"SE": Politycy PiS mają zakaz atakowania Dudy? Posłowie mieli dostać przekaz dnia

Prezydent RP Andrzej Duda i prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński podczas uroczystego desygnowania Beaty Szydło na premiera rządu PiS. Warszawa 13 listopada 2015

Prezydent RP Andrzej Duda i prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński podczas uroczystego desygnowania Beaty Szydło na premiera rządu PiS. Warszawa 13 listopada 2015 (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

"Super Express" podaje, że dotarł do przekazu partyjnego dla polityków PiS. Podkreślono nim, że partia zgadza się z częścią zaproponowanych przez prezydenta zmian.

"Propozycje prezydenta pokazują, że jest pole do dyskusji. Część rozwiązań zaproponowanych przez Andrzeja Dudę popieramy, w szczególności chodzi o te rozwiązania prospołeczne, natomiast szczególnie należy przedyskutować m.in. skład w Izbach Dyscyplinarnych" - cytuje "Super Express". Takie wytyczne mieli dostać politycy partii. W artykule stwierdzono, że to przekaz od samego prezesa.  

Na dowód swoich ustaleń "SE" przytacza wypowiedzi posłów PiS, którzy zaczęli pozytywnie odnosić się do prezydenckich propozycji. 

Politycy przestrzegają zaleceń

"PiS jest za rozwiązaniami prospołecznymi, o których mówił prezydent Andrzej Duda. Do dyskusji jest to, czy rzeczywiście np. w izbach dyscyplinarnych powinni być ławnicy" - napisała na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek. 

W podobnym tonie wypowiedziała się premier Beata Szydło, która na antenie Radia Kraków poinformowała, że "propozycja, którą zaprezentował prezydent Andrzej Duda, otwiera drogę do debaty".

Jak zauważa tabloid, nadal krytycznie o ustawach wypowiada się wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, który ma do ustaw wątpliwości "konstytucyjną" i "praktyczną". Warchoł jednak, podobnie jak jego szef Zbigniew Ziobro, nie należy do PiS, a do Solidarnej Polski, więc nie obowiązują go partyjne przekazy Kaczyńskiego.

Prezydent o "rewolucji" PiS

Prezydent nadal dosyć krytycznie wypowiada się na temat ustaw autorstwa PiS. W rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną", powiedział, że - choć rożni się z partią co do metod, ale nie co do celów - to proponowane przez PiS zmiany były zbyt "rewolucyjne".

- Zapewne PiS wolałby odwołanie całego Sądu Najwyższego. Ja się na to nie godzę. Dla mnie weryfikacja Sądu Najwyższego przez prokuratora generalnego jest nie do przyjęcia, bo to rozwiązanie sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i logiką - mówi w wywiadzie.

ZUS już dawno zbankrutował. Mamy trzy warianty, jak się zabezpieczyć na starość [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 4]

Bynajmniej, w każdym bądź razie i spolegliwy. Prawie każdy popełnia te błędy językowe. Ty też? [QUIZ]
1/14Które zdanie jest poprawne?
Zobacz także
Komentarze (34)
"SE": Politycy PiS mają zakaz atakowania Dudy? Posłowie mieli dostać przekaz dnia
Zaloguj się
 • 20portal

  Oceniono 3 razy 3

  Długopis. Tylko długopis.
  Przykro mi, ale pisałem o tym w tym miejscu już prawie 3 lata temu.
  Nie spodziewajcie się niczego więcej po Dudzie.
  Mały chłopczyk i do tego w pełni sterowalny.
  Tak miało byc wg Kaczyńskiego. I jest.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 4 razy 4

  Gdy Du*da zawetował dwie ustawy prawica wylała na niego całe szambo epitetów i gróźb. Teraz dostali przekaz, że mają się z nim zgadzać...

  Dziwki i karły moralne zrobią to bez mrugnięcia okiem - są dobrze wytresowani.

 • zbych21

  Oceniono 4 razy 4

  Dla notowań PiSu niekorzystne będzie, jeśli będą się otwarcie kłócić a także jeśli Duda całkiem ulegnie. Będzie korzystne, jeśli w stosunkach PiS z Dudą będzie panować szorstka przyjaźń. Opozycja powinna grać, żeby do tego nie dopuścić

 • obywalet

  Oceniono 7 razy 5

  to jest jak tresura psów

 • ukw8087

  Oceniono 7 razy 5

  PiS ich dymal ...

 • chi-neng

  Oceniono 7 razy 5

  Eksperci pro-rzadowi; tylko i wylacznie 'sami wybitni eksperci' (niczym ci wszyscy ze stajni szalonego Antka) - dali glos, jak zwykle!

 • pan.szklanka

  Oceniono 8 razy 6

  Ciekawe jaką większością PiS przegłosuje, że 3/5 jest większe od 2/3? Ja od razu postuluję obniżenie temperatury wrzenia wody, co pozwoli na oszczędności ruskiego gazu.

 • konigin

  Oceniono 9 razy 9

  Rozczulajaca komuna-bis.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje