Poseł wyrzucony z partii domaga się... wyrzucenia Kaczyńskiego. "Nie realizuje programu PiS"

Z lewej najmłodszy poseł Łukasz Rzepecki, który miał 23 lata, gdy rozpoczynała się kadencja Sejmu

Z lewej najmłodszy poseł Łukasz Rzepecki, który miał 23 lata, gdy rozpoczynała się kadencja Sejmu (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Poseł Łukasz Rzepecki został usunięty z PiS, po tym, jak zawnioskował o uchylenie immunitetu Dominikowi Tarczyńskiemu. W Radio Zet przekonywał, że to zgodne z programem PiS, którego z kolei nie realizuje prezes partii.

Prezydium klubu PiS przegłosowało rekomendację ws. usunięcia Łukasza Rzepeckiego z partii. To konsekwencja jego działań w związku z immunitetem innego posła PiS Dominika Tarczyńskiego. Rzepecki ma w planach organizację konferencji przed siedzibą partii i zapowiada, że będzie starał się o rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim. 

- W dokumentach programowych PiS jest jasno zapisane, że PiS jest przeciw immunitetom formalnym. Ja też jestem przeciw immunitetom formalnym dla parlamentarzystów, jeśli nie mają one związku z prowadzeniem działalności poselskiej. W związku z tym będę chciał dziś porozmawiać z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, bo jeżeli prezes Jarosław Kaczyński nie realizuje swojego programu PiS, to uważam, że również powinien zostać wyrzucony, tak jak ja - mówił na antenie Radia Zet. 

- Jeżeli ja realizując program PiS jestem wyrzucany z PiS, to uważam, że prezes Jarosław Kaczyński nie realizując programu PiS również powinien zostać wyrzucony - powtórzył. 

Rzepecki przekonuje, że "nie wiem dlaczego został wyrzucony z PiS". - Ja realizuje program PiS. Nigdy nie głosowałem razem z opozycją, to opozycja głosowała razem ze mną, to opozycja - bo ja na komisji  regulaminowej i spraw poselskich postawiłem wniosek o to, aby uchylić immunitet panu posłowi Tarczyńskiemu i to opozycja głosowała razem ze mną - wyjaśniał.

Wszystkie winy posła

Łukasz Rzepecki w komisji regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych zagłosował za odebraniem immunitetu swojemu partyjnemu koledze Dominikowi Tarczyńskiemu. Sprawa znalazła się w tej komisji w związku z prywatnym aktem oskarżenia, który przeciw Tarczyńskiemu wytoczył Marcin Kierwiński z PO, oskarżając parlamentarzystę PiS o pomówienie. Za to co zrobił, stracił już stanowisko w komisji. Zastąpi go Arkadiusz Mularczyk.

Wcześniej Rzepecki publicznie wystąpił w Sejmie przeciwko projektowi PiS przewidującemu wprowadzenie opłaty drogowej, a nieco później poseł nie wziął także udziału w głosowaniu nad pisowską ustawą o Sądzie Najwyższym. 

13 hiszpańskich słów, które na pewno znasz, nawet jak nie uczyłeś się tego języka
1/13Słysząc słowo: "hola" od razu wiemy, że:
Zobacz także
Komentarze (224)
Wyrzucony z partii poseł Łukasz Rzepecki domaga się... wyrzucenia Kaczyńskiego. "Nie realizuje programu PiS"
Zaloguj się
 • henrykxx56

  0

  Poseł wyrzucony z partii domaga się... wyrzucenia Kaczyńskiego. "Nie realizuje programu PiS" Jak dalej będzie prezesem Jarosław Kaczyński to nie będę głosował na tą partie ten człowiek powinien być usunięty z Partii to jest człowiek chory złośliwy i do tego mściwy. Co innego mówi a co innego robi jak zostanie i Polacy będą go popierać to mało, że będą głodować, ale nawet na ulicach będą leżeć trupy a on będzie winił wszystkich tylko nie siebie? Proszę zauważyć jak się zachowuje i innych szanuję, Łukasza Rzepeckiego zwolnił a premier Beatę Szydło zrobił osobistą służąca na kiwniecie ręki jak piesek idzie do nogi. A co chce zrobić z Prezydentem Andrzejem Dudą zastraszyć żeby się podporządkować sobie i jego rozkazom a nie prosi nikogo. Jak prezydent ustąpi Kaczyńskiemu to ciekaw jestem jak spojrzy w oczy żonie i swoim dzieciom nie mówią o narodzie, co pomyślą to tak jak by stracił honor i szacunek? A Jarosław Kaczyński chce być wszak mocny i dorównać Władimir Putin rządzić i skazywać ludzi na więzienie lub na śmierć, że jest się przeciwko władzy do tego dąży Kaczyński. Niech się Polacy opanują żeby nie było za późno i nie bronią oszołoma. Teraz ludzi wyrzucają na ulice nawet z mieszkań własnościowych i grosze chcą płacić a co dopiero jak Polską będzie rządził tylko jeden człowiek tak jak rządzi swoją partią PIS i zwalnia wszystkich, kto jest oporny a co dopiero jak by całym krajem rządził to musiał byś Polaku uciekać z Polski a ci słabi tak jak dzisiaj starzy ludzie odbierają sobie rzycie a jest zabronione pisania w mediach. Jak będą wybory zastanów się Polaku żebyś nie żałował, bo do tej pory rządziły trzy partie i do czego doprowadził kolej jest teraz na młodą partie, bo tamte miały szanse i zniweczyły? A kolej teraz na nowoczesną są młodzi dać trzeba szanse zobaczymy, co czas zrobi, bo przy PIS to kup sobie kij żebraczy, co powiedziała poseł PiS do lekarzy rezydentów jak nie pasuje to wyjedź za granice i masz już odpowiedź Polaku, kto będzie nas leczył i jak przyszłoś nas czeka. A teraz żegnam.

 • jan_sobczak1

  0

  Rzepeckiego przyjmą w PO z otwartymi ramionami. Zdrajcy, złodzieje i inne szumowiny czują się tam u nich jak w domu.

 • prokuraturarejonowa

  0

  Czyli Szanowny Jaśniepan Prezes kryje posła Dominika T. i jego wały, a na nowego prezesa KRS chce powołać Panią, która togę sędziowska dostała od Jaruzelskiego i Kiszczaka jeszcze za WRON, później kolaborowała z nimi jako urzędnik w Ministerstwie Sprawiedliwości w PRL, a na koniec "sądziła" aferę FOZZ, przy okazji której doszło jakby nie patrzeć do nomemklaturowego uwłaszczenia PC.

 • erpe

  Oceniono 1 raz 1

  No może nareszcie nowy leader się nam pojawił.
  Duży szacun za odwagę. Panie Łukaszu taką odwagę mieli nasi ojcowie na Stoczni Gdańskiej w czasach strajków. Historia Ci tego nie zapomni.Rodzice powinni być z Ciebie dumni. Kropla drąży skałę. Są ludzie jeszcze którym rosną skrzydła. A tchórzom niech trzęsą się portki. Zaczyna wiać wiatr ......od morza.

 • april20

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo, tak trzymać!

 • zigzaur

  Oceniono 2 razy 0

  No ale gdzie jest wrak? Miał być wrak.

 • Mariusz Mizera

  Oceniono 2 razy 2

  Panie pośle Rzepecki:
  Po pierwsze: szacunek - dziękuję,
  Po drugie - pewnie marna to pociecha, ale uważam, iż lepiej wylecieć z PiS-u czystym, niż zostać w nim umoczonym.
  Dziękuję Panu.

 • 2mimoza

  Oceniono 2 razy 0

  Ten młodzian już niemal trzy lata jest w sejmie i nie zauważył,ze posłowie opozycyjnych partii stoją za sobą murem i mówią jednym głosem ? Taki np. Halicki czy Grabie powtarzają jak mantrę obowiązujące wszystkich bez wyjątku w PO zdania, epitety, zaczepki i kłamstwa oraz permanentnie zagłuszają interlokutorów , bo takie mają polecenie , taką realizują strategię.walki z PIS-em.

 • john water

  Oceniono 4 razy 2

  Panowie ! Nie podniecajcie się To tylko biedny nie doświatczony chłoptaś pomyłka wyborów Już nie długo pójdzie w niebyt za swoją głupotę Zresztą nie wiem czy on jest durny Wiem że jego wybór na posła to kosmiczna pomyłka !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje