wiele haniebnych czynów, w tym kolaboracje z nazistami.

Kilka godzin po przyjęciu uchwały przewodnicząca klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer wydała oświadczenie, w którym przyznała, że wśród podziemnych żołnierzy "zdarzali się też bandyci", a uchwała "być może powinna być lepiej dopracowana". Negatywnie oceniła też inicjatywę jednego z posłów partii, który tego dnia założył na ramię opaskę NSZ.

Zandberg: PiS zachowuje się tak, jak PO tylko na sterydach. Ale ludzie nie lubią pychy i buty

Więcej o:
Komentarze (214)
Ryszard Petru nazywa partię Razem "komunistami". Adrian Zandberg zapowiada proces. "Nienachalny intelekt wodza..."
Zaloguj się
 • 0

  Komunisci, to brzmi dumnie.
  Lepiej biz nawiedzone duchem durnie o zapatrywaniach frudalno-korporacyjnych.
  Cale PRAWACTWO to banda oszolomow.

 • wieprzowinapozydowsku

  0

  demotywatory.pl/4627909/To-jest-Ryszard-Ryszard-jest-uchodzca-poniewaz-uchodzi-za

 • 20portal

  Oceniono 2 razy 0

  Ewentualne rządy Petru to powrót do neoliberalizmu, pogarda dla biednych i tych, którzy nie dają sobie rady na codzień, pochwała bogactwa i nierówności. Ale retoryka taka sama jak u Kaczyńskiego ze określaniem inaczej myslących mianem KOMUNISTÓW. W ten sposób Petru wyborów nie wygra. I chyba na szczęście.
  Pójdzie w odstawkę ... razem z PiS-em.

 • ferroetigni

  Oceniono 4 razy 2

  Zakłamywanie rzeczywistości nie pomoże, panie Zandberg. Poczynania partii Razem świadczą o tym, że jesteście partią komunistyczną i to partią komunistycznego betonu.
  Przynajmniej raz Petru ma rację.

 • rownowaznik

  Oceniono 2 razy 2

  Przecież te dwa twory nie będą się liczyć w wyborach. To obrazuje, jak jeden i drugi są oderwani od rzeczywistości.

 • aja_88

  Oceniono 5 razy 5

  z tych dwojga zdecydowanie wolę Zandberga.petru "nienachalny intelekt" hehehehehe

 • szats69

  Oceniono 8 razy 6

  Liberałowie też mają siano w głowie. Prawica wszędzie zwalcza lewactwo, a oni widzą komunistów w Razem. Schetyna, Petru - taką opozycję PiS mógł sobie wymarzyć.

 • masofrev

  Oceniono 5 razy -1

  Ale o co chodzi, przecież razem to komuniści??? Ich program to komunistyczna utopia, tylko wprowadzana stopniowo i "tylnymi drzwiami"...

 • lotus2008

  Oceniono 2 razy 0

  Spotkalo sie w mediach dwoch "mocarzy", i teraz beda rozprawiac - ku uciesze swego wyborczego planktonu - ktory z nich wygra nadchodzace wybory :D
  Przewiduje 4 do 2-och dla Ryska. No... moze 4,3% :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX