Przeszła morderczą selekcję i dopięła swego. Pierwsza w historii Marines kobieta została dowódcą

Od 2016 roku kobiety mogą służyć we wszystkich rodzajach US Army

Od 2016 roku kobiety mogą służyć we wszystkich rodzajach US Army (twitter.com/GenRobertNeller)

30-letnia porucznik będzie dowodzić plutonem w amerykańskiej Piechocie Morskiej, która do końca opierała się wpuszczaniu kobiet w swoje szeregi.

Pani oficer, która chce pozostać anonimowa, wkrótce zostanie wysłana do nowej jednostki w 1. Dywizji Morskiej w kalifornijskim Camp Pendleton. Będzie dowodzić plutonem. Wcześniej, ze 131 kandydatami musiała przejść mordercze, 13-tygodniowe szkolenie dla dowódców. Ukończyło je 88 żołnierzy.   

 

- Jestem dumny z tego oficera, podobnie jak ze wszystkich, którzy potwierdzili swoje przygotowanie do służby - podkreślał gen. Robert Neller, dowódca piechoty morskiej, cytowany przez portal military.com.

Od początku 2016 roku kobiety mogą służyć we wszystkich rodzajach wojsk US Army. Mogą prowadzić czołgi czy dowodzić pododdziałami piechoty w zadaniach bojowych. Dotyczy to także jednostek specjalnych jak NAVY Seals, US Army Rangers, zielonych beretów czy Korpusu Piechoty Morskiej. Właśnie ta ostatnia formacja zgłaszała najwięcej zastrzeżeń do zmian w przepisach. Ostatecznie dowództwo je odrzuciło uznając, że podstawą do objęcia służby może być jedynie przejście odpowiedniej selekcji.    

Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych (Marines) to elitarna formacja, przygotowana do działań w każdym terenie, specjalizująca się początkowo w desancie morskim. Wraz z marynarką wojenną Stanów Zjednoczonych podlega kierującemu Departamentem Marynarki sekretarzowi marynarki. Posiada także własne lotnictwo. W jego szeregach służy blisko 180 tysięcy żołnierzy. 

ZUS już dawno zbankrutował. Mamy trzy warianty, jak się zabezpieczyć na starość [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 4]

Bynajmniej, w każdym bądź razie i spolegliwy. Prawie każdy popełnia te błędy językowe. Ty też? [QUIZ]
1/14Które zdanie jest poprawne?
Zobacz także
Komentarze (52)
Pierwsza w historii kobieta dowódcą w Marines
Zaloguj się
 • maxthebrindle

  Oceniono 1 raz -1

  Ciekawe czy będzie jej przysługiwał urlop menstruacyjny. Zdaniem wojujących frministek postalktacyjnych odłamu neo-monumentalnego taki urlop nie wpływa w najmniejszym stopniu na wydajność pracy pań i nie stanowi problemu, bo po powrocie do pracy panie pracują tysiąc razy wydajniej niż faceci, wiec wszystko nadrobią. Ofensywę armii też.

 • bah28330

  Oceniono 2 razy 2

  Marines elitarni? Czy pisał to jakiś de...?

  Marines to osobny korpus wojska, inny rodzaj sił zbrojnych. Nie ma w nim nic elitarnego, tak jak i przykładowo w naszych WOT też nie ma nic elitarnego.
  W marines służą setki tysięcy, więc a priori nie może to być elitarne.

  Oczywiście marines posiadają swoje elitarne oddziały tak jak i us army posiada elitarne jednostki jak delta force czy ogólnie special forces.

  Czy ktoś kto to pisał ma w ogóle pojęcie o czym pisze?

 • plorg

  Oceniono 2 razy 2

  No i będą mieli dowódcę specjalnej troski. Gratulacje!

 • polsz

  Oceniono 2 razy 2

  jedenostka, w której słuiży 180 tys ludzi nie może być elitarna. Elitarni są Navy Seals

 • manstain21

  Oceniono 10 razy 2

  Zarty jakies.
  Poobnizane zostaly normy to przeszly.
  This change in fitness standards was partially due to Marine research that found women Marines were only able to perform an average of 1.63 pull-ups, and that 55 percent of female recruits were unable to reach the mandatory minimum. This is in stark contrast to the 1 percent of men who fail this portion of the fitness exam - to tylko przykladzik.
  Ciekawe czy w boju talib bedzie wnikali i ustepowal bo to kobieta ?

 • tenare

  Oceniono 8 razy -4

  Podczas akcji amerykańscy dowódcy lubią się chować za plecami zwykłych żołnierzy.

 • stefan4

  Oceniono 8 razy -4

  Ale dlaczego tak lansujecie jakiegoś nowego mordercę? Tylko z powodu płci? Przecież ona niczego mądrego nie napisała, niczego pięknego nie namalowała, niczego ważnego nie wykryła. Jedyne, co zrobiła, to uzyskała kwalifikacje do zabijania ludzi na rozkaz. Co to za powód do chwały?

 • Kepinski Daniel

  Oceniono 11 razy -5

  Wszystkie panie które chcą dorównać mężczyzna i czują się dyskryminowany w Polsce zapraszam do mnie do pracy na mojego pomocnika.

 • marecky666

  Oceniono 6 razy -6

  Yhy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje